Пізня посадка суниці. Коли найкращий час для посадки?

Особливе місце в збільшенні продукції гірського садівництва в наших умовах займає суниця. Однак просування її в гірські райони Карпат відбувається повільно.

У садівників Закарпаття прийнято садити суницю в кінці вересня - жовтні і навіть на початку листопада. Рослини, посаджені в ці терміни, в гірських умовах не встигають вкоренитися до настання перших морозів, які іноді наступають в середині вересня, і гинуть ранньою весною від різкого коливання добових температур.

Вирощуємо лохину. Як правильно садити лохину і доглядати за нею на своїй ділянці?

Лохина дуже вибаглива ягода. Але навіть її можна виростити при сильному бажанні.

Для початку, потрібно визначитися з місцем посадки. Лохина любить помірне зволоження, без застою води, кислий грунт, pH не вище п'яти з половиною. Для того, щоб збирати хороший урожай, всупереч загальноприйнятій думці, ділянку слід вибирати сонячну, захищену від вітру.

Посадка лохини восени. Як правильно садити лохину і доглядати за нею?

Лохина відноситься до диких ягід, але може вирощуватися в домашніх умовах на ділянці.

Окультурені чагарники приносять більше плодів, а їх розміри трохи більше в порівнянні з лісовим рослиною. Дана стаття розповідає про особливості посадки лохини в осінній період.

Правила вирощування розсади полуниці

Весна - час, коли садівники закладають основу майбутнього врожаю, вирощуючи розсаду. Таким способом розмножуються багато ягоди та інші плодові рослини. Але ось про полуниці варто поговорити окремо.

Як виростити суницю з насіння?

Суниця з насіння розводиться в основному c метою селекціонування. Таким чином, відбираються найбільш особливі рослини, майбутні кандидати для нових сортів.
 
Взагалі суниця рослина гетерозиготне, що означає неоднорідне потомство, отримане насіннєвим шляхом. Але іноді доцільно закладати суничну плантацію таким способом.Адже багато сорти ремонтантної суниці не розмножуються вусами, тоді й отримують суницю з насіння або при діленні кущів.

Як отримувати у своєму саду врожаї великої, соковитої полуниці?

Як з року в рік отримувати у своєму саду врожаї великої, соковитої полуниці? Помиляються ті, хто вважає, що врожай суниці залежить від погоди. Досвідчені садівники знають: він залежить від того, які вуса ви садили, коли садили, куди і як.

Суниця з насіння - теорія вирощування розсади

У цьому пості мова піде про вирощування суниці на розсаду, але я не зміг утриматися від великої кількості різних історій і коментарів, які сильно розбавляють суть процесу. Тому, якщо Вам потрібна конкретна інструкція, переходите відразу до нутрощів поста про суницю з насіння і не читайте текст курсивом ;-).Торік мені випадково дісталися від сусіда по дачі 5 маленьких паростків суниці «Альпійської», вирощеної з насіння. На той момент паростки мені здалися ну дуже слабенькими і Кволенький (на них було 4-5 листочків з дуже тоненькими стеблинками). Виростив цю розсаду не саме сусід, а йому дісталося ще від когось, а він вирішив поділитися.

Вирощування полуниці в мішках

Полуниця - чудова ягода, що володіє прекрасними смаковими якостями і насиченим ароматом. Полуниця досить невибаглива у догляді і може рости і плодоносити навіть не в найкращих умовах.
 
Традиційно полуницю вирощують на грядках, що не зовсім зручно адже для обробки кісткової,прибирання бур'янів та збору врожаю необхідно постійно нахилятися. Крім того частину врожаю, що не зібрана вчасно просто пропадає, зіпсована птицею або підгнила на вологій землі.

Які вибрати сорти полуниці, щоб отримати розкішний врожай і стати полуничним королем?

Які вибрати сорти полуниці, щоб отримати розкішний урожай? На що звернути увагу при догляді за полуницею? Іноді випадають виключно рясні роки, останній раз це трапилося десять років тому, коли відро полуниці можна було зібрати, майже не сходячи з місця. Як стати полуничним королем - розповідає Павло Траннуа.Зараз у моїй колекції кілька десятків сортів. Я постійно проводжу сортовипробування, здобуваю нові сорти і відбраковують якісь з обридлих. Треба сказати, що цього року я так і не зміг вирішити, від яких же позбутися.

Короткий курс догляду за суницею

Раннє весняне розпушування грунту та внесення добрив. Щорічно ранньою весною, як тільки земля достатньо підсохне, потрібно розпушити грунт у міжряддях і в рядах навколо кущиків суниці.
 
Міжряддя розпушують звичайними,порівняно широкими сапками універсального типу або ручними планетами на повну глибину цих знарядь (до 8-10 сантиметрів). Всередині стрічки (між рядків) і в лавах рихлять вузькими сапками або штиковкой на глибину 5-7 сантиметрів і навколо кущиків - на 3-4 сантиметри. Одночасно з цим очищають суницю від старих, засохлих листя,від всякого сміття і все це видаляють з ділянки або спалюють на місці.