Як прискорити дозрівання томатів восени

Більшість сортів томатів в сприятливих, тепличних умові можуть давати врожай цілий рік. А у відкритому грунті, при похолоданні, вже великі помідори припиняють дозрівати. Тому восени дуже важливо прийняти заходи, при яких томати в короткий термін дозріють.

Отже, на вулиці осінь, а на кущах томатів повно великих зелених плодів, є так само дрібні плоди, а ще є навіть квітки. При всій цій красі помідори довгий час не червоніють. Абсолютно ясно, що з квіток вже плодів не вийде, до перших заморозків залишилося, трохи більше місяця. А ось навіть дрібні, зелені помідори ми можемо врятувати і дати їм дозріти.

Для цього в першу чергу за сорок п'ять днів до перших заморозків потрібно зірвати всі квітки, щоб вони не забирали енергію томата на свій розвиток. Далі видаляємо всі непотрібні листи, особливо ті які знаходяться нижче кистей томатів.

Полив потрібно зменшити до одного разу на тиждень. Ці заходи приведуть до того, що рослина виявиться в стані стресу і направить всю свою силу на дозрівання, вже утворилися плодів.

Проаналізувавши всі ці дії, можна зробити висновок. Виявляється ніж в більшій небезпеці перебуває рослина, тим воно швидше дозріває. Мабуть спрацьовує інстинкт самозбереження і кущ томату віддає всі сили на дозрівання насіння, тим самим продовжуючи свій рід.

Тому будуть добре працювати і інші методи, що призводять томати до стресової ситуації. Дуже добре допомагає метод часткового оголення коренів, потрібно навколо куща помідорів прокопати невелику траншею, тим самим злегка оголивши коріння. Ще можна зробити поперечний розріз основного стовбура.

У розріз можна вставити невеликий камінчик. Це обмежить харчування куща і він знову всю свою енергію віддасть дозріванню плодів. Харчування можна обмежити туго перев'язавши дротом основний стовбур біля основи кореня. А ще є спосіб не пов'язаний зі стресовими ситуаціями, взагалі не зрозуміло як це працює.

Але зі старовинних часів багато досвідчених городників знають, що якщо зробити укол зеленому помідору невеликим кількостями спирту, то він незабаром стане червоним. Мабуть йому буде соромно, ну це жарт звичайно.

На овочевих ринках у жвавих продавців, які торгують засобами захисту рослин від шкідників легко знайти масу препаратів, що прискорюють дозрівання різних плодів.

Тут вам розкажуть, що ці препарати ефективні і безпечні. Щодо ефективності невідомо, а ось показники нітратів та інших шкідливих речовин в овочах, які оброблялися цією хімією зашкалюють.

Проробивши нескладні заходи, легко отримати додатковий урожай томатів. Потрібно відзначити, прискорене дозрівання цими способами екологічно чисте, а отже плоди багаті вітамінами і корисними речовинами.