7 обов'язкових кроків для захисту саду від морозу

Осінь вже в самому розпалі, а це значить, що пора почати готувати свій сад до зимових холодів, щоб він комфортно перезимував і продовжував радувати вас плодами в наступному сезоні. Якщо добре організувати свою роботу, то дерева неодмінно будуть вдячні і красиві.

Холода ще тільки на носі, осінь радує нас останніми теплими днями. Це час можна провести з користю і зайнятися своєю ділянкою. Це заняття не тільки корисно для вас і вашого саду, але і дуже цікаво.

Як підготувати сад до морозів?

Крок № 1: Доглядаємо за деревами

Насамперед, слід провести огляд дерев на предмет залишків плодів. Ніколи не залишайте достигли плоди на дереві або під ним. Якщо вони не потрібні, то краще за все закопати їх подалі від ділянки з деревами або віднести в компостну яму і використовувати як добриво. Те ж саме необхідно зробити і з опалим листям і посипати її вапном. До наступного сезону ви отримаєте відмінний натуральний і безкоштовне добриво.

Крок № 2: Прибираємо листя

Прибирання опалого листя в саду перед зимовим періодом - це дуже важливий етап. Багато садівники сперечаються: «А чи варто насправді прибирати листя? Може бути їх краще залишити в якості утеплення для системи коренів дерева? ». Як би там не було, краще перестрахуватися і очистити ділянку від листя.

Найкращим часом для прибирання буде середина осені, коли погода ще ясна і суха. У дощовий період займатися цим буде вкрай незручно.

У шарах теплою опалого листя, особливо хворих дерев, можуть жити різні збудники болячок, а також розмножуються деревні шкідники. Якщо їх не прибрати, то можна навіть втратити дерево.

Що робити із зібраними листям - вирішувати вам, але прибрати їх подалі потрібно в будь-якому випадку.

Крок № 3: Обрізаємо плодові дерева

Поки морози не торкнулися вашого саду, потрібно поспішити і обрізати гілки. Слідкуйте за термометром, адже якщо температура раптом опуститься нижче 10 градусів морозу, дерево стане дуже вразливим. Якщо воно трісне або захворіє, то його можна легко втратити.

Все обламані, висохлі або хворі гілки необхідно обрізати. Крім них неодмінно видаліть гілки, які ростуть до стовбура дерева, а не від нього. Всі зрізи потрібно здійснювати акуратно, щоб не пошкодити кору. Також їх необхідно відразу зачищати і обробляти розчином з чайної ложки мідного купоросу, розведеного в 1 л води і садовим варом.

Крок № 4: Обприскуємо від комах

Щоб напевно позбутися від комах і шкідливих мікробів - обприскати дерева. Робити це необхідно в суху ясну погоду, щоб дерева хоча б кілька годин не мочив дощ.

Крок № 5: пухкий грунт і білимо стовбури дерев

Рихлити землю навколо стовбура треба для того, щоб знищити все личинки, які можуть перебувати у верхніх шарах. Щоб не пошкодити коріння не запускайте вила більш ніж на 20 см.

Білити дерева треба не тільки навесні, а й восени. Побілка допоможе не тільки позбутися від шкідливих суперечка і мікробів, а й дасть деяку опірність від морозів. Перед побілкою не забудьте видалити мохи та лишай зі стовбура.

Рецепт побілки:

  • 500 г мідного купоросу
  • 3 кг вапна
  • 10 літрів води
  • Готуємо суміш.

Готовий розчин пензлем наносимо на нижню частину крони до перших нижніх гілок.

Крок № 6: Поливаємо дерева

Перед настанням морозом коріння садових дерев потребують отримання рясного запасу вологи. Інакше вони можу не пережити зиму.

Деревам необхідно дуже багато води під всією площею крони. Оптимальний розклад поливу таке: кілька днів поспіль рясно поливаємо землю по два підходи в день. Залежно від віку дерево потребує різної кількості води: молодим необхідно близько 40 - 60 літрів, а великим і дорослим менше 150 - 200 літрів не наливаємо!

Крок № 7: Захищаємо дерева від гризунів

Тут все просто. Ефективним засобом стануть звичайні капронові колготи. Ними слід обернути перші півметра стовбура молодого дерева і можна не турбуватися!

На цьому все. Здоров'я вам і вашому саду!