Город на підвіконні

Щасливчики ті, у кого є дача. І відпочинок на природі забезпечений, і ягоди, фрукти, овочі на домашньому столі не переведуться. А як бути тим, хто не володіє заміською нерухомістю?

Невеликий город на підвіконні можна влаштувати собі і в міській квартирі. Для нього ідеально підійдуть вікна, які виходять на схід чи захід. «Новачкам» найкраще починати з вирощування трав, оскільки спеціальних знань і навичок при розведенні зелені не вимагається. А потрібні лише бажання, терпіння ... і насіння.Щоб ваш домашній городик радував око і душу, слід дотримувати кілька нескладних правил.

Правило 1. Для вирощування трав краще брати горщики, зроблені з пластику.

Правило 2. Вони повинні бути досить просторі.

Правило 3. Оптимальний вибір - для кожного виду прянощів окремий горщик.

Правило 4. Якщо ви вирішили садити в одній ємності різну зелень, то вибирайте таку, догляд за якої однаковий.

Правило 5. Самі ароматні трави виростають в збідненої грунті. Сміливо можна наповнювати горщики вуличної землею, а покупний грунт не повинен бути занадто удобрити.

Правило 6. Дрібні і легкі насіння опускаються на глибину 1,5-2 сантиметри в розпушеному і политу грунт.

Правило 7. Поливати «городик» треба відстояною водою кімнатної температури. Земля повинна бути добре зволожена, але слід уникати застою води.

Поради з вирощування деяких видів зелені:

Базилік. Ця рослина, залежно від сорту, має різні відтінки кольору листя: білий, бордовий, фіолетовий. Воно любить хороше освітлення і вологий грунт.

Крес-салат. Це саме невибаглива рослина. Деякі його вирощують навіть у шарі вологої вати. Володіє приємним запахом і містить багато вітамінів. Дуже любить свіже повітря.

Лук. Для вирощування підійде будь-який його сорт, але переважно брати шніт-цибулю. У нього густа гарна тонка зелень. Щоб не зупинився ріст рослини, не зрізайте його перші пір'я.

М'ята. Всі сорти можна вирощувати на підвіконні. Пагони слід регулярно обрізати. Взамін їм з'являться нові. Підтримуйте освітлення і регулярно поливайте.

Петрушка. Якщо її насіння перед посівом замочити на добу у воді кімнатної температури, то сходи з'являться швидше, ніж зазвичай.

Кріп. Зупиніть свій вибір на скоростиглих сортах. Урожай отримаєте вже через 25-30 днів. Забезпечте йому рясний світло.

Шпинат. Перед тим, як сіяти, краще замочити, а потім висушити його насіння. Закопуйте неглибоко. Поливайте помірно. Слідкуйте за гарним освітленням.