Вічнозелена рослина - самшит. Як правильно садити і вирощувати !

Основне призначення цієї культури в ландшафтному дизайні - створення живоплотів. З його допомогою можна прекрасно розділити дачну ділянку на кілька окремих секторів. Крім того, самшит зробить будь-який сад більш затишним і приховає його від сторонніх поглядів. Завдяки своєму декоративному увазі, рослина частіше і частіше стали використовувати для своїх проектів ландшафтні дизайнери.

Самшит відмінно підкреслить і доповнить красу будь клумби, рабатки. Також при бажанні даному рослині можна надати саму незвичайну форму.

Головною перевагою чагарнику є його стійкість до знижених температур. Так що рослина буде себе чудово відчувати практично в будь-якому регіоні країни.

Рекомендується купувати саджанець тільки в контейнері. Важливо перед покупкою уважно оглянути на наявність захворювань і пошкоджень.

Самшит швидко відновлюється після стрижки. Для живоплотів бажано підбирати високі види. Наприклад, сорт «Latifolia»: може вирости до чотирьох метрів у висоту, а незвичайний відтінок листя сорту «Rotundifolia» шикарно прикрасить будь-який сад.

Чудово самшит буде виглядати біля мощених доріжок. На перший погляд ідея дуже проста, але ефект такого використання буде чудовий. Слід пам'ятати, що між культурами має бути відстань не менше півметра. Це потрібно щоб в подальшому рослини не заважали один одному.

Компактні сорти самшиту найчастіше застосовуються для створення бордюрів і клумб. Чагарник поєднується практично з усіма рослинами. Особливо красиво поруч з ним будуть виглядати троянди.

Догляд за рослиною

Через брак досвіду, досить часто самшит у садівників-новачків вимерзає. Дана проблема поширена по всій території країни. На зиму бажано чагарник додатково утеплити і підготувати. Для цього під кінець осені землю навколо культури слід замульчувати, використавши при цьому хвою або торф. І забезпечити регулярний полив великою кількістю води. Високі сорти бажано утеплити мішковиною, а середні і низькорослі сорти годі й укутують на зимовий період.

Ранньою весною кущах слід зробити штучне укриття, а в решту часу вони будуть відчувати себе комфортно і без цього.

При необхідності, самшит можна пересадити на інший будь-яку ділянку, так як він прекрасно приживається на новому місці. Через рік після висадки можна буде підживлювати мінеральними і органічними добривами.

Самшит - це ідеальний чагарник, який чудово виглядатиме на будь-якому дачній ділянці.