Калина - чарівність саду і радість для очей в осінньому саду

Якщо у людини є будинок або дача, то значить, є і ділянку навколо. Хтось все засаджує квітами, хтось вважає за краще плодові дерева, інші ж люблять чагарники. Але ось до калини немає байдужих. Її різні види можуть і цілющі плоди дати, і естетику подарувати саду.

Калина червона - корисна і прекрасна

Почнемо з традиційного виду - калина звичайна. Це середньої висоти дерева, що добре ростуть в нашому кліматі. Калина виглядає красиво, так як вона має густу крону, навесні цвіте непростими суцвіттями, і, звичайно, дарує унікальні, корисні плоди. Якщо ягоду не зривати, то вона, на відміну від інших, так і залишиться висіти в гронах, не втрачаючи краси навіть у сильний мороз.

На замітку! Суцвіття калини незвичайні - вони мають два типи квітів. Ті, що по краях, великі і помітні, тільки приманюють комах, але плодів не дають. Вони формуються з непоказною середини.

Калина Бульденеж - немов наречена в саду

Багато хто плутає цей вид з першим, але вони відрізняються кардинально. Це дерево потужне, розлога, висаджується тільки для декору, для захисту від вітру. Ягода на ньому не формується, але як ця калина цвіте! Це її величезні шапки, що покривають все дерево до землі, можна бачити на початку літа. Дуже красиво, правда, цю калину люблять шкідники, і коли квіти починають облітати, то від них багато сміття.

Калина трехлопастная - проста і красива

Це дерево з потужною кроною не такий частий житель в наших садах, родом воно з Північної Америки. Від звичайної різновиду відрізняється більш салатовим листям. Красиво цвіте на початку літа, восени ж радує око своїми червоних листям. Великий плюс цього виду в його стійкості до шкідників, але ось до сухості грунту дерево відноситься відчутно. Якщо води дереву вистачало за літо, то восени воно подарує червоні ягоди, що часто порівнюють з червоною смородиною. Взимку цей вигляд не вимерзає.

Для довідки! Не всі люблять високі дерева на ділянці, так як за ними нелегко доглядати, падає тінь, восени багато листя сиплеться. Але у видів калини є різні сорти, серед яких є і низькорослі.

Зубчаста калина - незвичайна і приваблива

Ще один вид калини, який теж буде яскравою прикрасою саду на початку літа. Вона має листя насиченого кольору з зубчиками по краях. Восени, як і більшість видів, забарвлюється в бордово-жовтий колір. Ця калина дає плоди не для людини, але для птахів відмінне ласощі. Ягода формується невелика і темного сизого відтінку. Дуже швидко розростається.

Поради з вирощування

  • Щоб калина радувала з весни по осінь, краще дотримуватися невеликі правила по її догляду.
  • Віддає перевагу сонячним місцям, в тіні росте повільно.
  • Щоб дерево сильно не розросталося, поросль внизу краще зрізати час від часу.
  • Калина не боїться обрізки, крону можна формувати за бажанням.
  • Навесні проводиться санітарна обрізка гілок, які вимерзли або стали старими.
  • Профілактику від шкідників краще вести заздалегідь, так як тля дуже швидко покриває гілки.

Краще не садити калину поруч з тими рослинами, що мають схожих паразитів. Так, та ж тля може знищити розарій по сусідству.

Взагалі, стежте, щоб на ділянці не було мурах. Вони і тля живуть в симбіозі, тому, де є одні, буде і друга. Мурахи харчуються липким продуктом життєдіяльності попелиці, натомість взимку вони ховають її в своїх мурашниках.

Вивести паразитів можна за допомогою інсектицидів або народних засобів - багато комахи не терплять пахучих речовин. Так, можна готувати настій на спеціях, духмяних травах і обприскувати дерева і квіти.

Калина прикрасить будь-який сад. Навіть якщо немає місця у будинку, то завжди можна посадити дерево поруч з парканом - там воно стане родзинкою ландшафту.