Як виростити город на підвіконні?

Зима, недолік сонця, погане самопочуття ... Підвищити життєвий тонус Вам допоможе свіжа зелень зі свого підвіконня, багата вітамінами і не містить шкідливих хімікатів. Звичайно, зараз зелені овочі продаються практично в будь-якому супермаркеті, але вони далеко не так ароматні й смачні, як домашні. І, крім того, вирощувати городик на своєму підвіконні дуже захоплююче!Найбільш простий для вирощування в домашніх умовах, звичайно ж, зелена цибуля. Виганяти його простіше всього в чистій воді. На ємності, заповненої чистою водою, розмістіть фанерку або картон з отворами за розміром цибулин. Щоб цибуля не загнив, його дінці повинно ледь торкатися води. Зростання пера можна прискорити, якщо перед посадкою матеріал залити гарячою водою (45 градусів), витримати 12 годин, потім зняти розмоклу лушпиння і зрізати сухий хвостик у верхній частині цибулини. До появи корінців воду бажано міняти вранці і ввечері, а коли з'явиться перо - раз в день. Крім того, корінці і посуд треба регулярно промивати під струменем води.

Можна виганяти цибулю і в ящику з землею - воду міняти не треба, а грунт можна купити в будь-якому квітковому магазині. Цибулини, не поглиблюючи, ставлять донцем на вологу землю. До відростання листя ящик тримають у теплі, потім ставлять на підвіконня. Пам'ятайте, що не можна обламувати перше пір'я цибулі, інакше зростання зелені зупиниться.

 

Другим простим способом отримання свіжої ароматної зелені є вигонка коренеплодів петрушки і селери. Купити їх можна в магазині, тільки слід вибрати коренеплоди побільше: у селери він повинен бути діаметром понад п'яти сантиметрів, у петрушки - більше двох. І стежте, щоб частина черешків на коренеплодах була залишена, це дасть Вам гарантію, що верхівкові нирки не пошкоджені.

Перед висадкою добре зволожите землю. Висаджуйте коренеплоди рядами через шість-вісім сантиметрів з невеликим нахилом і так, щоб їх верхівка виступала над землею. Якщо коренеплід виявиться занадто довгим для Вашого ящика або горщика, нижню частину можна обрізати. Кожен шар засинайте грунтовою сумішшю. Але верхівкові бруньки землею не присипайте!

Горщики або ящики поставте на 10 днів у прохолодне місце, наприклад, на утеплений балкон. Поливайте нечасто і необільние, тільки щоб грунт був досить вологою. Коли рушить в зростання верхівкова брунька, треба буде перенести горщики на підвіконня або на стіл поряд з вікном. Взагалі, температура в місці, де ви станете тримати горщик або ящик, повинна бути 12-18 градусів. Тепер полив потрібно збільшити.

Поливайте і цибулю, і коренеплоди помірно і рихлить вилочкою грунт, тоді не утворюється кірка, а коріння не згниють. А якщо після кожної зрізання підгодовувати рослини рідким органічним добривом (можна використовувати звичайну підгодівлю для кімнатних рослин, але краще купити спеціальне добриво для овочів), то ваша «грядка» біля віконця буде працювати півтора-два місяці. Потім коріння, звичайно, виснажуються, але можна висадити нові коренеплоди.

Що робити, якщо коренеплоду під рукою не виявилося? Або якщо хочеться виростити зелені вітаміни «з нуля»? У будь-якому спеціалізованому магазині можна купити насіння петрушки, кропу, селери, крес-салату, базиліка, коріандру, гірчиці і виростити з них свіжу зелень. Цей спосіб звичайно займе більше часу - адже насінню потрібно ще прорости!

Ящики або горщики, наповнені грунтом типу «фіалка», полийте гарячою водою, трохи примніть, зробіть борозенки і посійте насіння. Відстань між борозенками зазвичай вказують на пакеті. У домашніх умовах посадку ми кілька загущатися. Після посіву насіння присипте грунтом шаром не більше 1 см, дрібне насіння салату землею не присипайте зовсім.

Щоб швидше з'явилися сходи, посіви поливають через день, але двічі - вранці і ввечері невеликими порціями води. Після того як з'явилися сходи, ящики поливають в сонячну погоду щодня або через день, в похмуру - рідше. Зрізати овочі пора, коли зелень досягне довжини 10-12 см.

Для вирощування в осіннє-зимовий період необхідно встановити на висоті близько 50 см над ящиками або горщиками люмінесцентну лампу. Якщо посів справити в лютому-березні, досвечіваніе вже не буде потрібно.

Щоб швидко виростити петрушку з насіння потрібно знати маленьку хитрість - ефірні олії насіння не дають їм швидко зійти, тому перед посівом бажано витримати їх близько півгодини під струменем проточної теплої води (загорнувши в кілька шарів марлі) і потім замочити на добу.

Спробуйте, у Вас обов'язково вийде, і скоро ви отримаєте можливість додавати свіжу ароматну зелень в будь-яку страву в будь-який момент, не виходячи з дому, а ваші підвіконня прикрасити апетитними зеленими кущиками.