Користь і шкода, висновки рослинників по вирощуванню гірчиці

Чи потрібна вирощувати гірчицю? Більшість городників саджають гірчицю для підвищення якості грунту і збирають багатий збір овочів. У чому ж полягає успіх збільшення врожайності?

Гірчиця - входить до складу сімейства капустяних і є ріднею капусті, редисці, брукви і ін. До того ж в родовід записані популярні рослини - редька (олійна), суріпиця і ріпак.

Позитивні властивості гірчиці на якість грунту:

  • дозволяє звільнення грунту від бур'яну;
  • виражається певний фітосанітарний вплив: поруч не можуть рости плодожерка горохова, дротяники і слимаки та ін .;
  • перешкоджає хвороби рослин, наприклад, фітофтороз та парші картоплі (відкриття вчених про те, що фітофтороз породжує присутність заліза на землі, а гірчиця має особливості пов'язувати їх і поліпшити якість грунту);
  • за найкоротші час збільшується біологічна маса - за допомогою їх город наповниться органічними речовинами, черв'яки перетворять їх в перегній;
  • структурування грунту: довжелезні коріння гірчиці, пробиваються до трьох метрів углиб, що допомагає розпушення і дрена жирування грунту, дозволить досягти вологого і повітряного стану;
  • в слідстві морозостійкості гірчиця, перебуваючи в сніговому покриві зелень переходить в мульчу і дійсно охороняє землю від дії морозу в холодні пори року;
  • збереження азоту в грунті і значить не дозволить вилуговування землі.

Гірчиця має природу поглинання корисних субстанцій з грунту і створення на основі їх високоеффеківние органічні речовини. Гірчиця приваблює працьовитих бджіл тому, що її квіточки досить дорогий медонос.

З метою оздоровлення грунту, можна застосувати розсадження гірчиці вшити з різними садовими культурами, додаючи і перемішуючи насіння між собою. У гірчиці найкращими сусідами є зернові культури, картопля, томати та інші пасльонові.

Мінуси гірчичного сидерата

Якої шкоди може принести дане рослинне добриво? Активно зростаюча гірчиця не можуть бути на грядці до і після представників хрестоцвітих культур, не те збільшиться можливість інфекцією культури килою. Щоб гірчиця не відчувала страждання треба точно слідувати інструкції по посіву і догляду за цим зеленим добривом.

Птахи люблять харчуватися гірчицею, так як воно багате листям і зернятками. З метою вирішення цього питання треба укрити гірчичні насіння матеріалом і розмістити в місті опудала для залякування птахів.

Принципи застосування гірчиці, по лікування грунту

Заради зеленого добрива підійде лише гірчиця біла (англійська), сарептська (російська, сиза). А решта види гірчиці не мають вищесказаних якостей і потім у не треба їх застосовувати. Можна садити гірчиці з ранньої весни до останніх літніх днів - початку осені. Найкращий час по виконанню посіву - це весняний період.

В кінці літа не вигідно садити гірчичні зерна оскільки, так як це лише фітосанітарна обробка городу. Норматив весняно-літнього посіву - від двохсот до трьохсот грамів насіння на одну сотку, а в пізні літні дні необхідно до чотирьохсот грамів. Гірчицю слід садити на глибину два-три см.