Утримання свиней у свинарських господарствах

Існують дві системи утримання свинячого поголів'я - вигульна і безвигульна. У великих свинарських господарствах найбільш поширена безвигульна система.

Тварин від народження до реалізації тримають у приміщенні - у групових або індивідуальних станках. Такий зміст тварин може привести до ослаблення їх конституції та зниження продуктивності.

Розведення свиней в домашніх умовах

Правильне утримання свиноматок і хороше годування грають важливу роль в отриманні здорового потомства.

Супоросні матки повинні міститися в приміщеннях з загонами. Кожен день для них треба організовувати прогулянки. Влітку свиноматок можна тримати на літньому толоці з Випасному майданчиками.

Годування свиней

Корми та умови годівлі є найголовнішими факторами для успішного утримання свиней.

Усі корми за їх дії на якість свинини можна розділити на три групи:
корми, при використанні яких отримують свинину вищої якості. Це жито, пшениця, ячмінь, горох, люпин, кормові боби, морква, просо, буряк (цукрова, кормова), комбінований силос, молочна сироватка, обрат, трави (люцерна, конюшина, горохово-вівсяні суміші);

Вирощування свиней

Вирощування поросят можна розділити на кілька періодів: підсисний, який триває перші 4 тижні, період відлучення тривалістю від 4 до 6 тижнів, період дорощування - з 6 до 11 тижнів.

У перший період молоко свиноматки і вода є основним харчуванням для поросят. З 6-9 днів поросят починають підгодовувати кашею на коров'ячому молоці.

Зміст і розведення свиней: Порода свиней

У світі існує понад 100 порід свиней

Залежно від напрямку продуктивності породи свиней класифікують:

* На беконні - ландрас, темворс та ін;

Як зробити сарай для свиней своїми руками?

Сарай для утримання свиней, безумовно, має ряд відмінностей від інших господарських споруд. І пов'язано це в першу чергу з самими його мешканцями. Адже свиня, незважаючи на свій чималу вагу тварина неспокійне, деколи вона може побитися, любить гризти, те, що підвернеться, своїм п'ятачком рити землю. Саме ці її особливості і слід враховувати при будівництві сараю.

Розведення свиней 2

Статева зрілість у молодої свинки настає дуже рано. Вже в чотиримісячному віці вона готова до запліднення. Але тим не менш, робити злучку в такому віці не можна, оскільки організм молодої свинки ще слабкий. Найкраще в залежності від породи, розвитку і скоростиглості злучку робити значно пізніше. Скоростиглу розвинену свинку перший раз можна покривати вже у віці 8 - 9 місяців при живій масі не менше 100 - 120 кг.

Вирощування свиней на присадибних ділянках

Свинарник, або на перших порах сарай для утримання свиней можна, побудувати з будь-якого підручного матеріалу, важливо, щоб стіни не промерзали. Найкраще спорудити його з колод, дощок, цегли і т.д. Розміри споруди будуть залежати від того, скільки тварин у ній пропонується розмістити. У будь-якому випадку висота її повинна бути не менше 2 м біля входу і 1,5 м в низькій задньої частини.

Розведення свиней

Вирощувати свиней можна на присадибних ділянках, в сільськогосподарських і фермерських господарствах різного масштабу.

При цьому все очевидніше стає доцільність широкої кооперації господарств. Так, одні можуть відгодовувати свиней, поставляти молодняк, інші - вирощувати корми, треті - переробляти сировину. Все це сприятиме створенню умов для швидкої, без посередників, реалізації та окупності вкладених коштів, отримання прибутку.

Як швидко виростити свиню

Про те, як швидко вирощувати свиней розповів нам Олесь Гончар з Вітебської області Білорусі.

«Господарство у нас з дружиною Тетяною невелике: десяток курей, свині да кінь на два подвір'я - наше і двоюрідного брата. Раніше була і корова, але зараз вже сили не ті, щоб доглядати за нею. Але от у чому ми не звикли собі відмовляти, так це в хорошій пісної свинині і домашніх ковбасках. Вистачає і нам, і дітям, і онукам.