Ландшафтний дизайн: як зробити райський куточок на своїй дачній ділянці?

Якщо згадати ніж в першу чергу для людей була дача років двадцять тому, то перше що приходить в голову це грядки з овочами і картопля.

Але часи змінюються. І тепер дача це більше місце для відпочинку, місце, де люди якщо і вирощують щось з їстівних культур то це більше хобі, ніж праця.

Якщо ви дивлячись на знайомих чи сусідів теж захотіли створити на своїй дачній ділянці маленький рай, то не обов'язково вдаватися до допомоги ландшафтний дизайнерів. Для початку потрібно оцінити розмір вашої ділянки, ступінь його освітленості, розташування комунікацій і споруд та скласти схематичний план із зазначенням всього, що ви хочете на ньому розмістити.

План бажано скласти якомога докладніше. Наочна схема допоможе оцінити габарити об'єктів, які ви можете звести або посадити на своїй дачній ділянці, і уникнути в подальшому помилок при їх виборі.

Зона відпочинку. Це може бути альтанка, навіси або відкриті майданчики з садової меблями, гойдалки, садові лавочки. Красиво на ділянці виглядають об'єкти, які за стилем поєднуються з будинком. Цього можна досягти за рахунок використання в будівництві однакових кольорів, матеріалів або окремих декоративних елементів.

При плануванні враховуйте розміри ділянки, так як, наприклад, на маленьких дачних ділянках масивні об'єкти ,, з'їдають ,, простір і краще буде зробити щось більш повітряне, відкрите.

Зручні доріжки можна зробити як однаковими на всій території так і різними за формою і фактурою: бруковані камінням, викладені плиткою, асфальтовані, і навіть дерев'яними.

Який може бути рай без красивої зеленої галявини. Зручніше і дешевше буде самим посіяти траву для газону. Існує кілька різновидів газону в залежності від його призначення:

  • Спортивний - підходить відповідно для спортивних занять, активного відпочинку, дитячих майданчиків.
  • Англійський - дуже примхливий в посіві та догляді. Підходить тільки для споглядання.
  • Садово-парковий досить універсальний, найкращий варіант для дачної ділянки.
  • Луговий газон більше нагадує поле з квітучими польовими квітами, також не підходить для активного відпочинку.

Тому, перед вибором трави для газону слід відразу врахувати для яких цілей ви будете його використовувати.

І звичайно клумби з квітами, альпійські гірки, оригінально облаштовані грядки і дерева. Це саме те, що визначає зовнішній вигляд вашого дачної ділянки. При плануванні посадити ту чи іншу рослину, не забудьте врахувати яка у вас грунт на ділянці, освітленість, вологість.

Щоб квіти радували вас з весни до осені намагайтеся комбінувати рослини на клумбах з різним періодом цвітіння, а також чергуйте однорічні з багаторічними. Пишно квітучі сади створюються з завдяки багатоярусної посадці, коли на одній клумбі розташовуються рослини різної висоти або квітучі рослини садять поруч з чагарниками. При посадці дерев не саджайте їх надто близько, щоб було місце для росту.

Додаткові елементи ландшафтного дизайну садові скульптури, ліхтарі, фонтан та інші і красиві корисні дрібниці завершують образ вашого дачної ділянки, доповнюючи і роблячи більш виразно.

Намагайтеся підбирати їх, щоб вони підходили до загального стилю вашого райського куточка, створюючи красивий гармонійний вигляд.