Рослини для альпійської гірки. Які рослини підійдуть для альпійської гірки?

Кожна людина, яка вирішила створити на своїй ділянці альпійську гірку, задається питаннями з приводу правильного вибору рослин, але спочатку потрібно вирішити, де буде розташовуватися гірка. Вона повинна гармонійно поєднуватися з усіма будівлями та іншими елементами ландшафтного дизайну.

Потрібно вибрати оптимальний варіант. Потім можна приступати до створення креслення гірки. Спочатку потрібно вирішити її форму, розмір і висоту. Можливо, вона буде мати форму кола, овалу або іншу.

Головним елементом будь-якої гірки є квіти, на кресленні зазначаються бажані забарвлення і висота рослин. По краях розташовуються низькі рослини, поступово збільшуючись до центру. Квіти підбираються виходячи з особливостей грунту і клімату. Є квіти які розпускаються вночі, тому важливо визначитися з часом і сезоном цвітіння. Найбільш популярні квіти, квітучі більшу частину часу.

Можна підібрати їх так, що вони будуть цвісти в один сезон, в цей час клумба виглядає як справжній величезний букет, а можна підібрати квітучі рослини так, щоб вони цвіли по черзі. В такому випадку гірка матиме квітучий вигляд з березня і до самих холодів.

Можна вибрати карликові хвойні чагарники, які переважно мають яскравий насичений зелений колір і будуть відмінно виглядати навіть в зимовий час. Або ж вибрати дрібні чагарники, квітучі навесні, восени які будуть усипані різноманітними ягодами. Такі чагарники привнесуть в альпійську гірку яскраві фарби на тривалий проміжок часу або навіть на весь рік.

Розглянемо найпопулярніші хвойні чагарники, які добре виглядають на альпійській гірці:

 • карликова ялина - має забарвлення від блакитний до яскраво-зеленою. Ялина здатна вистояти в найспекотніше літо, що не маловажно при виборі рослин;
 • ялівець - має конусну форму і щільну, добре розвинену листя зеленого кольору. Невибагливий у догляді;
 • туя - кущ, який може міняти колірну палітру, в залежності від обраної ділянки для зростання. Якщо місце посадки добре висвітлюється і на ньому переважає велика кількість сонячних променів, колір туї буде рудувато-каштановий;
 • кипарисовик - додасть оригінальності гірці, за рахунок своєї незвичайної розмальовки, вгорі золотий, а внизу темно-зелений.

При виборі листяних рослин, перевагу краще віддати тим видам, у яких не опадає листя. Опале листя додасть клопоту і якщо її не прибрати, може принести шкоду деяким іншим рослинам, та й зовнішній вигляд буде не естетичним. Тому краще вибрати вічнозелені варіанти:

 • кизильник горизонтальний - володіє гутою листям, яка протягом року змінює своє забарвлення. Влітку темний зелений, а восени листя змінює колір на червоний. Квіти кизильник мають білий або рожевий забарвлення, на місці яких восени з'являються червоні або чорні ягоди;
 • іберес - відноситься до напівчагарниками з маленькими кистями суцвіть білого, рожевого або бузкового кольору. Поле цвітіння з'являються маленькі стручки;
 • дріада - маленький чагарник з великими білими квітами, які кидаються в очі. Цвіте з липня по серпень. Після цвітіння з'являються плоди у формі кулі і пухнасті.

Щоб чагарники виглядали актуально і охайно, їх слід садити окремо, якщо місця досить багато, їх можна розсадити по всій гірці, розташувавши між ними низькорослі рослини.

Основа альпійської гірки - низькорослі рослини, що вистилають всю поверхню килимом з квітів. Вони відмінно поєднуються не тільки з чагарниками, а й камінням, виростаючи між ними. Найпоширеніші види:

 • гвоздика короткостебельна - має вузькі листя сірого, синього і зеленого відтінків, що сплітаються в щільну і густу подушку. Гвоздика не вимагає багато уваги і виростає на відкритій сонячній території;
 • бурячок скальний - багаторічна рослина, з сіро-зеленим листям, яка залишається на рослину навіть взимку. Цвіте невеликими жовтими квітами, які зібрані в багатоквіткові суцвіття. Оптимальне місце для посадки - дренований грунт і велика кількостей сонця;
 • молоділо - багаторічна рослина. Розетки мають різноманітну розмальовку - зелену, сріблясту, жовту, рожеву, бордову. Є сорти, які змінюють колір листя протягом року.
 • камнеломка - цвіте з травня і протягом усього літа. Квіти розфарбовані в жовтими, білими або рожевими квітами. Ломикамені користуються популярністю, чудово підходять для альпійських гірок. Можуть виростати як на сонці, так і в тіні, все залежить від виду обраного рослини.

Для того, щоб гірка радувала цвітінням протягом з весни і до самих холодів, ніяк не обійтися без таких рослин: пролісків, пролісків, Пушкіна, птицемлечника, крокусів і безвременников. З додаванням атлантичного маку карпатського дзвіночка гірка стане яскравішою. Гарним доповненням на альпійській гірці стане газон.