Підживлення на весь сезон для хвойних - зелені голки і якісний приріст

В останні роки дуже модно робити різного роду ландшафтний дизайн. Ділянка з таким підходом виглядає дуже красиво, зі смаком. Хвойні тут лідери, їх висаджують всюди - локально і поодиноко, на роккаріі, альпійських гірках, як жива огорожа.

Щоб все це виглядало красиво, необхідно вчасно вносити підкірки. Які? Читайте далі.

Чи всі хвойні потрібно підгодовувати?

Неважливо, як виглядає ваш ділянку - немов це обкладинка журналу або просто то тут, то там росте ялина і сосна, в будь-якому випадку потрібно і про таких вікових посадках піклуватися. Багато хто думає, що хвойні самі невибагливі, з ними нічого не трапиться, зимують вони відмінно. З одного боку, так.

Але тільки якщо мова йде вже про дорослих, багаторічних сосен, ялинках. Тут важливий тільки клімат і склад грунту. Але з іншого боку, хвойні примхливі на ранніх стадіях свого розвитку. Вони можуть жовтіти, підмерзати, почвопокривні види гнити.

Навіщо ж потрібен підживлення? Рослини, як і ми, мають свою імунну систему. Ні для кого не секрет, що чим вона міцніша, тим простіше жити, рости, розвиватися. Якщо вносити добрива з весни до осені, то навіть самі запущені хвойники можливо врятувати. Особливо необхідно стежити за посадками в перший рік життя, після пересадки.

Ялина або сосна можуть не відразу скинути голки, як інші представники рослинного світу, тим самим ввести в оману, що вони прижилися.

Порада! Різні підгодівлі купити зараз можна в багатьох магазинах. Є й дорожчі варіанти, і більш бюджетні, але при цьому ефективні. Краще мати завжди запас до приходу нового сезону, так як навесні на добрива високий попит.

Що робити з хвойними після пересадки?

Найкритичніший момент - це ви принесли і посадили хвойник. Тут важливо відразу не допустити помилок.

  • Такі дерева і чагарники люблять грунт злегка кислий, але в ньому мало кальцію, який потрібно для приросту. Тому ділянку краще посипати доломітового борошном.
  • Грунт потрібно відразу удобрити, тільки гній, послід і будь-добриво, де багато азоту, зашкодить «ялинкам». Краще використовувати комплекс з магазину або перегній.
  • Перші 2-3 тижні після посадки рослини, в тому числі і саджанці хвойних, чіпати не варто, відбувається адаптація, і добрива тільки нашкодять.
  • Через пару тижнів можете обприскувати посадки стимуляторами - «Циркон», «Епін», «Корневин». Вони відмінно допомагають підняти захисні сили, починається ріст коренів. Ці ж препарати використовують кожну весну для активації росту, а також від пожовтіння голок.
  • Якщо хвойні почали хворіти і для термінової допомоги після зимівлі, застосовують препарат «Віталайзер НВ-101» з розрахунку - грам на 1 метр квадратний.

Зрозуміти, що хвойник прижився, можна приблизно через місяць по тому, що забарвлення залишається зеленим, голки не обсипаються.

Що робити влітку і восени?

Далі продовжуйте стежити за своїми посадками. Приблизно два рази на місяць можете поливати або обприскувати насадження добривами, починаючи з травня. Для цього можна використовувати такі засоби, як «Акварин», «Кристалоном», «Агрікола», рідкий варіант «Бона Форте».

Це допоможе бути насадженням здоровими, з насиченим кольором голок. Восени добрива теж потрібно вносити, тим самим готуючи хвойні до суворої зими.

Взагалі, ви можете купувати різні варіанти комплексних підгодівлі з відповідною позначкою. Головне, щоб в складі було багато магнію - це один з головних елементів для вічнозелених, і кальцій, що буде допомагати давати хороший і стабільний приріст.

Додатково потрібно стежити за кислотністю грунту. Якщо в грунті багато лугу, то можете використовувати такий народний метод - ложка їдальня оцту 9% на відро води, полити ділянку. Ще хвойні добре ставляться до хлібного настою на житньому м'якушки.

З таким арсеналом добрив ваші зелені насадження завжди будуть красивими, пухнастими і ніяка зима їм не страшна.