Звичайний і новаторський способи обробки грунту під зиму

Восени потрібно підготувати грунт під зиму до весни. На це йде багато часу. В першу чергу виривають бур'яни. Землю перекопують і перевертають пласти. Через місяць земля пересихає і до весни вона повністю суха і місцями точить трава.

Звичайна підготовка грунту

Відразу після збору врожаю готують грунт під зиму. Збирають коріння і бадилля бур'янів, спалюють, а золу розкидають по землі. Всім садівникам потрібно знати, що коріння рослин під землею дихають. У глинистих ґрунтах цей процес проблематичний і потрібно аерація.

Для цього роблять отвори граблями або вилами. Але це старовинний спосіб. Але зараз використовують сандалі-аератори, роликові граблі і граблі-аератори.

До настання сезону осінніх дощів грунт обробляють граблями. Після цього бур'яни проростають і їх прибирають боронуванням.

При розпушуванні грунту вносяться мінеральні та органічні добрива. Компост і гній вносять під посадку огірків і капусти.

Якщо потрібно поглибити родючий шар, то додають більше органічних добрив. Кислі грунти обробляють вапном. Бадилля пізніх культур можна дрібно порубати і закопати в землю.

Якщо на ділянці давно нічого не росло, то навесні його перекопують на глибину в 10 см і залишають до осені. Тоді ще раз перекопують грунт, але вже на глибину 20 см і вносять добрива. А верхній шар розрівнюють граблями.

Можна зробити компост з рослинних залишків. Тільки не потрібно закладати туди бур'яни з насінням, так як вони зберігаються і проростають.

Новаторський метод Павла Троннуа коротко

Знаменитий почвовед Павло Троннуа пропонує більш досконалий метод обробки грунту під зиму. Все коріння бур'янів розташовані у верхньому шарі грунту. Їх підрізають сапою і чи плоскорезом на три сантиметри.

Даємо висохнути зелені і коріння 2-3 дня. За ці дні все живе в верхньому шарі грунту гине. Для збагачення землі вносимо в неї попіл і доломітове борошно, а потім обливаємо землю азотними добривами.

Це може бути трав'яний настій або Гумат. Після покриваємо грунт шаром трави і сіна. Після цього рихлимо шар в 10 см розподіляючи всі рівномірно в землі. Навесні це буде вже перегнилий гумусний шар. Саме такий ґрунт і потрібна для гарного врожаю в наступному році.

Новаторський метод Павла Троннуа повно

По весні потрібні великі зусилля для того, що б скопати грядки. Павло Троннуа пропонує свій спосіб підготовки грунту до висадки рослин. Є спосіб позбутися від кореневищ в дернині. Якщо грунт заздалегідь восени правильно підготовлена, то на наступний рік вона придатна для вирощування і овочів і декоративних культур. Тільки потрібно, щоб шар ретельно просушити на сонці. Для цього сапкою або плоскорізом знімаємо верхні 3 см шару і дрібно-дрібно його подрібнюємо. Після цього він 2-3 дня просихає. За цей час коріння бур'янів гинуть, і грунт виявляється очищеної.

А якщо копнути лопатою, то відразу видно, що майже всі кореневища бур'янів видалені. Тепер потрібно удобрити землю. Для цього підходить раскислитель і добриво. А раскислитель це зола і доломітове борошно. І все це перемішується з попелом.

Спершу на землю висипають раскислитель, потім його поливають азотними добривами і розведеним гумату. Тепер в землі достатньо азоту. Інші люди відразу б перекопали землю. Але робити це поки що рано. Тепер потрібно зробити солом'яний матрац. Він робиться з листя, трави і сіна. Це джерело перегною.

Ось тепер земля ретельно перекопується. Потрібно її добре пролити водою. До весни на наших грядках вийде чистий гумус. Всі ці заходи робляться неспішно: місяць за місяцем, поєднуючи роботу з приємним відпочинком на природі.

Також читают: