Що ж таке місячний календар?

Місячний календар - різновид календаря, в основі якого лежить період зміни фаз Місяця, тобто синодичний місяць. Календар складений з урахуванням астрономічно вивірених місячних ритмів. У місячному календарі ви знайдете таблиці з вказівкою сприятливих і несприятливих строків агротехнічних робіт, пов'язаних з вирощуванням овочів, квіткових рослин, плодових і декоративних дерев та чагарників.

 

Кожен овочівник бажає знати:

 • які дні сприятливі для посіву та посадки
 • коли найкраще боротися зі шкідниками
 • який час найбільш ефективно для підгодівлі
 • коли проводити агротехнічні заходи

Місячний календар 2013 дає:

 • опис кожного дня
 • положення Місяця в знаку Зодіаку.
 • місячні дні

Фази Місяця і її аспекти. Місячний календар використовують:

 • для пророщених насіння і для пересадки розсади
 • для вибору оптимальних термінів посіву і пересадки рослин.
 • для своєчасних обробок рослин і ін

Місяць робить великий вплив на процеси, які відбуваються на нашій планеті. Вона впливає на ріст і розвиток рослин. Місяць активно впливає на проростання насіння, коли вони вже набрякли і починають рости. Час від посіву до проростання складає 3-5 діб.

 

Ось 2 основних моменти:

при зростаючому місяці більше поживних речовин йде на розвиток надземної частини рослини

при убутної місяці відтік поживних речовин йде з листя в коріння і відбувається прискорене їх розвиток, викликаючи у рослин великі витрати енергії Кожні 2 тижні йде прискорений розвиток то листя, то коренів. Використовуючи ці знання і місячний календар, ви вже зможете реально проаналізувати розвиток рослини і застосовуваних добрив. І вам вже буде легше приймати рішення, чи то давати позакореневе підживлення (листову), чи то давати саме кореневу. Хотілося б сказати, що надбавка 5-10% до загального урожаю не завадить нікому, особливо якщо ціна продукції зашкалює за 60 рублів за 1 кг. Трохи подробиць. Повний місяць, молодик, зростаюча і спадаючий місяць по-різному впливають на рослини. Іноді ми нехтуємо цим, тому шукаємо прорахунки в своїх усталених технологіях. Як визначити стан місяця?

 

Найпростіше визначення стан місяця:

якщо дивлячись на серп (стан місяця), можна його домалювати подумки до букви «Р», то місяць зростаюча якщо серп має форму літери «С», то місяць убуває. Важливий момент. Місяць постійно перебуває в одному зі знаків зодіаку, перебуваючи в кожному з них приблизно 2 дні. Основні визначення. Молодик Молодик-період, коли майже не видно, т.е останній день убування місяця, нульова точка і перший день зростання.

Рекомендовані заходи:

 • слід звести в цей період до мінімуму посадочні роботи
 • проводити прибирання рослинних залишків, загиблих рослин, тобто проводити всі організаційно-господарські заходи. Пам'ятка. Всі ці заходи бажано проводити за день до повного молодика або після 24 годин після нього. У день нульової точки не проводити ніяких заходів.

Зростаючий місяць Після молодика слід фаза зростаючої місяця. За 1 і 2 чверть місяць з тоненького серпа перетворюється на диск. У перебігу всього періоду луна по-різному впливає на рослину.

Важливий момент. У цей період енергія землі йде вгору по стеблу рослини.

Повня Період росту місяця закінчується фазою повного місяця. Вона також ділиться на три дні (день до повного місяця, день самого повного місяця і день після повного місяця).

 

Важливий момент. Будьте уважні з рослинами в цей період.

Убуваючий місяць Місячний диск стає менше, перетворюючись на тоненький серп, і в результаті зникає зовсім в фазу молодика. Важливий момент. У період фази спадної місяця відбуваються великі витрати енергії у рослин. Всі соки йдуть в корені, тобто йде активне коренеутворення. Цей момент не можна упускати. Необхідно проводити поливи, використовуючи стимулятори коренеутворення. Саме в цей момент відбувається їх активне засвоєння. Останній місячний день закінчується в момент молодика. Кожен місячний день має свої особливості, хоча і ми не боляче вникаємо в суть процесів. Отже: визначивши день посіву, можна вже протестувати ваш майбутній урожай, тобто уникнути деяких помилок. Склавши свій попередній тест-план, ви вже зможете коректувати в період посіву терміни початку та закінчення, правильно спланувати послідовність робіт з урахуванням впливу Місяця на рослини. Пам'ятайте, ви уникнете помилок, які продовжують робити овочівники-аматори і ті, хто будує свій бізнес на вирощуванні овочів.

 

Усе живе на землі, включаючи людину і рослини, переживає 4 «місячних пори року».

1. Місячна «весна» - від молодика до першої чверті.

2. Місячне «літо» - від першої чверті до повні.

3. Місячна «осінь» - від повні до останньої чверті.

4. Місячна «зима» - від останньої чверті до молодика. Місячної «весною» та «влітку» всі соки в рослинах йдуть від кореневої вгору, в листя, як це і буває зазвичай навесні. Максимум життєвої сили - в повному місяці! Потім слід спад-соки з листя йдуть вниз до коріння, настає місячна «зима» Мінімум життєвої сили - в молодика! Весь місячний місяць ділиться на 12 рівних секторів тривалістю близько 2 діб кожен.

 

Кожен сектор має назву відповідних знаків зодіаку:

Овен. Лев, Стрілець - належить до стихії Вогонь.

Близнюки, Терези і Водолій - відносяться до стихії Повітря.

Телець, Діва, Козеріг-відносяться до стихії Земля.

Рак, Скорпіон, Риби - відносяться до стихії Вода. Від положень Місяця в знаках зодіаку залежить дуже багато:

 

Здатність рослини до загоєнню ран

Стан грунту В стихії Земля і Вода, У знаку Терезів - сприятливі посадка і пересадка рослин. У стихії Вогонь і Повітря, в знаку Діви - ефективно прополювати бур'яни і проводити обробки проти шкідників. Знаки Зодіаку поділяються на розряди - родючі і безплідні. Родючі - Телець, Рак, Скорпіон і Риби. Трохи менш родючі - Ваги й Козеріг. Рослини, посаджені в ці дні, що відповідають цим знакам, добре розвиваються і дають хороший урожай. Безплідні - Овен, Діва, Близнюки, Стрілець, Лев.

І самим несприятливим знаком є - Водолій. У ці дні не можна проводити посіви і посадки. І ще один важливий момент: Знак Зодіаку для визначення робіт більш важливий, ніж фаза Місяця. Будьте уважні - звертайте увагу на час, який зазначено поруч зі знаком Зодіаку. Це час показує момент вступу Місяця в знак. І всі рекомендовані заходи треба починати саме в період зазначеного часу.