Вплив фаз Місяця на рослини

Будь-якій місяць  городники перевіряють свою діяльність в саду з календарем місячних фаз. Пристосовуватися до рекомендацій по веденню раблот на своєму городі і саду, знати про способи захисту рослин в саду без необхідності застосовувати отрутохімікати, таке достігаемості, якщо знати народні прикмети, що відносяться до погоди, пори року, крім всього використовувати інформацію про дію, що накладає на всі живе фази або положення супутника Землі. Їх потрібно вимірювати з порадами по співвідношенню садових робіт з біоритмами Природи.

Вплив фаз Місяця на рослини

Місячний цикл (місяць) - від молодика до молодика - ділиться на 4 періоди (фази), включаючи 4 аспекти. Для роботи з рослинами і грунтом большоезначеніе мають фази Місяця. Нижче вказується найбільш сприятливе покаждой фазі час для посіву, посадки, пересадки рослин і інших работ.

 

Дні Молодика

Це період втечение 1,5 доби до і після точного моменту аспекту Молодик (когдаследуют нижчеподаних рекомендацій). Місяць не видно. Гравітаційні сили Місяця і Сонця складаються, внаслідок чого тиск і насиченість соків, а також активність біополя в коренях і біля основи стовбурів найвищі. У дні Молодика слід уникати пошкодження коренів (саджати, пересаджувати, рихлити грунт). Верхня, надземна частина рослини завмирає, припиняється циркуляція соків і зростання.

 

Сприятливі:

 • обрізка рослин, унічтоженіесорняков (легко пошкоджуються і гинуть) і обприскування від вредітеоей (але не в Скорпіоні і Рибах); видалення хворих (у цей час вони добре помітні) і засохлих гілок, дикої порослі; прищипка рослин, проріджування. Причому, всі ці роботи потрібно проводити за день до Молодика і на наступний день після нього. У сам день Молодика рослини краще не чіпати;
 • полив в посушливу погоду (з легким поверхневим розпушуванням);
 • підгодівлі, особливо некореневі;
 • збір коренеплодів (але картопля і буряк, коли Місяць у Раку, Скорпіоні або Рибах, - не для зберігання), збір насіння (дадуть дружні сходи і хороший урожай).

Небажані у Молодик: посів (крім довго проростає насіння), посадка, пересадка будь-яких рослин; глибоке розпушування в зоні коренів (щоб уникнути їх пошкодження), щеплення (слабка приживлюваність), рясний полив.

 

Зростаюча Місяць

Перваяі друга фази Місяця. Коріння менш болісно реагують на пошкодження, приживлюваність їх знижена. Енергія і соки рухаються від коренів вгору-до стебел і листя, сприяючи зростанню і розвитку надземної частірастеній, утворенню нової порослі. Рослини вимагають більше води іпітанія.

 

Перша чверть Місяця

Зростаюча Місяць (овал Місяця на небі подібний до овалу верхній частині літери «Р» - р астущая). Притягання Місяця посилюється і піднімає воду і соки догори, і таким чином спонукає насіння до набухання і проростання, і сприяє зростанню "вершкове". У той же час збільшуються розміри сектора Місяця, відображають на землю сонячні промені, які інакше могли загубитися в космосі. Іншими словами, обидва ці фактори сприяють зростанню рослин, створюючи в 1-й чверті Місяця баланс між зростанням коренів і листя. Переважає енергія стихії Повітря (квіти) - Близнюки, Терези, Водолій.

 

Сприятливі:

 • Посів, посадка і пересадкабистрорастущіх «вершків» - однорічних рослин зі їстівної наземною частиною, які виробляють насіння поза оболонки (без плоду), наприклад, - зеленних і капустяних (такі, як салат, спаржа, шпинат, селера листова, брокколі, капусти, кольорова капуста, ендівій; огірки теж люблять цей період, хоча і не відносяться до цього ряду культур), пряних культур, однорічних квітів, троянд, трав, а також коренеплодів і цибулинних на зелень, газону, трави на сіно; укладання дерну; пересадка в горщиках ;
 • зокрема таких трав: аніс, базилік, алоє істинний, бурачник, кріп, майоран, петрушка листова;
 • при зростанні Місяця слабшає сила тяжіння Землі. Це призводить до того, що рослина вбирає з грунту більше води, тому в цей період потрібно поливати частіше, включаючи компостні купи;
 • квашення капусти (краще всього в період відразу після Молодика, на 5-6 день).

