Переваги карликових чагарників для саду та двору

Карликові чагарники є специфічними породами рослин, які були виведені, щоб залишатися невеликими, навіть коли вони повністю вирощені. Більшість з них мають висоту не більше метра.

Ці компактні чагарники ідеально підходять для людей з обмеженим дворовим або садовим простором. Крім того, карликові чагарники можна вирощувати на балконі в ящиках для саджанців або в ваннах, що ідеально підходить для тих, хто живе в квартирах.

Мало того, що карликові чагарники компактні, але більшість з них вимагають лише невеликий обрізки і мінімального догляду. Оскільки карликовий чагарник завжди залишатиметься маленьким, мало шансів, що він переросте свій простір або заважатиме оточуючим рослинам і деревам.

Крім того, зовнішній вигляд і контури цих компактних рослин не зміняться з віком і зрілістю, як це іноді відбувається з швидко зростаючими, більшими рослинами, які можуть з часом стати громіздкими і мати дуже невелика схожість з тим, як вони виглядали спочатку.

Посадіть ці чагарники поруч з будинком, бажано близько до входу, вони будуть очищати повітря, який буде проходити через вхідні двері. Цікавий факт полягає в тому, що карликові чагарники здатні знизити електроспоживання.

Домовласники, які висадили карликові чагарники поблизу будинку, підтверджують, що він рахунок за комунальні послуги скоротився. Вічнозелені карликові чагарники і дерева, також забезпечують додаткову вигоду, оскільки зберігають яскраве забарвлення навіть в найпохмуріші місяці зими.

Інший спосіб, за допомогою якого карликові чагарники можна використовувати для підвищення енергоефективності, полягає в тому, щоб розташувати їх на північ від великих рослин і чагарників.

Карликові чагарники можуть бути вигідними і влітку, тому що вони можуть створити бар'єр від щільного жаркого повітря, якщо чагарники розташовані на західній і південній стороні будинку. Крім того, чагарники можуть забезпечити тінь, що також може допомогти регулювати температуру всередині будинку.

Карликові чагарники, як правило, щільні рослини з рясним листям. Оскільки ці рослини ростуть не вище метра у висоту, вони ідеально підходять для посадки навколо будинку, оскільки вони не будуть блокувати вид з вікна.

До специфічних типам карликових чагарників відносяться карликовий японський тис, карликова сосна Муго, кізельнік розлогий.