Як підготувати насіння моркви до посадки, отримавши при цьому відмінну схожість?

Садівники знають як нелегко отримати сходи моркви. До складу насіння входять ефірні масла, які перешкоджають доступу вологи, уповільнюють проростання Семена через цю причини ростуть дуже повільно і через раз.

Підготовка насіння перед посівом

Якщо насіння не готувати, то сходи можуть з'явитися через 18 і більше днів. Найчастіше сухість і холодна погода уповільнюють зростання.

Обробка перед посівом

На відміну від інших рослин морква має дуже малу схожість, тому слід правильно розраховувати кількість насіння. У насіння термін придатності 4 роки, але іноді вони пропадають за 2 роки. Найкраще сіяти свіже насіння, не варто забувати, що перед посівом їх потрібно перевіряти.

Теплова обробка

Найбільш ефективним опрацюванням є саме термічна. Насіння слід висипати в гарячу воду, температура якої досягає 50 градусів, потрібно залишити на 20 хвилин. Термос як ніколи до речі підійде для даних процедур. Потім з потрібно занурити в холодну воду і висушити.

Дана маніпуляція допоможе побороти внутрішні інфекції, але не варто перевищувати тривалість обробки. Якщо перегріти, то насіння можуть не зійти, а якщо недогріти, то спосіб здасться неефективним.

Вплив на насіння киснем

Ще один не менш ефективний метод для підготовки насіння. Потрібно налити в банку теплої води. У банку опускається акваріумний розпилювач, висипаються насіння і компресор включається.

Обробляючи насіння таким чином знімається вплив інгібіторів, які затримують проростання насіння.

Обробка бульбашками триває добу, за допомогою такого способу насіння ростуть швидко і дружно.

Після того, як процедура завершиться, воду слід злити через марлю, насіння висушити до сипучості.

Правильний посів моркви Існує велика кількість варіантів того, як правильно садити насіння в грунт. Щоб полегшити це завдання, потрібно підготувати самокрутки.

Буде потрібно:

  • Папір м'яка і неплотная (якщо папір багатошарова, то потрібно відокремити шари)
  • Вода, зубочистка, блюдце.
  • Кожен шар розрізається на квадрати площею 2, 25 см.

На папір висипаються насіння, далі палець потрібно змочити у воді і взяти квадрат паперу. Іншою рукою потрібно взяти насіння за допомогою зубочистки і покласти насіння на квадрат паперу. Пальцями скручується кульку з паперу, все робиться швидко.

Потрібно накрутити потрібну кількість насіння і залишити на добу, потім все висипається в той же пакет насіння. Такий спосіб допоможе легко посіяти насіння. Спочатку потрібно зробити борозенки і пролити їх водою, потім посіяти насіння і знову пролити водою.

закопування:

Суть такого методу полягає в проращивании насіння. Потрібно почекати такий момент, коли починає підтавати сніг. Буде потрібно невелика ямка. Буде потрібно лляної мішок з замоченими насінням, заготівля опускається в яму присипається землею. Зверху потрібно присипати снігом. Раптові морози в такому випадку не зашкодять. Дістати мішечок потрібно через 12 днів. Якщо все маніпуляції провести правильно, то вийдуть міцні насіння. Перед тим як садити потрібно змішати зміна з піском і посіяти.

Схожість

Перевірити відсоток проростання можна за 2 місяці до посадки. Слід запам'ятати, скільки насіння було посаджено і скільки взішло. Якщо результати менш 45%, то потрібно змінити сорт. Щоб дізнатися хороші чи насіння є наступний спосіб перевірки: насіння замочують в теплій воді на кілька годин, якщо насіння хороші, то вони впадуть, а негідні залишаться нагорі. Потрібно лише тільки зібрати погані насіння.