Перевірений часом спосіб вирощування помідорної розсади

Всю зиму садівники-городники відпочивають, але ось підійшов березень, пора засучать рукава і зайнятися розсадою. Так уже склалося, що король городніх плантацій - помідор, а вирощування помідорною розсади справа клопітка і вимагає знань.

Підготовка ґрунту

Переважно купити землю для квітів, в ній немає грудочок, вона пухка і, найголовніше, не заражена ніякими шкідниками і хворобами.

Багато господині заготовляють з осені звичайну городню землю. Її перед посадкою прожарюють в духовці (приблизно 90 градусів) для знезараження.

Підготовка насіння

Перед вирощуванням помідорною розсади насіння на півгодини замочують у розчині марганцівки концентрації 1 чайна ложка на? склянки води.

Добре потім потримати насіння в спеціальному вітамінізованому розчині «Ідеал», він продається в магазинах. Знезаражені і підгодовані насіння готові до посадки.

Посадка

Насіння сіються в ящик або якусь пластмасову ємність із землею. Просто розподіліть їх по поверхні землі і зверху присипте шаром приблизно в 1 см. Дуже акуратно, щоб не вимити насіння, полийте теплою водою і накрийте плівкою. Поставте на світле, нежарке місце, наприклад, на підвіконня. Через кілька днів проклюнутся сходи - плівку пора знімати.

Кращий час для посадки - березень або початок квітня.

Пікіровка

Це, мабуть, самий відповідальний момент в процесі вирощування помідорною розсади.

Як тільки з'явиться на стеблинках другий листочок, розсаду треба пікірувати, т. Е. Розсаджувати рідше, інакше стебла будуть затінювати один одного і витягуватися. Та й кореневій системі для розвитку потрібно додаткове місце.

Обережно, не пошкоджуючи, перенесіть рослинка із загального ящика в окремий стаканчик або в торф'яної горщик, не забувайте його поливати.

Якщо терміни пікіровки затягнути, рослина буде довше вболівати.

Загартовування

Гартують розсаду, коли вона вже закустілась, покрилася повноцінними ажурними листками. Для цього в теплі травневі дні її щодня на кілька годин виносять на відкрите повітря.

Стебла загартованої розсади набувають фіолетового відтінку, а сама вона вже не так боїться неминучих заморозків.