Халявна електроенергія

Пристрій призначений для живлення побутових споживачів змінним струмом. Номінальна напруга 220 В, потужність споживання 1 кВт. Застосування інших елементів дозволяє використовувати пристрій для живлення більш потужних споживачів.

Поради при монтажі електричного лічильника

1. При монтажі особливо важливо забезпечити надійний контакт під'єднуваних проводів. Для забезпечення надійного їх підключення необхідно затяжку клемних гвинтів виробляти в два прийоми.
Спочатку без ривків виробляють затяжку з максимально допустимим зусиллям, потім затягування послаблюється до вельми малої величини (але не повністю), а після цього роблять вторинну остаточну затяжку з номінальним зусиллям.

Вимоги до розрахункових електричним лічильникам

1. Кожен встановлений розрахунковий електричний лічильник повинен мати на гвинтах, що кріплять кожух лічильника, пломби з клеймом госповерітеля, а на затискної кришці - пломбу енергопостачальної організації.

Схема підключення електричного лічильника

Наочна схема підключення однофазного електричного лічильника в стандартних електрощитах наступна:

Ввідний розподільний пристрій (щиток)

Стандартний щиток включає в себе зазвичай вступної двополюсний автомат захисту, лічильник, автомати захисного відключення по групах споживачів і пристрою захисного відключення (УЗО). Крім того, для складання щитка знадобляться: DIN-рейка для установки АЗ і ПЗВ, нульова і заземлювальна (якщо є контур захисного заземлення) шини, пломбувальний бокс для вступного АЗ, з'єднувальні дроти відповідного навантаженні перерізу, кембрік для забезпечення подвійній ізоляції проводів, сполучна шина .

Введення в дерев'яний будинок

Відгалуження від повітряної лінії електропередач (далі ПЛ) проводиться, як правило, по повітрю. За сучасним вимогам, відгалуження має бути виконане ізольованим проводом, перетином не менше 16 квадратних міліметрів (як кажуть, «16 квадрат») (ПУЕ, 7-е видання, п.п.2.4.12, табл.2.4.2).

Електрика дерев'яного будинку

Більшість дачних будинків дерев'яні. Т.е виготовлені, як кажуть пожежники, з «горючих матеріалів». Встановлюючи причини пожежі, пожежники в більш ніж 50% випадків приходять до висновку, що «пожежа виникла через несправність електропроводки».

Підключення до електричної мережі багато дачників чекають з нетерпінням. На це нерідко йдуть роки і витрачаються чималі кошти. Електрика несе в будинку світло і тепло, можливість підключення величезної кількості «розумних» приладів полегшують працю, приносять радість, тепло, фарбувальних дозвілля ...

Як зберегти електрокабель в саду, на дачі

Для роботи на ділянці електротехнікою тепер користуються всі. Нерідко потрібно подовжувач. І іноді доводиться стикувати 2-3 електрокабеля. А це означає, що треба кожного разу розмотувати і змотувати проводку.

При цьому вона плутається, перекручується, постійно доводиться тримати на вазі, виникають й інші незручності. Дуже часто ламаються жили, а це зупинка роботи, пошук несправності, усунення її і т.д.

Що таке УЗО, чи варто встановлювати пристрій захисного відключення на дачі, в будинку

А. Матвєєв, Раменське: На дачі мені належить замінити стару проводку мені порадили обов'язково встановити в будинку УЗО. У магазині я подивився на цінник - дорогувато. Розкажіть, чи дійсно це пристрій так необхідно? Або без нього можна обійтися?