Як правильно підготувати насіння до весняного посіву?

Готувати насіння до посіву потрібно завчасно. Вже восени, коли сезон збору врожаю лише закінчений, пора задуматися про покупку якісного насіння. На що звертати увагу?

Основні параметри:

  • Дата збору
  • Термін придатності
  • Виробник

Знаючи цю інформацію, ризик нарватися на неякісне насіння значно зменшується.

Приготування насіння зі свого городу

Збір насіння з власного городу процес нескладний. Але необхідно дотримуватися деяких правил заготівлі та зберігання таких матеріалів для посіву. Збір потрібно робити тільки з доспілих рослин. Сушити на добре вентильованому місці. Важливо правильно зберігати насіння, не допускаючи зволоження і пліснявіння. Укласти їх можна в паперовий або марлевий мішок. Температурний режим також важливий для збереження до посіву. Мінус такого насіння в тому, що вони не зберігають всі материнські якості.

Корисно, перед використанням, прогріти насіння, щоб знищити, хвороботворні бактерії, які розмножуються на їх поверхні за період зберігання. Можна застосувати вологий прогрів, використовуючи пар від гарячої води. Існує спосіб обробки соком алое, що сприяє швидкому розвитку плодів, підвищує врожайність. Таким методом краще користуватися для гарбузового насіння.

Терміни зберігання

Дотримуватися термінів зберігання дуже важливо, адже у кожної культури вони свої. Так, наприклад баштанні мають кращу схожість на третій рік, а бобові дають хороші результати і в п'ятирічному віці. При купівлі насіння в магазині, варто звертати на це особливу увагу. Також, найкраще купувати насіння під логотипом відомого виробника, на упаковці яких, зазвичай вказана вся необхідна і достовірна інформація.

Якщо ж дата на пакеті написана друкарським способом, потрібно насторожитися, адже не можна заздалегідь знати яка партія і коли буде упакована саме в цей пакет.

Звідси можна зробити висновок, що насіння в пакеті - фальсифікат. Не варто довіряти, і яскравим зображенням, і барвистим назвами - швидше за все, продавець просто завищує ціну. Насіння в таких пакетах, як правило, такі ж, як і в звичайних.

В даний час різноманітність насіння, дозволяє зробити вибір до душі навіть самому прискіпливому і ледачому дачникові. Так, наприклад, випускаються насіння в оболонці, що дозволяють сіяти овочі на правильному відстані і не проріджувати посадки. Є насіння на стрічках, які висівати ще простіше і робити розрядку таких посівів теж не потрібно.