Як пікірувати помідори - томати

Хочу розповісти, як правильно пікірувати помідори двома способами. Перший традиційний, яким користуються багато городників. До другого я підійшов сам досвідченим шляхом, і який виявився більш ефективним.

Способів пікіровки розсади помідор багато. Але майже всі сходяться на тому, що проводити її треба приблизно через два тижні після перших дружних сходів. Багато хто навіть радять пікірувати помідори двічі, спочатку в маленькі горщики, потім в тару побільше. Я вам розповім про пікіровці двома способами.


Як правильно пікірувати помідори, висіяне в один ящик

В першому способі в мене між пікіровкою і першими сходами проходить 12-15 днів. Висіваю я насіння в один загальний ящик з інтервалом 5 див. Через тиждень, коли зійде все насіння, проводжу першу підгодівлю і перший полив.

Через два тижні після цього розсада готова до пікіровці. За цей час сіянці в ящику досить підросли до двох листя, зміцніли, і я показую, як правильно пікірувати помідори далі. Що для цього треба?

Під ємності я використовую пластикові пляшки 1.5 л, обрізаю їх заввишки 15 см, використовую воду талу кімнатної температури.
Перед пересадкою я добре поливають під корінь все сіянці з тим, щоб вони вільно без пошкоджень вийшли з землі, максимально зберігши свою кореневу систему. Якщо якісь корінці і обірвуться, основна маса залишиться неушкодженою.

Далі беру приготовану обрізану пляшку, наповнену землею, та олівцем протикаю дірочку до самого денця. Потім в цей отвір наливаю до 150 мл води, обережно, щоб не змочити грунт навколо.

Тепер поки вода не встигла всмоктатися, опускаю в отвір саджанець самі сім'ядольні листки, і злегка ущільнюю грунт навколо. Зверху поливати не треба, достатньо тієї вологи, що знаходиться всередині.

Перший полив повожу через 5-7 днів. За цей час розсада встигне добре вкоренитися, і своєчасна підживлення буде їй тільки в радість.

Пікіровка помідор, посіяних в окремі ємності

У другому способі, до якого я підійшов з досвідом, розповім , як правильно пікірувати розсаду помідор, що виросла з насіння в окремих склянках.

Раніше высевал їх в загальний ящик, чекав, поки зійдуть, доростуть до 2-3 листків, і пересаджував в окремі ємності, описаним вище способом.

Тепер же, висіяні по окремих пластикових стаканчиках. Насіння так само проростають протягом тижня. Потім я їх поливаю і підгодовую. Температуру при цьому зменшую до 15° з тим, щоб розсада не почала витягуватися, так як в теплі вона на удобреному грунті інтенсивно розвивається, тягнеться до світла, а коренева система і центральний стебло ще до цього не готові. Їм треба зміцніти, коріння більше нарости, а стебла стати товщі.

Кущик повинен мати такий невисокий кремезний вигляд, а не витягнулися вгору батіг. Через два тижні, коли розсада помідорів добре зміцніє, я пересаджую її в ємності від пластикових пляшок, описаних в першому способі.

Розсада пикируется одним земляною грудкою, без якого-небудь порушення кореневої системи.

Ставлю пасочку в центр, а з боків підсипаю підготовлену родючий грунт.

Я помітив, що пикированная таким способом розсада, швидше і краще приживається, кущ без всякої затримки росте далі, плоди на ньому з'являються раніше, а врожайність вища.

На сайті також можна прочитати як вирощувати томати без пікіровки.
Відео курс Пікіровка помідорів

 

 

Відео посібник Кращі (томати) помідори - Формування кущів