Догляд за садом. У чому плюси посадки восени?

Сад - це достаток самих різних фруктів, вирощених своїми руками.

Часто, маючи дачу, люди вироблять ділянку землі під сад. Сад має на увазі собою наявність фруктових дерев (яблуні, вишні, груші і так далі), кущів (малина, смородина) і того, що можна вирощувати на грядках (полуниця).

Але як за ними всіма доглядати і що для цього потрібно? Стаття розкриє корисні поради і потрібну інформацію по догляду за садовими деревами.

Перше, що варто врахувати - це посадка. Висаджувати, що дерева, що кущі, потрібно спочатку весни або осені. У чому плюси посадки восени і навесні:

  • Восени. Посаджені кущі і дерева восени від заморозків захищає невеликий ком землі.
  • Навесні. Навесні робляться спеціальні поглиблення, вирівнюючи землю, щоб вода краще вбиралася при поливі.

Грунт слід дуже добре і якісно підготувати, враховуючи всі нюанси посадки. Не рекомендується до посадки дерев і чагарників та грунт, яка не є плодоносної, тобто слабка грунт, на якій часто відбувається дефіцит води.

Другий, дуже важливий пункт - добрива. Фруктові дерева вимагають добрива тільки на початкових рівнях, коли коріння не дуже глибоко йдуть в землю. Можна використовувати добрива, багаті кальцієм і фосфором, або ж компост. Добриво має бути акуратно вкопані в землю навколо дерева. Середній розрахунок добрива - це від п'яти до семи кілограмів на метр квадратний.

Далі йде обрізка. Дуже потрібна річ, так як саме завдяки обрізку, тобто укорочення бічних пагонів, стимулюється швидкий розвиток нирок і полегшується приживлюваність саджанців. На подальших етапах розвитку дерев варто припинити укорочення пагонів.

Основною частиною догляду за садовими деревами є полив. Найкращий варіант поливу - поливати рідше, але рясно, ніж часто і маленькими порціями. Оскільки у дерев на пізніх етапах розвитку коренева система йде вглиб землі, де вони добувають собі воду з земельної вологи, тому деякий час вони здатні обійтися без поливу.

А ось молоді дерева, чиє коріння ще не прижилися до землі так добре, слід поливати частіше.

Захист від шкідників. Безсумнівно, важливий фактор, так як бувають випадки, коли все плоди гинуть не від спеки або нестачі води, а від того, що попсовані шкідниками. Хімію варто обмежити до мінімуму.

Можливий варіант висадки дерев, стійких до багатьох хвороб. Якщо ж це не є можливим, тоді можна використовувати засоби для обприскування, зроблені в домашніх умовах. Наприклад, відвар кропиви допоможе позбутися від попелиці.

Сад - це велика праця і велике терпіння. Потрібно вкласти максимум, щоб потім насолоджуватися здоровим садом, який плодоносить регулярно, багато і доставляє одне задоволення просто від присутності в ньому.