Гарні клумби створюються восени. Оформлення клумби своїми руками

Сірі зимові дні дуже набридають. Але, як же чудово побачити навесні перші з'явилися квіти. Для деяких кольорів не страшний сніг, вони все - одно відкривають свої красиві бутони. Щоб клумба навесні приносила радість, піклуватися про неї потрібно починати в другій половині літа.

З огляду на погоду, або ж, спираючись на місячний календар, на початку серпня необхідно викопувати цибулини тих кольорів, які плануєте висаджувати навесні. Це можуть бути тюльпани, гіацинти, нарциси та багато інших квітів.

Клумба з гіацинт і тюльпанів

Кожну цибулину добре просушують і сортуємо. Після цього розладжуватися по сортам і за розмірами. Невеликі цибулини слід посадити на дорощування. Їх можна буде тримати на цих клумбах до першого цвітіння, причому щороку годі й викопувати. Очищаємо дорослі цибулини від землі, прибираємо пошкоджені або хворі.

Обробляємо всі рослини фунгіцидними препаратами, потім просушують. Зберігати їх потрібно окремо. Цибулини потрібно зберігати в сухому і прохолодному приміщенні, яке повинно добре провітрюватися.

Вибравши місце для посадки тюльпанів, потрібно приступити до підготовки грунту. В першу чергу потрібно внести великий пісок і компост. Пісок буде забезпечувати дренаж. Для цибулинних рослин він необхідний, так як вони погано переносячи застій води. Відразу можна посадити білу гірчицю, олійну редьку або ж швидкорослі сидерати.

Це рослини із сімейства хрестоцвітних. Якщо їх посадити перед цибулинними рослинами, це буде ідеально. В середині осені клумбу потрібно перекопати ще раз.

В її центрі можна посадити імператорський рябчик. Ця рослина може мати квіти червоного, жовтого або оранжевого кольорів. Найбільші суцвіття яскраво - червоного кольору у Аврори. Вони розташовані під чубчиком листя.

Таким чином, можна створити центр квіткової композиції. Перед посадкою рябчика імператорського заздалегідь потрібно підготувати ямки, глибиною близько тридцяти сантиметрів і шириною - близько 40 сантиметрів. Дно ямки засипте піском або роговий стружкою. Помістіть кілочок.

Він повинен підніматися на 50 см від землі. Кожну цибулину садимо в окрему ямку. Ця квітка може рости кілька років на одному місці. Отже, кілочки будуть захищати рослину від вітрів, а в наступному році допоможуть відшукати місце посадки.

Пізні сорти тюльпанів - хороші сусіди. Кольорову гаму кожен може визначати на свій смак. Пізні сорти - це прості пізні (зазвичай вони мають безліч кольорів), бахромчасті, махрові, лилиецветних і попугайні.

Для тюльпанів готуємо ямки поменше, глибиною близько двадцяти сантиметрів. В одній ямці можна посадити три цибулини. Відстань між ними має бути близько дванадцяти сантиметрів.

Цибулини тюльпанів можуть чергуватися з цибулинами нарцисів. Проміжки можна заповнити дрібно - цибулинними рослинами, наприклад, пролісками, ірідодікціумом або крокусами.

Ці рослини починають цвісти раніше, тому клумба зможе радувати вас набагато довше. У той час, коли цвітуть первоцвіти, потрібно готувати розсаду літніх квітів. Посадити її можна на то місце, де вже відцвіли проліски.

Найбільш відповідною буде розсада петунії, високих і низьких айстр, настурції, однорічних квітів (иберис, лобелії, гібридної віоли).

Розсада петунії

У відповідних умовах розсаду можна вирощувати самостійно. Для цього обов'язково знадобиться засклена лоджія або балкон. Хоча, розсаду можна купити і в спеціалізованих магазинах. Не варто купувати розсаду квітів на ринку. Це загрожує тим, що разом з грунтом можна занести хвороби. А ще можна купити взагалі не те рослина, яке обіцяв продавець.

Дуже радує те, що низькорослі чорнобривці, настурція і петунія цвітуть до заморозків. Клумба буде прикрашати ваш сад протягом усього літа, залишиться яскравою навіть, коли настануть заморозки. Пам'ятайте, що після дощів потрібно рихлити ґрунт, прибирати бур'яни.

Готуємо клумбу до зими

З настанням осені потрібно прибрати на клумбі залишки рослин, прополоти грядки, щоб не було бур'янів. В цей час не рекомендується вносити добрива на клумбу, так як це може привести до передчасного розвитку цибулинних рослин.

Зверху внесіть невеликий шар перегною і укрийте ялиновими або сосновими гілками. Також для цієї мети можна використовувати тирсу. При цьому обов'язково знадобиться отрута від мишей.

Не варто накривати клумбу листям, так як через неї не буде надходити повітря, що призведе до загибелі цибулин. Можна захистити клумбу декоративним камінням. Так вона буде виглядати більш нарядно, а вода під час поливу не розтікатиметься.