Підготовка грунтосуміші для вузьких гряд

Знайомство наших городників з методом доктора Міттлайдера почалося в далекому вже 1989 році. Тоді знаменитий американський овочівник приїхав до Росії на запрошення християн-адвентистів сьомого дня з Заокскій духовної академії. На землях громади було організовано навчальне господарство, саме звідти новий досвід присадибної овочівництва почав поширюватися по всій країні.

Як зробити грядки по Міттлайдеру

Можливо, ви раніше вже десь бачили грядки по Міттлайдеру. Цікаво, незвично? Так! Але чи варто вирощувати овочі на вузьких грядках? Чи так ефективний насправді заморський спосіб землеробства?

На ці та десятки інших питань є один точну відповідь. Об'єктивно судити про переваги та недоліки методу Міттлайдера можна, лише випробувавши його на практіке.Ми вже говорили, що спочатку доведеться затратити чимало зусиль і часу на перебудову городу. Але ж зовсім необов'язково перекроювати всю ділянку по-новому. Для початку можна зробити одну або кілька грядок, а потім з кожним роком поступово додавати їх кількість.

Чи знайомі ви з методом Міттлайдера?

Багато овочівники, які цікавляться прогресивними методами вирощування городніх культур, знають або хоч що-небудь колись чули про метод Міттлайдера. Джекоб Міттлайдер, доктор сільськогосподарських наук з Каліфорнії, вніс великий внесок у розвиток американської агрономічної науки.

Проте світову популярність він здобув завдяки дуже незвичайною технології городництва, яка завоювала визнання серед овочівників-любителів в багатьох країнах світу. Давайте сьогодні разом розберемося, що являє собою цей метод і в чому його переваги.

Як зробити високі грядки. Пристрій сівозміну на високих грядках

Високі грядки різко покращують прогреваемость грунту, в якому знаходиться коренева система рослин. Посудіть самі. Якщо у звичайних грядках, наприклад в кінці квітня, ще щосили позначається залишковий холод промерзлому землі, то на високих грунт вже місяць майже як обдувається теплим весняним повітрям. Це дозволяє почати городній сезон на 2-3 тижні раніше, ніж на рівні звичайного грунту! А це рівносильно підвищенню середньої температури градусів на 5, як мінімум.

Чи хороші вузькі грядки?

Нерідко доводиться чути, що вузькі грядки дуже зручні для обробки. Грядки вузькі, зате доріжки між ними широкі. Шанувальники такого планування городу вважають, що це дуже добре для рослин, вони мають багато місця для вільного росту пагонів і листя і добре висвітлюються сонцем. Це дійсно так і проти цього нема чого заперечити. Але що при цьому зовсім не враховується, це потреби кореневої системи.

Метод Міттлайдера: догляд за рослинами

Доглядати за грядкамиі рослинами на них потрібно грамотно. Недостатньо просто засунути насіння в землю, а восени чекати врожаю. Вивчіть різні методи вирощування рослин, в тому числі і метод Міттлайдера: догляд за рослинами повинен бути регулярним і включати в себе полив, захист від холоду, харчування та боротьбу з бур'янами.

Метод Міттлайдера: формування грядок

Все більшу  популярність набирає спосіб ведення підсобного господарства у вигляді грядок. Постійні грядки - це основа всесвітньо відомого методу Міттлайдера. Його основою стає органічне землеробство, при якому землю не потрібно копати восени і навесні, а потрібно дозволити їй самостійно накопичувати і розвивати власне родючість. Наша допомога землі полягає в регулярному додаванні корисних речовин для виробництва гумусу, як основи родючості.

Що таке метод Мітлайдера

Чи підходить вам метод Мітлайдера? Відповідайте на нижченаведені питання і ви дізнаєтеся, чи підходить метод Мітлайдера для вас.

Метод Мітлайдера. Вузькі грунтові гряди

Чому такі розміри у грядок? Стандартні Мітлайдеровскіе грунтові гряди мають довжину 9 метрів. На кожній гряді розташовується два ряди рослин уздовж внутрішніх сторін бортиків. Бортики розташовані на відстані 45 см. Відстань між грядами становить 105 см, а між кінцями грядок - 150 см.

Метод Мітлайдера. Ящики-гряди

Ящики-гряди являють собою короба без дна, які встановлюють на природний грунт. Зазвичай їх роблять дерев'яними або бетонними і встановлюють і вирівнюють безпосередньо на місці. Ящики-гряди можуть бути будь-якої довжини або ширини, але більшість людей використовує або "міні" ящики-гряди, шириною 45 см, або "стандарт" ящики-гряди шириною 150 см. Ширина 120 см. зручна при використанні автоматичної системи поливу. Проходи між ящиками-грядами складають 90 см, між їх торцями - 150 см. Висота ящиків-гряд становить 20 см. Нижче описуються "міні" ящики-гряди.