Соняшник для дачі. Поради з вирощування

Загальноприйнята назва рослини-геліантус, що в перекладі з латинської означає «квітка сонця». В Україні цьому квітці дали назву «соняшник», тому що в той момент, коли суцвіття розкривається, воно повертається до сонця.

У світі налічується понад сто видів геліантуси. Деякі види сприймаються як бур'яни. Проте, деякі види використовують як джерело насіння, придатних в їжу. Опис Рослина найчастіше багаторічна, класу дводольні. Це, в залежності від виду-напівчагарники, чагарники або трави.

Імовірно, перші соняшники були знайдені в Південній Мексиці. Також однією з батьківщин даної рослини є Перу. !!! Велика частина цих квітів-багаторічні.

Найчастіше у соняшників протилежні і поперемінним листя, шорсткі і жорсткі на дотик, з гострими кінчиками, що знаходяться на стеблі.

Стебло соняшника досить-таки міцний, жорсткий. Кількість листів на стеблі варіюється від 12 до 32-36. Квітки соняшнику жовто-золотистого або оранжевого кольору. Рослина досить висока. Виростає в місцях з постійно теплим кліматом, на багатій перегноєм і мінеральними речовинами грунті, на сонячному місці.

Плід цієї рослини-сім'янка з ядром усередині. Ядро складається з двох сім'ядолей, зародка і тонкої шкірки. Колір шкірки буває самий різний, починаючи з чорного і закінчуючи білим.

Трохи про насіння соняшнику

Плід соняшнику дуже популярний в якості добавки до їжі. У них багато протеїну, або простіше кажучи, білка, а також вітамінами групи В, вітаміном Е, А, РР, бета-каротином, а також такими мікро- і макроелементами, як: калій, кальцій, фосфор, залізо, цинк та інші. До слова, вітамін Е знижує ризик онкології і передчасного старіння.

Також в складі насіння є ненасичені жирні кислоти, які дуже успішно знижують рівень холестерину в крові. Також плоди соняшника максимально перешкоджають утворенню згустків крові в кровоносних судинах. Насіння цієї рослини укрпепляют імунітет, допомагають при мігрені, депресії, стресі. Зміцнюють пам'ять.

 Геліантуси в літературі і мистецтві

Дуже багато письменників, поетів і художників оспівують і захоплюються в своїх творіннях соняшниками. Скільки чудових полотен написано такими великими художниками, як: Вінсент Ван Гог (він написав чудову картину «Соняшники» тисяча вісімсот вісімдесят восьмому році), Клод Моне (до слова, він просто обожнював цю рослину і дуже частокіл малював), Поль Гоген. «Символ естетичного руху» -так назвав цю рослину Оскар Уайльд.

Соняшник-дуже незвичайне і мальовниче творіння природи. Його квітки часто прикрашають городи дачників, садівників створюють з їх допомогою чудові композиції з іншими рослинами.

Його популярність обумовлена ​​не тільки красою квіток, але і просторістю застосування його плодів-з них роблять масло, їх вживають окремо в їжу і додають в блюда. До слова, подсолнечнік- воістину чудове рослина.