П'ять причин не садити картоплю. Варто чи ні відмовлятися від посадки в наступному році?

Осінь - час підбивати підсумки або «рахувати курчат», як у тій відомій приказці. Сортуючи урожай для зберігання, багато любителів сільськогосподарських робіт критично розглядають підсумки своєї праці.

Лук в цьому році не радує - погодні умови підвели, капуста вийшла не дуже - може сам припустився помилки, вчасно не обробив від шкідників? Зізнайтеся, такі думки відвідують всіх дачників?

Правила збору врожаю картоплі та його зберігання

Картопля - один з головних і основних продуктів в раціоні людини. Пов'язано це з його неповторним смаком. З картоплі готують всілякі страви: котлети, супи, гарніри та інші.

Його можна запекти, зварити, посмажити. Через свою широкої популярності було виведено величезну кількість сортів, кожен з яких має окремі характеристиками, серед них і термін зберігання.

Підготовка ділянки в осінній період для посадки картоплі в наступному сезоні

Обробляти грунт і вносити добрива в осінній період для вирощування картоплі в наступному сезоні необхідно в обов'язковому порядку. Грамотна підготовка грунту до посадки картоплі дозволить значно збільшити врожайність в майбутньому і спростити догляд за картоплею.

У статті докладно описані всі заходи, які необхідно обов'язково провести на ділянці для посадки картоплі в осінній період.

Як підготувати картоплю для посадки

На перший погляд здається, що це дуже просто. Але якщо взяти до уваги те, що картоплярство не відноситься до загальної теми овочівництва, то можна помітити, що в цій справі є безліч різних нюансів.

Як позбутися на картоплі від дротяника: способи захисту і заходи брьби

Більшість дачників вирощують на своїй ділянці картопля. Адже цей продукт необхідний нам протягом всього року. Більшість традиційних страв мають його в своєму складі.

Посадивши картопля в городі, кожен намагається виростити якомога більший урожай. Ми застосовуємо мульчування, поливаємо, боремося з бур'янами.

Метод посадки картоплі в борозни. Переваги, тонкощі. висновок

Один із принципів агротехніки, для найкращого врожаю картоплі, грунт повинен володіти рихлістю і повинна бути насичена повітрям.

Якщо бути точніше, то 40% від обсягу місця проживання рослини становить земля, 20% повітря, рівно стільки ж і вода. Як отримати оптимальну посадку і в підсумку хороший урожай, причому в краях де грунт дуже щільний і не може досягати 20% легкості. Існує два способи посадки картоплі.

Як виростити картоплю під сіном або соломою

Навіть у вік з розвиненими технологіями, деякі речі доводиться робити їх не застосовуючи. Наприклад, більшість городників воліє садити картоплю під землю, вважаючи цей варіант найефективнішим.

Але існують також і інші варіанти вирощування, варто відзначити, що вони досить незручні на дачних і присадибних ділянках. Але є поширений і простий серед них, це спосіб - під соломою.

Як підготувати картоплю до висадки

Підготовка картоплі до посадки починає проводитися перед закладанням на пророщування.

Відбираю здоровий насіннєвий матеріал, і складаю в ящики в 2-3 шари. Розміщую в світле приміщення при температурі 18-20°. Приблизно через 25 днів картопля дає міцні паростки, і готовий до посадки.

Як відомо картопля пророщується приблизно 25-30 днів при кімнатній температурі. Підготовка картоплі до посадки у мене починається з того, що ретельно відбираю насіннєвий матеріал. Картопля рассортировываю за габаритами, і попутно отбраковываю хворі бульби. Якщо хвороба прихована всередині, вона проявить себе в процесі проростання при підвищеній температурі.

Посадка картоплі під солому

Посадка картоплі під солому проводиться на некопаную землю.

Солома або органічна суміш з торішнього листя і трави укладається поверх бульб на висоту 15-20 см, створюючи умови для розвитку гумусу і збереження вологи під бульбами. Ковдра з органіки добре захищає від заморозків, і створює умови для вегетації без поливу.

Секрети вирощування картоплі

Картопля - однорічна рослина родини пасльонових. Тривалість його зростання, залежно від сорту, коливається від 60 до 180 днів.

Сходи він дає при температурі 7-8° тепла. Якщо температура знижується, то бадилля перестає рости. Найбільш сприятлива температура для росту картопляних рослин і утворення бульб 17-18° тепла. При більш низькій і більш високій температурі освіта бульб сповільнюється, а при 30° тепла воно зовсім припиняється.