Біла полуниця. Особливості та плюси вирощування її на своїй ділянці

Сучасні дачники вирощують у себе на ділянках не просто полуницю, а екзотичний білий її гібрид. Це результат досягнень селекціонерів, який не тільки цікаво виглядає, але і не поступається по корисних властивостях традиційним червоним ягодам.

Звідки з'явилася біла полуниця?

Незвичайні світлі плоди полуниці з'явилися майже триста років тому в результаті схрещування двох дикорослих сортів. Потім, поступово і абсолютно незаслужено цю ягоду стали забувати. А знову з'явилася біла полуниця тільки на початку нашого століття. Група голландських фермерів відтворила гібрид, а головна заслуга в цій справі належить Хансу де Йонгу.

Спочатку люди вважали жартом новини про появу білої ягоди полуниці, але зараз всім відомий ананасовий присмак її плодів, а багато вже поселили її на своїх городах.

Основна відмінність білої і червоної полуниці

У традиційних червоних сортах полуниці міститься білок Fra a1, який надає колір ягодам і, власне, є потужним алергеном. Біла полуниця не має в складі цього білка, завдяки чому її плоди не пофарбовані звичним кольором і рідше викликають алергічні реакції. Правда в деяких сортах цієї ягоди є незначна кількість вищевказаного компонента, що робить плоди злегка рожевими. Але зміст алергену там мінімально і не викликає негативних наслідків.

Як правило, плоди білої полуниці дрібніше, ніж у червоній. Хоча є сорти з досить великою ягодою. Спочатку зелені, дозріваючи, вони стають білими, а легка забарвлення може досягатися, завдяки насінню різного кольору - повністю білі, жовтуваті або кремового відтінку. Смак у ягід досить незвичайний, що нагадує дику суницю і навіть ананас. Є сорти з більш солодким і більш кислим смаком. Форма ягід досить різноманітна і буває конічна, кругла і довгаста.

Особливості даного гібрида

Недоліком даного гібрида, мабуть, є те, що плоди довго не зберігаються, і, відповідно, їх не можна транспортувати на далекі відстані. Також варто відзначити низьку врожайність деяких сортів, однак при цьому рослина досить невибагливо і зможе прикрасити будь-яку дачну ділянку. Треба також врахувати, що екзотична рослина обійдеться трохи дорожче традиційних кущиків полуниці, але повністю себе окупить надалі.

Чому треба посадити у себе цю незвичайну ягоду?

  • Причини, по якому варто завести у себе на городі незвичайну білу полуницю, такі.
  • Менше протипоказань для її вживання.
  • Нові та привабливі смак і аромат.
  • Зростає без застосування хімічних добрив.
  • Світлі ягоди менше приманюють до себе птахів.
  • Стійка до високих і низьких температур.
  • Вимагає мінімум догляду.
  • Дає урожай і на маленьких площах.
  • Стійка до багатьох характерним для полуниці захворювань.
  • Більшість сортів є ремонтантними, тобто цвітуть і плодоносять весь сезон.

Варто завести у себе кілька кущиків білої полуниці, і при мінімальних зусиллях можна насолоджуватися смачними і ароматними ягодами майже все літо. Якщо в сім'ї є маленькі діти, то це особливо актуально, тому що менше ризик, що така ягода викличе алергію.