Створюємо унікальний ландшафт присадибної ділянки

Не за горами наступ теплих весняних днів і садівники або просто любителі заміського життя починають визначатися з оформленням присадибної ділянки.

Сучасний ринок насіння і рослин пропонує широкий вибір асортименту. Але можна з упевненістю сказати, що існує швидкий і ефективний спосіб вирішення ландшафтного питання.

Це широке використання однорічних і дворічних квітів, які також називають літниками.

Рослини можуть похвалитися різноманітними формами і широкою палітрою фарб.

Літники гарні ще й тим, що цвітуть до самої осені, а уваги до себе вимагають мінімум.

Описуючи ці рослини, слід зазначити, що деякі квіти можуть досягати у висоту більше одного метра (наприклад, космея і рицина), а інші - ледь піднімаються над поверхнею грунту (портулак, Любелия).

До перших відносяться рослини, що походять з південних рівнинних районів, а у других - «коріння» їх гірських і північних областей.

Літники можуть рости, створюючи кучеряве форму або форму «свічки», розростаючись прямими стрункими рослинами (дельфініум, люпин, рицина).

Всім летникам є чим пишатися: широка палітра фарб, різноманітність форм і величезне бажання рости скрізь, де їм запропонують місце.

Вони радують око до самої осені і прикрашають не тільки клумби, але балкони і тераси.

В саду можна використовувати кілька варіантів посадки літників.

Якщо ви задумали клумбу-килим з яскравим малюнком, то висаджуйте один або кілька видів літників. Щоб клумба виглядала веселою, підберіть такі однорічники, які мають квітки різної форми.

В саду добре виглядають незвичайні високі клумби, які доречно розміщувати і в центральній частині саду і вздовж доріжок.

Для повзучих і ампельних рослин можна спорудити спеціальну конструкцію. Для цього необхідно змайструвати подборние стінки з піддонами для квітів, в які встановлюють контейнери зі звисаючими рослинами. З боку така картина виглядає оригінально і ефектно.

Ці рослини виручать садівників і в інших ситуаціях.

Якщо погодні умови в ваших місцях не завжди сприятливі, а ви любите квіти і не ризикуєте висаджувати «примхливі» рослини, тоді однолетники прекрасно прикрасять ваш сад і не будуть давати приводу для хвилювання.

Піднімуть настрій вони і початківцям садівникам, які ще не визначилися з плануванням ділянки.

Багато квіти з сімейства однорічних чудово підійдуть для букетів.

Використовують квіти при оформленні живоплоту, яка створюється протягом багатьох років. Якщо чагарники в такий огорожі мають якісь вади, то замаскувати їх можна за допомогою яскравих однорічних квітів.

Візьміть для цієї рятувальної операції айстри, жоржини, лілії, астильби і ви відчуєте себе справжнім художником.

Чорнобривці, гвоздики або космеи прекрасно підходять в якості бордюру. Сміливо прикрашайте літниками стіни будівель і альтанок, надаючи їм святкового вигляду.

Найголовніше, що будь-які квіти готові впоратися з будь-якою поставленою задачею, віддаючи до кінця свої запахи фарби.

Подружитеся з ними і гарний настрій вам забезпечено.