Зроби сам - годівниця для курей

Зроби сам - годівниця для курей, це перевірена на практиці рекомендація, як з підручних матеріалів змайструвати зручну для птахів та їх господаря годівницю.

Зазвичай на подвір'ї курей годують з різних ящиків, корит та інших відкритих ємностей. Причому в їх кормовий раціон входять різні види кормів: сухі (зерна злакових) і вологі (кормосуміші з подрібненого зерна-присипки, м'ятої картоплі, харчових відходів та інших добавок). Тому багато часу йде на приготування і роздачу кормів. Крім того, з відкритих ємностей кури ногами розкидають корм, затоптуючи його в землю з послідом.

Земляна підлога в курнику

Підлога в курнику досить просто зробити земляним, чи інакше, грунтовим.
Послідовність виконання робіт наступна: повністю зрізують рослинний шар, підстава земляної підлоги вирівнюють, потім гарненько ущільнюють за допомогою звичайної трамбування. Чим сильніше утрамбований підлогу, тим краще, так грунт стане міцніше і менше буде руйнуватися при ходінні в курнику.

Розведення гусей на дачі

Розведення гусей на дачі не вимагає багато витрат і коштів. Гуси вже ранньою весною переходять на підніжний корм і до пізньої осені мало потребу в годуванні. Вони невибагливі і не бояться холодів. Головна умова для розведення гусей на дачі - достаток підстилки. Товщина її повинна бути не менше 30 см.

Вирощування домашніх качок

Вирощування домашніх качок - справа вигідна. За весняно-літній період від однієї качки на дачній ділянці можна отримати до сотні яєць і виростити з них до п'ятдесяти каченят вагою кожного птаха близько двох кг.
Найбільш поширені для вирощування наступні породи домашніх качок: українські, пекінські, мускусні та кроси качок, які вийшли в результаті схрещування порід.

Годування курей в присадибному господарстві

Для того, щоб регулярно отримувати свіжі яйця і нарощувати товарний вага курей, їх раціон харчування повинен бути досить різноманітним.

Для годування курей в присадибному господарстві використовують різні види кормів:
1. Вуглеводні корму.

Утримання курей на дачі

На дачі можна завести курей і без особливих витрат коштів і часу отримувати свіжі яйця і м'ясо. Для цього не треба будувати спеціальних приміщень і бігати в пошуках дефіцитних кормів.

У птахівництві розрізняють курей двох типів. Перший тип птиці несе білі яйця і створений на основі курячої породи леггорн. У другого типу шкаралупа коричнева або рожева. Цей тип створений за участю таких порід, як рід-айленд і нью-гемпшир. Кури, що несуть білі яйця вважаються представниками яєчного напрямку, а коричневі або рожеві - м'ясо-яєчного.

Розведення та утримання домашньої птиці

Спільне розведення та утримання домашньої птиці на подвір'ї. Які тут є особливості? Про це нам розповів Павло Астахов з Ростовської області.

«Вже 10 років я розводжу і вирощую різну домашню птицю: курей, качок, гусей, індиків. Люблю експериментувати, створювати шляхом схрещування гібриди з підвищеною продуктивністю. І частенько добиваюся непоганих результатів.

Яку домашню птицю вигідніше розводити

В одній зі статей ми розповіли, як розводити домашню птицю і, зокрема, виростити за один літній сезон курей на м'ясо. Яку домашню птицю вигідніше розводити ще?

Якщо ж ви вирішите завести на літо каченят або гусенят, то майте на увазі, що водоплавним потрібна велика пасовище, оскільки вони добре поїдають траву і повинні багато рухатися. Щоб швидко виростити каченят з гусенятами також бажано наявність водойми або хоча б корита з водою.

Вирощування курей на дачній ділянці

За основними властивостями цих птахів ділять всього на 5 груп - яєчні, м'ясні, м'ясо-яєчні, бійцівські і декоративні. Коли я вирішила завести курей на дачі, мені не довелося довго роздумувати про породу, інакше б вибирала досі, адже їх більше ста!

Догляд за курми

Як будь-яка живність, кури можуть піднести нам сюрпризи. І не завжди приємні. Не дамо їм поставити нас у глухий кут нестандартною поведінкою.

Знаєте, хто такі "квокухі"? Кури, які з приводу і без нього квокчуть не перестаючи. І така "балакучість" діє на нерви. Як змусити їх мовчати?