Декоративні дерева і чагарники - фарби осіннього саду

Восени прикрашають сад різними фарбами декоративні дерева і чагарники. Восени можна не тільки милуватися буйством фарб, але і провести аналіз того, де було допущено помилки в догляді за садом.

Для того, щоб прикрасити свій сад декоративним деревами та чагарниками, необхідно вибирати ті види, які виглядають неймовірно красиво не тільки восени, а й протягом усього сезону. Так як більшість з них дуже тьмяні і непоказні в літній період, а це не є плюсом. Садити такі декоративні дерева і чагарники потрібно на видному місці, щоб їх краса не залишалася непоміченою.

Японський клен

Японський клен «Dissectum» відмінно підходить для ділянок з невеликою площею і маленьких садів. Листя цієї рослини мають цікаву і надзвичайно красиву форму і будуть радувати своєю красивою смарагдовою забарвленням з весни і до самої осені, а ось восени забарвлюються різними відтінками, починаючи від ніжно-рожевого і до бордового. Японський клен відмінно виглядає поряд з хвойними рослинами. Але потрібно пам'ятати, що для правильного росту і розвитку цієї рослини необхідно місце, яке захищене від вітру, а грунт родюча і легка.

Якщо грунт на ділянці не підходить для вирощування японського клена, то можна з легкістю виростити його в контейнері в потрібній за складом грунті. Цей спосіб дозволяє вирощувати японський клен в будь-якій частині саду незалежно від того, яка грунт на ділянці.

Барбарис Тунберга

Надзвичайно красивий чагарник, який восени набуває яскраво червоне забарвлення і радує око до самої зими. В кінці осені яскраві листя червоного відтінку опадають, але барбарис продовжує сяяти на тлі білого снігу завдяки своїм яскраво-червоним плодам. Барбарис Тунберга абсолютно невибагливий.

Він буде відмінно рости на будь-якому місці і на будь-яких грунтах. Але для того, щоб листя було якомога яскравіше, найкраще садити чагарник в сонячної частини саду. Для саду з невеликою площею відмінно підійде карликовий сорт «Airоршршеа Nana». Але якщо площа ділянки досить велика, то можна посадити більші сорти.

Скумпія

Скумпія «Gotinus coggygria» радує своєю надзвичайною і чарівною красою протягом усього сезону. Влітку деревце покривається красивими квітками різних рожевих відтінків, а восени листя набуває відтінок від жовто-оранжевого до багряно-червоного.

Таке забарвлення робить Скумпія неймовірно красивою і незвичайною. В саду відмінно виглядає скумпія сорти «Royal Purple» та «Notcutt's Variety». Але і інші види не менш красиві і цікаві.

Дівочий виноград

Дівочий виноград в літню пору нічим не відрізняється від інших рослин. Його велике листя мають яскраво-зелене забарвлення, а квітки білі і практично не помітні.

Влітку великий зеленої масою куща можна закрити недоліки садових будівель або ж прикрасити нудні стіни будівель, садову альтанку або арку. Але восени дівочий виноград стає справжньою перлиною всієї ділянки. Його листя можуть бути різних відтінків починаючи від жовтого і закінчуючи бордово-фіолетовим.

Краса в тому, що забарвлення листя змінюється поступово, тому одночасно на одній рослині поєднується безліч різних відтінків різних кольорів, які викликають невимовний захват і тільки позитивні емоції. так само восени плоди дівочого винограду набувають темно-фіолетового забарвлення і надають рослині ще більшу декоративність.

Але потрібно пам'ятати, що плоди дівочого винограду можна вживати в їжу, вони носять виключно декоративний характер.