Як правильно підготувати насіння до весняного посіву?

Готувати насіння до посіву потрібно завчасно. Вже восени, коли сезон збору врожаю лише закінчений, пора задуматися про покупку якісного насіння. На що звертати увагу?

Основні параметри:

Зберігаємо насіння на майбутній рік. Корисні поради до наступного сезону!

В кінці літа і восени багато овочеві культури дозрівають і дають насіння. Досвідчені городники вважають за краще збирати їх і зберігати до наступного сезону, ніж щороку витрачати чималі суми на покупку насіння. Але далеко не завжди вдається зберегти їх все.

Частину насіння висихає, частина згниває, а з решти половина виявляється невсхожімі. Все тому, що не створені умови для їх зберігання.

У яких ємностях можна вирощувати розсаду: варіанти і поради

Щоб виростити розсаду тієї чи іншої культури, необхідно підібрати підходящу ємність. Раніше це були підручні матеріали, а сьогодні ми можемо зробити ємності не тільки самостійно, але і придбати їх в магазині.

Коли купувати саджанці плодових дерев? В який час і як їх правильно садити?

Перед посадкою часто виникають питання, коли і де купувати саджанці плодових дерев, яка посадка краще осіння або весняна?

Розсада капусти

Через розсаду можна вирощувати капусту всіх термінів дозрівання. Капусту вирощують як з пікіровкою, так і без пікіровки. Розсаду середньої та пізньої капусти можна вирощувати в розсадниках відкритого грунту.
Першою садять ранню капусту. Я саджу і Брюсельской. У січні-лютому сію в ємності з відстанню 1 - 2 см між насінням .. Глибина загортання насіння близько 1 см. Роблю борозенки, висівають насіння, а потім засинаю шаром 1 см. Насіння сходять дуже швидко, десь близько тижня.

Терміни посіву насіння на розсаду

Величина врожаю овочевих культур і терміни його отримання залежать від якості розсади та оптимальних строків її посадки. Найбільш точно терміни висадки розсади овочів можна визначити на основі середніх дат за три роки, наявних для даної місцевості рекомендацій по кожній з культур і довгострокових погодних прогнозів.

Способи обробки насіння перед посівом

Обробка насіння овочевих культур перед посівом є необхідним агротехнічним прийомом. Насіння при цьому набувають здатність раніше і дружніше сходити; в них посилюються процеси обміну речовин, придушуються хвороботворні початку. Молоді рослини з обробленого насіння краще ростуть і розвиваються, більш стійкі до несприятливих зовнішніх факторів, дають більш ранні врожаї.

Пересаджуємо розсаду за всіма правилами

Пікіровку (першу пересадку) розсади роблять при появі 1-2-х справжніх листочків, центральний корінець вкорочують на 1/3 (крім перцю) і опускають у воронку, зроблену олівцем у ущільненої грунті.

Розсаду гарбузових культур, томатів і баклажанів заглиблюють до сім'ядольних листочків, розсаду капусти, буряка, салату - до справжніх, опускаючи сім'ядольні у воронку. Перець ні в якому разі не заглиблюють при пересадці, висаджуючи його на той же рівень грунту, на якому він ріс. Грунт навколо кожного пересадженого рослинки обжимают і обережно поливають. При пересадці намагайтеся тримати рослина не за стебло, а за сім'ядольних листочки.

Насіннєві настанови від бувалих

Насіння не можна зберігати в поліетиленових пакетиках. При зберіганні до насіння повинен бути доступ повітря. Відсоток схожості насіння з кожним роком дещо падає, а у гарбузових культур (огірків, кабачків, патисонів, гарбузів), навпаки, до трьох років підвищується.

При правильному зберіганні схожість насіння томатів зберігається 6-8 років.

Селера і пастернак краще сіяти однорічними насінням.

Готуємо насіння до посіву. Як прискорити проростання насіння

Ось і прийшов час готувати насіння до посіву. У лютому починають посів на розсаду тих культур, які повільно ростуть і розвиваються в початковий період: перців, петуній, настурцій.

Прискорити проростання насіння і буквально відродити прострочені або травмовані, допоможе біорегулятор Циркон.