Чудовий живопліт з туї для прикраси ландшафту

Цей чагарник досить часто використовується для декорування ділянок. А завдяки її невибагливості є можливість використовувати її для створення живоплотів на ділянці.

Який сорт краще

Висадка вічнозелених рослин біля краю ділянки дозволить забезпечити захист від сторонніх поглядів, а також від поривів вітру, шуму і пилу з вулиці. А на самій території ділянки її можна використовувати для розмежування зон, а низькорослі рослини можна використовувати як огорожу для стежок. Ця рослина досить універсально, потрібно лише правильно вибрати сорт і посадити його згідно з правилами.

У цієї рослини на даний момент спостерігається близько десятка сортів. Також через різного клімату по всій території України необхідно пам'ятати, що потрібно вибирати туї, які можуть переносити низькі температури. А ось дачникам з південних регіонів про це можна не турбуватися і у них є можливість підбирати чагарники, спираючись на декоративні особливості. Але найчастіше для сформування живоплоту вибирають два сорти: Брабант і Смарагд.

Туя Брабант

Цей вид дуже добре переносить зиму. Його крона нагадує широку колону, діаметр якої становить півтора метра, а у висоту вона може виростати до 5 метрів. Цей чагарник може відмінно себе почувати як сприяння з сонячними променями, так і в прозорій тіні. Крім цього його можна садити на будь-якому грунті, також він добре ставиться до стрижки, та й взагалі він тривалий час може зростати без догляду.

Цей чагарник просто відмінно підходить для живоплоту. Але також варто пам'ятати про характерні властивості чагарнику. А ось хвоя цієї рослини не весь час залишається зеленою. Взимку вона забарвлюється в буро-коричневий відтінок, але при цьому вона не опадає і зберігає форму огорожі. Навесні під час раннього пробудження туя може страждати від посухи і опіків від сонячних променів.

Щоб це виправити потрібно, підрізати верхівку чагарнику, і вона почне стрімко поправлятися. Як правило, хвойні рослини, за допомогою яких декорується ділянку, не ростуть занадто швидко. Але є й винятки. Цей вид може під час вегетаційного періоду збільшитися в висоту на 35 см, а в ширину на 15 см.

Живоплоти з цієї туї будуть стояти суцільною стіною, яка добре переносить обрізку і тримає потрібну форму. При їх висадці також потрібно врахувати їх майбутнє зростання. А між рослинами в траншеї необхідно залишати відстань близько 70 см.

Стрижку для підтримки форми потрібно робити два рази на рік. Перший раз рослина потрібно стригти ранньою весною, коли ще не почали пробудження точки зростання туї. Другий раз це потрібно робити вже в серпні. Найчастіше для висадки вибирають ту, вік якої вже досяг 3 років. Якщо вчасно її підстригати і правильно вести догляд можна отримати 2-х метрову стіну товщина, якої становитиме близько півметра.

Туя Смарагд

Туї різних сортів відрізняються не тільки за зовнішнім виглядом. Цей сорт також досить популярний. Ця рослина досягає 5 метрів у висоту, але ось крона у неї конічна, а хвоя не втрачає зеленого кольору.

Через цю особливість рослина використовують не тільки для живоплоту. До того ж у рослини багато прекрасних характеристик, які роблять його лише популярнішими, крім того що туя рідко піддається зимового висушування:

  • Її зріст досить повільний;
  • Її не потрібно часто підстригати;
  • Вона відмінно зморитися не тільки як живу огорожу, але і в самостійному вигляді.

Сорти туї для живого паркану

Крім вищеописаних сортів є і інші, за допомогою яких також можна створити прекрасну живопліт. Для цього можна використовувати тую Колумна. Ця рослина може досягати 7 метрів, а його щільна циліндрична крона може бути діаметром до 130 см. У цього сорту також не змінюється забарвлення, але вона швидко зростає і щороку збільшується до 20 см в рік.