Як влаштувати міні-город вдома на підвіконні

Ах, як хочеться зараз чогось свіжо-овочевого, соковито-хрусткого і викликає здоровий апетит! Через брак вибору звичайно ми йдемо в магазин і купуємо заморські фрукти, щоб хоч якось допомогти своєму нещасному організму. А попереду авітаміноз, депресія та інші сезонні неприємності.У наших силах змінити ситуацію, забезпечивши себе і свою сім'ю вітамінами з власного міні-городу. Місця біля вікна цілком вистачить, щоб вирощувати зеленню культури, такі як петрушка, цибуля, кріп, селера, крес-салат і ін Вони не так вимогливі до світла і температурі, як огірки або томати, і досить стійко переносять несприятливі квартирні умови.
Що потрібно для початку

1. Запасіться різними ємностями висотою приблизно 12-15 см.

Ширину визначите самі, виходячи з розмірів свого підвіконня. Це можуть бути спеціальні контейнери для розсади та горщики для вазонів. Підійдуть навіть коробки з товстого картону, дно яких потрібно застелити поліетиленовою плівкою.

2. Приготуйте грунт з дернової землі та перегною у співвідношенні 1:1.

Але, в принципі, підійде будь-який грунт, який продається в спеціалізованих магазинах. На дно контейнерів краще покласти дренаж з гравію, черепків або битої цегли.

3. Знайдіть пульверизатор або невелику лійку з отворами.

Поливати підростаючу зелень потрібно рівномірно, але не дуже рясно.

4. Купуйте рідке добриво для овочів.

Удобрювати міні-город доведеться досить часто, адже для вигонки повноцінної зелені в контейнері поживних речовин із грунту буде недостатньо.

5. Бажано придбати лампи денного світла.

Зимовий день дуже недовгий, сонячного світла в цей час недостатньо для зростання зелених рослин. Щоб зелень придбала інтенсивну і природне забарвлення, вам потрібно підсвічування.

Ящики з грунтом приготовані, і вже пора починати наш експеримент. Сіяти можна як врозкид, так і по борозенками (це не надто важливо для справи).

Дрібні насіння лише трохи присипають землею, великі (такі як у шпинату) можна висіяти трохи глибше. І постарайтеся не занадто загущать посіви - інакше під час росту пагони будуть сильно витягуватися і виснажуватися.

На завершення роботи грунт потрібно полити або побризкати водою з пульверизатора, але не дуже рясно. Насіння можуть загнити в надто вологій землі, так і не давши сходів.

Залишилось накрити контейнер склом або поліетиленовою плівкою і залишити його в теплому місці приблизно на тиждень.

Через тиждень вже повинні з'явитися перші паростки.
Яке насіння вибрати для зимового городу?

Найпростіше виростити крес-салат. Насіння цієї рослини дуже швидко сходять, перший урожай можна знімати вже через 2-3 тижні. Кресс-салат не потребує інтенсивному освітленні, його можна вирощувати навіть на північній стороні будинку.

Листова гірчиця - ще одне невибаглива рослина, яка здатна швидко заповнити недолік організму у вітамінах. Як і крес-салату, гірчиці не потрібно багато світла. Для того, щоб отримати ніжні листи, необхідно висіяти насіння трохи густіше, ніж зазвичай. Через 2 тижні ви вже зможете отримати першу вітамінну продукцію.

Непогано йде в зростання шпинат. Але перед посівом його насіння краще замочити у воді на деякий час, щоб сходи були швидкими і дружними. Шпинат добре вдається за умови гарного освітлення, тому його краще розміщувати на південних вікнах. І ще одна особливість: рослина досить чутливо до підвищення температури. У теплому приміщенні, та ще й при недоліку світла шпинат швидко йде в стрілки.

Звичайний листовий салат трохи вередливий, але виростити його все-таки не дуже складно. Насіння дають сходи швидко, після цього головне не допускати підвищення температури і помірно поливати рослини. Спробуйте, і все у вас вийде!

Кріп швидко зростає, але сходів доведеться чекати близько 2 тижнів. Після посіву тримаєте ящик при помірній температурі, занадто теплий грунт несприятливо впливає на схожість насіння.

Насіння петрушки можна замочити у воді на добу для того, щоб вони швидше зійшли. Петрушка - холодолюбивих рослина, тому намагайтеся вибрати для неї більш прохолодне приміщення. Особливо це важливо в період отримання сходів. Зате потім, коли рослини зміцніють, петрушка зможе радувати вас зеленню протягом цілого року. Не забувайте тільки час від часу підгодовувати її добривами.

Це потрібно запам'ятати!
Будь-яка зелень погано переносить спеку. Якщо температура в приміщенні перевищує 20 ° С, пагони швидко грубіє і йдуть у стрілки. У разі, якщо ящик знаходиться прямо над батареєю опалення, захистіть його від джерела тепла товстим картоном або фанерою.
Важлива умова гарного врожаю зеленних культур - оптимальна вологість повітря. Щоб ваша зелень добре росла і давала щедрий урожай, частіше обприскуйте її теплою водою.

Можна влаштувати на вікні невелику тепличку, відгородивши контейнери із зеленню поліетиленовою плівкою. Але в морозні дні стекла вікон можуть навіть заледенеть, тому потрібно завішувати їх на ніч щільним папером. Тепличку потрібно час від часу провітрювати, щоб не допустити загнивання стебел рослин.