Захист винограду від ос

Солодким нектаром винограду люблять поласувати не тільки люди, але і оси. Вони прокушують ягоду, висмоктуючи м'якоть і нектар і перелітають на іншу. На багатьох ділянках чорно - жовті комахи, масово пошкоджують більшу частину врожаю.

Оса повністю ягоди не поїдає, що привертає мух, бджіл та грибкові культури. При вторгненні ос на виноградник, потрібно негайно вживати заходів.

Вирощування винограду. Посадка саджанців винограду на постійне місце проживання восени

Посадку винограду виробляють саджанцями, вирощеними з живців - цибухів, або безпосередньо живцями.

Чубуки для вирощування саджанців заготовляють під час осінньої обрізки винограду від добре доспілих лоз, що мають однорідну забарвлення, без зелених плям або плям від грибних хвороб. Чубуки повинні бути прямими, в верхньому кінці не тонше 6 мм для слабо ростуть сортів і не товще 10 мм для сильно зростаючих, довжиною 70-80 см.

Що впливає на врожайність винограду? Отримуємо великий урожай за допомогою обрізки

Виноград, посаджений саджанцями, починає плодоносити вже на другий рік. На четвертому році, при гарному догляді кущі дають 3/4 нормального врожаю. Але гнатися за високим урожаєм в цей період не рекомендується, щоб не перевантажити кущ і не послабити його подальшого розвитку.

Для збереження сили, довговічності і здатності куща давати високі врожаї при обрізанні необхідно виконувати наступні правила:

Як правильно робити щеплення виноград - поради новачкам

Щеплення - досить поширена методика у садівників, яка допомагає отримати відразу декілька видів щеплень. Виноградарям даний варіант отримання найбільшої врожайності сортів допомагає навіть при найгірших погодних обставин.

Прищеплюють в першу чергу менш вибагливі сорти, які не здатні виділятися яскравими смаковими якостями і володіють більш меншою стійкістю до різного виду захворювань. У статті розглядаються можливості щеплення винограду восени і корисні поради.

Обрізка винограду восени: перші кроки. З чого почати?

Виноград потребує обов'язкової осінньої обрізку. Вона робить виноград більш стійкими до різних захворювань, а також сприяє підвищенню рівня врожайності. Але для того, щоб не нашкодити виноград у потрібно знати, коли і як правильно проводити його обрізку

Підготовка винограду до зимівлі, укриття і обрізка

Виноград - теплолюбна рослина, тому його обов'язково підготувати до зими, від цього залежить не тільки його урожай, але і його здоров'я. Важливо провести всі заходи щодо підготовки і зробити їх в строк.

Якщо хоч трохи затриматися, кущ може підмерзнути або навіть повністю загинути. Ще одна небезпека - випрівання рослини, це відбувається через неправильне повітрообміну під укриттям.

Осінь-пора готувати живці винограду

В даній статті розповідається, як проводити живцювання винограду в осінній період.

Для того, щоб посадити виноград необхідно пройти кілька етапів, починаючи від заготівлі живців, зберігання живців винограду, закінчуючи посадкою.

Осінні роботи на винограднику. Як правильно підготувати виноград до зими?

Процедура осіннього догляду за виноградом поєднує ряд дій, спрямованих на підвищення родючості рослини. В їх число входять: підгодовування кущів, обприскування лози різними препаратами, з метою підвищення якості врожаю, а також підв'язка і обрізка гілок.

У даній статті мова піде про те, як потрібно правильно доглядати за виноградному з моменту настання осені, і що потрібно для його ефективного зростання і врожайності.

Виноград - як правильно вирощувати великий урожай

Безсумнівно, більшість городників і садівників не обмежуються тільки грядками на городі і яблунями в саду. Багато хто намагається виростити екзотичні рослини, хтось просто рідкісні чагарники. Виноград до них, мабуть, не відноситься, але все ж в його вирощуванні є свої нюанси.

Як правильно посадити виноград

Багато дачники стикаються з проблемою, як правильно посадити виноград.
 
Якщо ви купили готові саджанці в розпліднику. Підготуйте яму 60х60х60 см, залийте її окропом і почекайте, поки вбереться. На дні зробіть дренаж, підготуйте родючий грунт і заповніть яму на половину, полийте водою. Потім встановіть саджанець, і, струшуючи,засипте землею. Грунт навколо втрамбуйте, і мульчують від пересихання. Поливати треба 1 раз на тиждень.