Баклажани цілий рік! Як виростити розсаду баклажанів в домашніх умовах?

Баклажани виділяються серед схожих культур підвищеної теплолюбні і більш тривалим періодом вегетації. З цієї причини вирощування без розсади прямим посівом насіння можливо тільки в досить теплому кліматі.

У домашніх умовах процедура не складна, але існують деякі тонкощі і особливості.

Попередня підготовка

Також, як і з будь-якої розсадою необхідно заздалегідь відібрати найнадійніші насіння, мати в наявності зручну тару і хороший живильний грунт. Серед тар для баклажанів підійдуть горщики незначних розмірів, найкращим варіантом є торф'яні.

Але перед цим потрібно посіяти баклажани в один загальний ящик або короб, для економії вільного місця, а потім акуратно розсадити найбільш якісні екземпляри.

Готуємо насіння

Підготовкою насіння баклажанів необхідно займатися взимку. Головне розбиратися в сортах і придбати найбільш підходящі для певного регіону. Наприклад, в південних областях можливо виростити будь-які сорти і гібриди, а в інших регіонах - потрібно розібратися для чого призначені насіння (тепличне вирощування або незахищений грунт).

На відкритому грунті для середньої смуги допустима посадка виключно ранніх і надранніх сортів з гібридами.

Унаслідок тривалого сходів насіння, сама розсада росте повільно, а в середині лютого буде потрібно розібратися з насінням і приступити до підготовки до посіву. Насіння, придбані кілька років тому необхідно перевірити приблизно за 14 днів до посіву на схожість.

З цією метою беремо близько 10 насіння і після замочування пробуємо проростити на мокрій ганчірку в теплих умовах. Якщо за 7 днів при температурі 30 С половина проклюнеться - це означає все в порядку.

Насіння відомих фірм, придбаних недавно годі й знезаражувати. Більшість насінницьких організацій на сьогоднішніх момент продає виключно якісний товар.

Якщо виникають сумніви або підозри - опускаємо насіння на 30 хвилин в темний розчин перманганату калію, а потім промиваємо під чистою водою. Баклажани уразливі навіть для незначних похолодань.

Для вирішення цієї проблеми загартовуємо насіння - поміщаємо їх у вологу тканину, а потім протягом 4-6 днів переміщаємо з кімнати в холодильник і назад.

За день до посіву обробляємо насіння стимулятором росту (Епін-Екстра, Циркон і т.д.). Важливо дотримуватися інструкції на упаковці.

Готуємо грунт

У спеціальних магазинах є на продаж готові грунтові суміші, призначені для розсади різного виду овочів і квітів. Зазвичай їх складають, враховуючи особливості певної культури, але зустрічається буває і явний брак - звичайна земля в пакеті. Якісний товар має більш високу ціну.

Для вирощування до десяти коренів має сенс придбання готового грунту конкретно для баклажанів. Підготовка при такому варіанті не знадобиться, але все ж можна залишити буквально на 2 дня пакет на морозі.

В основному дачники намагаються своїми зусиллями приготувати грунтові суміші з доступних інгредієнтів. Якщо торф в вашому регіоні добути нескладно - значить все в порядку. З нього виходить грунт чудової якості для посіву баклажанів.

Змішуємо його 50 на 50 з дернової землею, потім додаємо невелику кількість крупного піску. Спочатку можна обійтися без добрив, а запаси поживних речовин будуть поповняться завдяки підживлення. Але найбільш результативно і ефективно внести по 10-30 будь-якого виду азотних, фосфорних і калійних добрив. Трохи сечовини і 150г деревної золи.

Грунт приготований самостійно - потрібно знезаразити. Як варіант - пропарюють його в духовці або прожарюємо на деку. При високих температурах гинуть і збудники, хвороб і корисна мікрофлора.

Оптимальним рішенням є проливання грунту за кілька днів до застосування рожевого розчину перманганату калію. Суміш в готовому вигляді поміщаємо в ящик 8 сантиметровим шаром і трохи утрамбовують.