Як готувати сад до зими: основні правила підготовки

Для того, щоб чагарники, плодові дерева та багаторічні рослини добре пережили зиму в саду, необхідно їх правильно підготувати до майбутніх холодів.

Порада! Восени дуже багато робіт, які потрібно провести саду, тому краще всього скласти план дій, щоб знати, з чого починати і нічого не пропустити.

Прибирання опалого листя

В опалому листі можуть зимувати шкідливі комахи і активно розмножуватися шкідливі бактерії, які можуть привести до розвитку різних грибкових захворювань. Щоб цього не допустити листя необхідно обов'язково прибирати з ділянки.

Листя, які мають явно виражені ознаки ураження комахами або різними захворюваннями найкраще спалити за межею ділянки. А здорову листя можна використовувати для мульчування або зробити з них компостну яму. Для її приготування потрібно викопати яму глибиною близько півметра і закладати туди шарами по тридцять сантиметрів, пересипаючи їх тонким шаром грунту.

Підготовка плодових дерев

Обробка від шкідників З стовбурів плодових дерев необхідно видалити відмерлі кору, так як в ній можуть зимувати шкідливі комахи, відкладати свої яйця і личинки. З приходом весни шкідники починають висмоктувати сік, від цього дерево слабшає і стає вразливим для захворювань.

Так само необхідно обробити дерева, які піддавалися атакам комах в цьому році і здорові дерева теж варто обробити від шкідників для профілактики. Для обприскування відмінно підходить розчин сечовини або розчин бордоською рідини. Для обробки пристовбурних кіл потрібно використовувати розчин сечовини.

Підживлення і обрізка плодових дерев

Восени потрібно вносити добрива без вмісту азоту. Дуже добре підходить таке органічне добриво як гнойова жила. Так само можна внести розчин з деревної золи (на десять літрів сто грам) і перегній.

Восени потрібно обрізати всі пошкоджені і відмерлі гілки, а також усунути надмірну густоту крони. Проводити обрізку потрібно тільки гострими і стерилізованими інструментами. Місця зрізів слід обов'язково обробляти садовим варом або розчином мідного купоросу.

Полив і побілка дерев

Осінній полив обов'язковий. Під одне дерево потрібно вилити не менше п'ятдесяти літрів води. Але робити це потрібно поступово, не більше п'ятнадцяти літрів на годину. Поливати дерева необхідно теплою водою.

Побілка нижній частині стовбура дерева дозволяє боротися зі шкідливими комахами, гризунами і перешкоджає появі опіків від сонячних променів. Придбати побілку можна в будь-яких спеціалізованих магазинах для дачників і городників. А можна приготувати самостійно, змішавши вапно, воду і мідний купорос в потрібних пропорціях.

Підготовка винограду і ягідників

Для початку виноград потрібно обприскати розчином з мідним купоросом. Потім лози потрібно відв'язати і акуратно укласти на поверхню грунту. Укрити товстим шаром тирси, сухого листя, очерету, соломи або лапника.

Малину, агрус і смородину потрібно очистити від слабких і засохщіх пагонів. Коли білої і червоної смородини виповниться вісім років, а чорної п'ять, то необхідно осінь повністю обрізати всі гілки.

Під агрус потрібно внести суперфосфат і сульфат калію. Малину підгодувати органічними добривами, наприклад гноєм (шість кілограм на один квадратний метр).

Якщо дотримуватися правил проведення осінніх підготовчих робіт в саду, то всі дерева, чагарники і багаторічні рослини відмінно перезимують і на наступних рік будуть міцними і здоровими, принесуть хороший урожай.