Хвойні рослини в ландшафтному дизайні. Що краще посадити перед будинком?

Для прикраси ділянки варто використовувати в ландшафтному дизайні хвойні рослини. Адже вони не тільки приносять користь всьому саду, але і зберігають свій декоративний вигляд круглий рік. Колючі друзі можуть рости поодинці або групами, створювати скульптури з вічної зелені або складати зелену огорожу, займати центральне місце або розташовуватися по краях.

Незважаючи на всю невибагливість хвойних рослин, варто відзначити їх небажання сусідити з різними рослинами, особливо з черемхою і березами. При цьому ялиці та смереки не ростуть разом з соснами і кедрами, а модрина вважає за краще не бути сусідами з хвойними зовсім.

Хвойні рослини в ландшафтному дизайні можуть становити вельми вдалі комбінації з листяними. Це дозволить не тільки додати ділянці яскравості, але і змінювати загальний дизайн саду посезонно.

Сьогодні все більшої популярності набувають хвойні клумби. Вони складаються їх компактних і низькорослих представників хвойних. В основі таких композицій лежить принцип контрасту між кольорами і формами окремих рослин. Так, чагарники туї прекрасно поєднуються з соснової або ялинової голчастою хвоєю.

Клумби такого роду можуть бути створені на тлі різних грунтопокривних рослин з використанням медленнорастущих і карликових представників цього виду.

Ландшафтний дизайн клумби

Красива клумба є витонченим квітником, який займає відкрите місце на ділянці і влаштовується відповідно до смаків його власника. При цьому клумби практично не обтяжливі в догляді.

Ландшафтний дизайн клумби може бути практично будь-яким, від найпростіших конфігурацій овочевих і пряних рослин з квітником до найскладніших і вишуканих їх поєднань.

Для створення красивого квітника найбільш важливим є правильний підбір рослин. При цьому необхідно враховувати не тільки ряд вимог до висоти сорту і висвітлення, а й інтенсивність розростання рослини. Багаторічні рослини є перевіреним ля таких випадків варіантів. У ландшафтному дизайні клумби до них можуть додатися горщики з красивими амфорами або однолітниками.

Найбільш простим варіантом для присадибної ділянки буде вибір одного з перевірених варіантів квітника, доповненого якимсь декоративним елементом. Так. Красива клумба може бути задекорована пофарбованими в будь-яку колірну гамму камінням.

Особливу красу квітнику додадуть великі натуральні камені різної форми або уламки від мармурової плити.