Спаржа - смачний і корисний овоч. Правила вирощування

Найчастіше спаржа вирощується як декоративна рослини для створення різних квіткових композицій. Але ж це не тільки прикраса, а ще й дуже смачний овоч, який можна вживати в їжу.

Для того, щоб виростити смітну спаржа з ​​товстими стеблами необхідно дотримуватися кількох правил агротехніки. Саме про ці правила і піде мова в даній статті.

Посадка розсади

Розсаду спаржі можна виростити з насіння зібраних у себе на городі. Для цього необхідно дочекатися визрівають яскраво-червоний ягідок, потім зібрати їх дістати насіння. Ранньою весною насіння потрібно посадити в контейнери з підготовленою грунтом і дати прорости. Як субстрат краще використовувати суміш садової землі з перегноєм.

Потім пророщену спаржа слід висадити у відкритий грунт так само в суміш органіки з садової грунтом. До осені кущики добре сформуються і підростуть, але поспішати з пересадкою не варто. Зробити це краще в наступному сезоні.

Пересадка на постійне місце

Місце, для посадки спаржі має бути таким, щоб кущ не заважав рости іншим рослинам. Так само краще всього вибирати добре освітлену ділянку саду, так як спаржа світлолюбна рослина. Перед посадкою грунт потрібно гарненько перекопати і внести перегній з торфом і деревним попелом.

Спаржа воліє грунту з нейтральною кислотністю, легкі і пухкі. Для того, щоб уникнути застою вологи необхідно вдіяти не поглиблення, а навпаки невелику піднесеність. Це дозволить уберегти рослину від перезволоження, яке одягнений привести до розвитку різних грибкових захворювань.

Садити кущі спаржі потрібно на відстані не менше тридцяти сантиметрів один від одного. Глибина посадки повинна бути приблизно п'ятнадцять сантиметрів, але вона багато в чому залежить від типу грунту. На дно підготовленої лунки для посадки обов'язково слід насипати трохи перегною, це дозволить підвищити рівень родючості грунту.

Потім органіку потрібно засипати грунтом так, щоб вийшов невеликий горбок. На цю піднесеність ставиться викопаний кущ спаржі, а коріння розправляються і ретельно засипаються грунтом.

Догляд за рослиною

Доглядати за спаржею досить просто. Потрібно вчасно проводити поливи, видаляти бур'ян і вносити необхідні добрива. Поливати спаржа необхідно регулярно. Грунт повинна бути вологою, але допускати застою вологи і перезволоження не варто, це може привести до розвитку різних грибкових захворювань.

Регулярні поливи приведуть до того, що грунт в лунках трохи осяде, тому її необхідно підсипати. Після кожного поливу потрібно рихлити ґрунт навколо куща і видаляти бур'ян по необхідності. Під час активного росту куща необхідно обов'язково внести підгодівлю у вигляді органічних добрив таких, як розчин гною або курячий послід.

З настанням осені всі пагони потрібно обрізати. Така обрізка допоможе не тільки пережити рослині зимові морози, а й на ритися сил для того, щоб на наступний рік порадувати більш соковитими і великими пагонами.

Існує два види спаржі: біла і зелена. Вони відрізняються тільки тим, що біла спаржа росте присипана грунтом, а зелена на сонечку. Зелена більш корисна, так як рівень вітаміну С в ній більше. Але і у білої спаржі є свої плюси, так як вона виглядає більш красиво в страви з надає їм особливу оригінальності і декоративність.

Спаржа рано дозріває овоч, так як її урожай можна збирати вже в другій половині квітня - початку травня. У ній міститься більше кількість вітамінів і мінералів, які необхідні для правильного росту і розвитку людського організму.

Спаржа досить невибаглива в догляді і виростити її під силу навіть зовсім не досвідченому городники.