Клітки для кроликів, наближає зміст звірків до природних умов

Дана клітка наближає зміст звірків до природних умов проживання (в норах). Цей компактний блок, що складається з декількох клітин, відрізняється простотою виготовлення та компонування.

Максимальне наближення до природного середовища досягається шляхом під'єднання до клітки одного або при необхідності двох гніздових відділень. Кожне із зазначених гніздових відділень забезпечено лазом в похилій верхній торцевій стінці, вставленої в модуль. При цьому вигульний відділення в розмірах зменшується незначно (на 8-10%). Гніздовий відділення може бути утеплене всередині, наприклад поролоном, і має підйомну верхню і відкидну вертикальну торцеву стінку, розташовану поза модуля. Така конструкція в розкритому положенні дозволяє оглянути народжених кроленят як після окролу, так і в період їх гніздового змісту.

Утримання кроликів. Клітка для кролика

В особистих підсобних та фермерських господарствах кроликів рекомендується утримувати тільки в клітинах. При клітинній системі змісту можливо правильно вести племінну роботу, економно витрачати корми, ефективно лікувати тварин.

В залежності від кліматичних умов клітини встановлюють на відкритих площадках - у дворі, в саду і т.п. - Або в приміщеннях. Застосовується також комбіноване зміст кроликів: в теплу пору року - на відкритому повітрі, взимку - в приміщенні.

Догляд за кроликами

У змісті кроликів значну роль відіграє правильне харчування, тому що надає значно вплив на здоров'я та самопочуття цих відомих тварин. Хоча кроликів відносять до простих в догляді тваринам і не вимогливим до харчування, потрібно пам'ятати про деякі їх особливості.

Міні-ферми для кролівництва у фермерських господарствах

У фермерських господарствах будь-якої виробничої спеціалізації можна успішно займатися і кролівництвом. Для цього можна застосовувати все описане вище устаткування для утримання кролів.

Клітки для кроликів

Конструкції «Кленово-Чегодаєва» призначаються для утримання дорослих кролів.

Пропонуються наступні розміри клітин (деякі розміри вказані на кресленні): довжина - 2м 40 см, ширина - 65 см, висота передньої стінки - 65 см, задньої - 45 см. Підлога дерев'яна, суцільний з рейковим настилом або можна без нього з незначним ухилом до фасаду.

Зимовий раціон кролика

Якщо зазирнути в родовід домашнього кролика, то виявиться, що його предки, дикі кролики, батьківщиною яких вважається Південна Європа, відносяться до роду тварин родини Зайцевих із загону гризунів. Швидкість, з якою ці тварини розплодилися по всьому світу, змусила багатьох насторожитися. Так, завезений до Австралії домашній кролик, здичавівши і розплодившись з неймовірною швидкістю, завдав значної шкоди сільському господарству країни. Колонії диких кроликів живуть і на південному заході України.

Годування кроликів і догляд за ними

Нормальна діяльність організму кролика, його ріст і розвиток, стійкість до захворювань залежать від годування. Важливо годувати правильно.

Корми містять певні поживні речовини, зокрема білки (протеїн), вуглеводи, жири, мінеральні солі, вітаміни і воду. У кормах всі вони містяться в різних кількостях. Відсутність або недолік того чи іншого елемента в організмі кролика може затримати його ріст і розвиток. Тому заготовлювати необхідно різноманітні корми і в достатній кількості. Оскільки кролики-тварини високопродуктивні, корми для них повинні бути поживними, з достатнім вмістом білків, вуглеводів, жирів, вітамінів і легкозасвоюваних мінеральних речовин.

Утримання і догляд за кроликами

Розведення кролів - хороша можливість забезпечити сім'ю ніжним дієтичним м'ясом. Як вирішувати цю задачу з найбільшою ефективністю? Дамо кілька корисних рекомендацій з утримання та догляду за кроликами на присадибному господарстві.

Кролики на дачній ділянці

Кролики відрізняються високою плодючістю. 35 хутряних шкурок і до 100 кг м'яса можна отримати від однієї кролиці та її приплоду протягом року.
Породи кроликів діляться на хутряні, шкурковие, м'ясо-шкурковие та м'ясні. Високою скоростиглістю і живою масою відрізняються кролики м'ясних порід (новозеландська біла і каліфорнійська).