Як виростити розсаду помідорів в квартирі

Щоб висадити у великій кількості томати у відкритий грунт, краще виростити їх власноруч. Це буде економічно вигідно і якісно, так як ви надасте своїм рослинам все необхідне для нормального росту.

Розглянемо, як виростити розсаду помідорів в квартирі.
Я вирощую на дачі помідори у великій кількості, тому розсаду не купую, а вирощую сам. За роки городництва, у мене виробився свій перевірений метод, і я знаю, як виростити розсаду помідорів в квартирі, щоб отримати відмінний урожай.Найголовніші складові успіху, що це хороша база, якісне насіння і достатня освітленість. Зупинимося на цьому детальніше, і розглянемо, який грунт краще всього використовувати для розсади помідор.

Як виростити розсаду помідорів в квартирі

Щоб отримати хорошу розсаду помідор я використовую землю з власного городу і додаю магазинної. Чому я не використовую тільки готову магазинну грунт, тому що вважаю його занадто жирної для вирощування. А от коли я змішаю її навпіл з городньої землею, це буде оптимальним варіантом. Розсада не буде витягатися від надмірно поживного грунту.

Насіння висаджую на відстані сантиметра один від одного, і злегка зволожую грунт. Потім прибираю в тепле місце, і накриваю поліетиленовою плівкою. Поки насіння в землі, світло їм не потрібен, тому ставлю вниз ближче до батареї. У такому парниковому ефекту сходи з'являються буквально на третій день. Тоді плівку прибираю, а ящик з розсадою встановлюю на підвіконня, де більше всього світла.

Як тільки з'явилися всі сходи, я обробляю їх проти фітофтори, а через два тижні рослини пікірують. Тоді вони відразу швидше йдуть у ріст і товщають в стеблі. Це час інтенсивного росту, і я раджу його трохи призупинити. Інакше відбудеться випередження росту кореневої системи.

Для вирощування розсади помідор в квартирі необхідно, щоб краще розвивалася коренева система, від якої в подальшому буде залежати сила куща і врожайність. Тобто здатність коренів поглинати більше поживних речовин з грунту і передавати їх стеблах і плодах. Таким чином, призупинивши ріст стебла для більш інтенсивного росту коренів, я предохраняю розсаду помідор від витягування. Як я це роблю - просто виношу контейнери на балкон, і створюю температуру навколишнього повітря 15-17 градусів. Потім, коли стебло стане досить товстим, а коріння міцними, температуру можна знову збільшити до 20-25 градусів.

При вирощуванні розсади томатів у квартирі, приблизно через місяць рослини починаю пересаджувати в окремі ємності. Для цього підійдуть пів літрові стаканчики з-під сметани, йогурту, соку, кефіру. Вони мають прямокутну форму і дуже добре підходять при вирощуванні розсади помідор. На дно кожного стаканчика насипаю дрібної гальки або крупного піску, щоб вода не застоювалася в ємності, а могла вільно виходити і не перезволожувати кореневу систему.

Коли я вирощую розсаду помідорів в квартирі, намагаюся забезпечити рослини гарною освітленістю. Від цього залежить витягування розсади, тому над підвіконням встановлюю додаткове освітлення неоновим світлом. Світловий день рослинам збільшую до 14-15 годин на добу. Таким чином, отримую міцну стійку розсаду, з великою кількістю квітучих бутонів.

Також читают: