Огляд найпопулярніших сортів томатів, які вирощують у нас!

Томати люблять багато, тому не дивно, що більшість городників приділяють таку пильну увагу цій рослині. Причому вирощувати воліють самі різні сорти: червоні, рожеві, жовті, помаранчеві та ін. У теплиці відкритому грунті або, по швидкості дозрівання - ранньостиглі, середньостиглі та пізні. Варіантів так багато, що мимоволі можна розгубитися від цього достатку.

Але перш ніж приступати до висіву насіння, необхідно ознайомитися з головними правилами цієї нелегкої справи. Отже, які ж насіння вибрати, і як зробити це правильно?

Вибираючи насіння, слід відразу визначити кілька критеріїв:

  • В яких умовах будуть вирощуватися;
  • На який термін дозрівання розраховуються;
  • З якою метою будуть вирощуватися;
  • Який розмір плодів передбачається.

Спочатку слід визначити місце, де будуть рости томати - це може бути або відкритий грунт, або теплиця.

Для відкритого грунту ідеальним варіантом будуть детермінантні сорти, вони є низькорослими і створені спеціально для вирощування на вулиці.

Індетермінантні сорти краще проявлять себе в теплиці. Такий сорт зазвичай зростає високим і має великий обсяг врожаю.

Також при виборі насіння для розсади слід пам'ятати про терміни і умови дозрівання. У теплицях можна висаджувати всі види томатів, але якщо планується висадка у відкритий грунт слід враховувати місцевість, якщо це північні райони, то томати краще висаджувати ранньостиглі, в середній смузі - ранньостиглі і середньостиглі, ну а південь пристосований для всіх видів.

Ще одне важливе зауваження: якщо при купівлі насіння на упаковці присутній напис F1, то це, безумовно, гібрид. А ось який вид томатів вибрати - гібрид або звичайний, кожен вирішує сам, але знати кілька кращих варіантів зайвим не буде.

Так які ж сорти вважаються кращими?

«Любаша»

Цей томат вважається гібридним, придатним для відкритого грунту. Зростає в висоту до 1-го м, і вимагає подальшої підв'язки. Плоди середньостиглі, колір червоний, мають форму кулі. Вага такого помідора приблизно 100 грам. «Любаша» вважається універсальним сортом, оскільки його можна як вживати в їжу свіжим, так і використовувати в цілях консервування.

«Малинова Імперія»

Сорт вважається ранньостиглий гібридом і має високі врожайні властивості. У висоту досягає майже 2 м, тому його прийнято висаджувати в теплицях. Має будову кисті, на якій розташовується 6-8 плодів. Важить плід 150 грам, має малиновий окрас і тонку шкірку. Цей сорт також прийнято вважати універсальним і використовувати не тільки консервованим, але і свіжим.

«Черрі Елізабет»

Такий томат вважається ранньостиглий гібридним сортом, вага якого всього 30 грам. Вирощують його в основному для консервації, в теплицях. Безсумнівним плюсом цього сорту вважається його висока стійкість до різних захворювань.

«Черрі Іра»

Це, безумовно, ранньостиглий гібридний сорт. Вирощувати такі томати можна на шпалерах в підготовленому вуличному грунті, або як варіант в теплицях. Висота такого куща може досягати в 3 м. Кисть щільна, кожен овоч на ній важить приблизно в 40 грам, має солодкуватий присмак. Оскільки томат має досить щільну шкірку, то при консервації залишається цілим. Можна вживати свіжим.

«Великосвітський»

Цей високорослий гібридний сорт вважається ранньостиглий. На кисті в середньому буває 4-6 томатів. Має квадратну форму, насиченого червоного кольору. Вага такого томата досягає приблизно 110 грам. , Текстура овоча - щільна, відмінно підійде і для закупорки і для вживання в свіжим.

«Гордість Застільна»

Цей томат має досить великі овочі, і вважається раннім. Виростає висотою майже в 2 м, тому потребує обов'язкової підв'язці. На грона всього 3-4 томати, але його вага при цьому близько 400-ста грам. Томат м'ясистий, має малинове забарвлення. Прийнято вживати свіжим.

«Рожевий Спам»

Цей томат частіше висаджують на відкритому грунті. Кущі низькорослі, але через середньої ваги плоду в 250 гам, вимагають обов'язкової підв'язки. Форма у такого томата сердцевидная, сам плід гладкий і щільний за текстурою. Такі помідори підходять і для вживання свіжими, і для консервування.

«Ніагара»

Томат вважається середньостиглих, кистьовим. Врожайність такого сорту передбачає в зв'язці до 10 штук томатів. Орієнтовна маса одного томату досягає 100-150-ти грам. Форму томат має подовжену, таку прийнято називати вершки. Цей вид відмінно підходить для консервування.

«Подарунок дружині»

Цей сорт вважається індетермінантні середньостиглих. Красиві плоди мають ребристу форму і яскраво червоний колір. Оскільки маса одного томату досягає 350-400 грам, то підв'язка потребує обов'язково. Дуже добре підходить для вживання свіжим.

«Куум»

Вважається ранньостиглий, і вирощувати його прийнято в теплицях. Великий овоч має форму кулі і здатний важити близько 800-та грам. Ідеальний для приготування різноманітних морсів, і вживання в свіжим.

«Бананові ноги»

Цей детермінантний томат вважається ранньостиглий. Кущ зазвичай буває до 1-го м у висоту, тому добре росте на вулиці. Плоди подовженої форми, мають жовте забарвлення і важать до 70 грам. Цей сорт добре підходить для закупорки.