Вирощування помідорів черрі

Дуже цікаві помідори черрі, вирощування їх починається з висівання насіння в окремі стаканчики. Потім слідують пересадки розсади в більш глибокі ємності, і нарешті, висадження кущів у відкритий грунт. Помідори черрі, це маленькі плоди, що ростуть гронами. Придатні для консервування і прикраси страв.

Помідори черрі маленькі щільні, зібрані на одного грона. Ними прикрашають страви, консервують, використовують у свіжих салатах. За забарвленням вони різні, від жовтих, помаранчевих, до темно-червоних, фіолетових і майже чорних.При консервуванні, я кладу в одну банку різні сорти, і вони дуже оригінально виглядають. У ресторанах їх давно використовують для прикраси, в поєднанні з різними стравами.

Ці помідори настільки малі, що і свою назву отримали за розмірами, черрі в перекладі з англійської вишня. Смак у них томатний, тільки більш насичений і солодкий. Деякі сорти мають смак дині, малини, чорниці. Останнім часом виведено багато різноманітних сортів цього виду томатів.
Помідори черрі, вирощування розсадою у відкритому грунті

У відкритий грунт ці помідори в наших місцях одразу не висадиш. Тепло приходить лише в кінці травня, початку червня. Тому черрі я висаджую у відкритий грунт вирощеної розсадою. Спосіб посадки мало чим відрізняється від вирощування звичайних помідорів. Висівати я починаю їх так само в кінці березня-на початку квітня. Грунт у мене для посіву заготовлений з осені, але якщо ви не встигли, його можна придбати готовим в магазині. Там він містить всі необхідні елементи для нормального розвитку. Приготовленої грунтовою сумішшю я наповнюю маленькі пластикові стаканчики на 200 мл, закладаю в кожен з них насіння.

Рясно поливаю теплою водою, і зверху присипаю землею, щоб не утворювалася суха скоринка. Помідори черрі, їх вирощування розсадою починається з пророщування насіння при температурному режимі 25-28° і тривалості світлового дня 16 годин. Тому в березні на підвіконні я роблю додаткове освітлення лампами денного світла вранці і ввечері, подовжуючи світловий день. А що перебувають під вікном батареї забезпечують необхідну температуру.

Приблизно через тиждень з'являються дружні сходи, і тоді я прибираю розсаду з підвіконня в більш прохолодне місце разом з підсвічуванням. Яка раніше необхідна. Для вирощування розсади черрі досить на початковому етапі 18-20°. Кущики повинні зміцніти, стовбур стати більш товстим, а коренева система більш розвиненою.

Вирощування помідорів чері повинно проводитися при помірній вологості, тому поливаю їх по мірі висихання грунту, але не частіше разу на тиждень.
Відеоурок: Кращі (томати) помідори - Формування кущів

Пікіровка розсади черрі

Після появи 3-4 справжніх листків, я пікірують розсаду помідорів черрі. Точніше навіть сказати пересаджую з дрібних стаканчиків в більш великі. Для цього підійдуть обрізані пластикові пляшки ємністю 1,5 літра. В ці ємності розсаду пересаджую без пошкодження кореневої системи, одним грудкою, і досипаю грунтової суміші до верху. Потім рясно поливаю теплою водою і проводжу першу підживлення комплексним добривом. Вирощуються помідори черрі в основному у відкритому грунті.

Коли мине загроза заморозків, в кінці травня починаю висаджувати розсаду помідорів у відкритий грунт. У підготовлені лунки ставлю кущ разом із землею цілим непорушним грудкою, підсипаю грунту і добре поливаю. Потім зверху присипаю сухою землею і вкриваю соломою або сіном.
Відеорецепт: Помідори черрі з базиліком з базиліком і моцарелою