Томатне дерево: казка чи реальність

Томатне дерево - актуальна та модна новинка, унікальний гібрид томатів, що з'явився порівняно недавно. Яскраві рекламні картинки виробляють приголомшливе враження: розлога крона, опутывающая всю теплицю, посипана великими червоними плодами.

І все це пишність «тримається» лише на одному стеблі, який може досягати у висоту до 4 метрів! Початківці дачники готові платити за диво-насіння будь-які гроші, городники зі стажем менш довірливі і не вірять в можливість виростити екзотичний помідор на тривіальних шести сотках. Спробуємо розібратися в особливостях агротехніки і сортових особливостей велетенського томату.Томатне дерево Спрут - особливий гібрид кистьового томату індетермінантного. Необмежений ріст пагонів, можливість багаторічного росту і плодоношення на одному місці, прекрасна стійкість до шкідників і хвороб - ось основні характеристики сорту Спрут. Вражає і врожай: з однієї рослини при правильному догляді і харчування ви зможете отримати до півтора тонн плодів. Але виростити томатне дерево непросто.

Ви не зможете домогтися «рекламного» результату не лише у відкритому грунті, але й в тимчасовому плівковому парнику. Єдиний варіант вирощування - капітальна теплиця, опалювальна круглий рік. Звичний тепличний грунт не підійде примхливій Спруту: ні один, навіть самий збалансований, субстрат не зможе забезпечити правильний розвиток і харчування рослини протягом декількох років.

Фахівці рекомендують застосовувати гідропонні технології - гідропоніка не тільки забезпечить рівномірне постачання кореневої системи киснем, важливими живильними речовинами, але і вбереже томатне дерево від хвороб і шкідників.

Якщо ви вирішили спробувати виростити екзотичну новинку, приготуйте спеціальну простору ємність, скловату (гідропонний матеріал), а також повний комплекс мінеральних добрив.

Для постачання коріння киснем вам потрібно компресор (підійде і звичайний, для акваріума). У разі нестачі природної освітленості використовуйте лампи для додаткового підсвічування томатів.

У перший рік вирощування томатне дерево не має плодоносити; тільки в цьому випадку ви правильно сформуєте рослину і отримаєте вражаючий урожай (зазвичай це відбувається на другому році життя примхливого гіганта).

Пасинкувати Спрут не потрібно: на рослині залишають всі пагони і дають визрівати всім плодам, енергії, життєвої сили гіганта вистачить для цього з лишком.

Як бачите, непросто виростити томатне дерево Спрут. Технологія вирощування екзота не тільки складна, але і дорога. Але він прекрасно плодоносить і розвивається в однорічній культурі, у звичайному (не цілорічному) парнику. У цьому випадку технологія вирощування аналогічна агротехніці будь-якого високорослого сорту. При правильному догляді з одного рослини ви зможете отримати 10-12 кг плодів прекрасних смакових якостей. Ще одне достоїнство «спрутинок» - вирівняність; це робить їх надзвичайно зручними для домашнього консервування.