Можливі:

 • посів-посадка таких культур, як часник, зернові;
 • розпушування, прополка, проріджування сходів, мінеральна підгодівля;
 • нарізка живців, обрізка, щеплення, окулірування, зрізка квітів, покіс трави; вкорінення живців;
 • збір плодів (з середини фази - не для зберігання) «вершків», включаючи фр-яг дерева і чагарники.

 

Аспект 1/2 чверть Місяця

Відімий серп місяця спостерігається половиною кола в першій половині ночі, заходітв середині ночі. При зростанні Місяця рослина вбирає з грунту більше води, тому в цей період потрібно поливати частіше, включаючи компостні купи.

Небажані в аспекті 1/2 чверті (протягом 12 год до і після точного моменту): посадка, пересадка, щеплення, обрізка.

 

Друга чверть Місяця

Сила гравітації Землі зменшена (тяжіння Місяця збільшено), а світло від Місяця посилений, що спонукає рух соків вгору і посилений ріст листя і. Переважає енергія стихії Вогонь (фрукти, плоди) - Овен, Лев, Стрілець. Це в цілому гарний час для посіву та посадки, особливо два-три дні перед повним місяцем.

 

Сприятливі:

 • посів, посадка, пересадка однорічних «вершків», особливо з могутнім корінням, з їстівної надземною частиною, у яких насіння виростають в стручку (боби) або в шкірі (плодові - такі, як томати, перець, дині, гарбуза, огірок, малина, ожина, агрус і ін фр-ягідні рослини), троянд; помічено, що чим ближче до повні посаджені або пересаджені рослини, тим менше витягується стебло рослини і навпаки - це можна враховувати, саджаючи ампельні рослини, томати в будинку (без підсвічування); пересадка в горщиках; посів при посухи (ближче до повні);
 • зокрема, посів таких трав: аніс, базилік, алоє істинний, бурачник, кріп, майоран, петрушка листова;
 • при зростанні Місяця слабшає сила тяжіння Землі. Це призводить до того, що рослина вбирає з грунту більше води, тому в цей період потрібно поливати частіше, включаючи компостні купи;
 • внесення рідких добрив (ближче до повні і особливо, якщо потрібно фосфор);
 • покіс газону (для збільшення росту трави); щеплення, заготівля живців;
 • збір плодів «вершкове» не для зберігання (особливо з потужним корінням), фр-яг рослин (наприклад, винограду - по можливості ближче до повного місяця - для виготовлення вина), кореневищних багаторічних квітів; збір сім'яників, насіння і картоплі на насіння (краще перед молодиком); збір трав (особливо для отримання масла).

 

Можливі:

 • посів кореневищних багаторічних квітів; посів-посадка таких культур, як часник, трава на сіно, зернових;
 • пересадка великих рослин (наприклад, у великих горщиках, діжках - краще перед самим молодиком), поділ, укорінення;
 • оранка, розпушування, прополка, проріджування сходів, мульчування;
 • підгодівля, обприскування, приготування органічного добрива (закладка компосту);
 • зрізка квітів, покіс трави, обрізка, щеплення, нарізка живців, рубка дерев;
 • квашення капусти.

 

Дні повного місяця

Періодв протягом 1-1,5 доби до і після точного моменту цього аспекту. Лунанаблюдается у вигляді диска-кола, сходить ввечері і заходить вранці, тобто світить всю ніч. Висока насиченість соків і енергетіческаяактівность в надземній Чаcть рослин, а коріння відчувають недостатокенергіі. Життєдіяльність рослин найбільш інтенсивна в Повня, вони поглинають значно більше води, насіння адсорбують большевлагі з грунту. Максимум енергії та соків знаходиться в квітках плодах і стеблах (в Повня - найсоковитіші, корисні плоди, але не для зберігання). Життєздатність (приживлюваність) коренів знижена.

 

Сприятливі:

 • полив, розпушування, підгортання, прополка (досить зрізати сапкою надземну частину рослин), проріджування;
 • підгодівля (мінеральна);
 • обприскування;
 • збір урожаю (не для зберігання), особливо «вершків», насіння, лікарських рослин; зрізка квітів.

Небажане: посадка (крім картоплі), пересадка, розмноження поділом коренів; обрізка, пасинкування, прищіпка, щеплення.

 

Третя чверть Місяця

Спадна Місяць (овал Місяця на небі подібний до овалу літери «С» - з тарая). Подальше збільшення сила гравітації Землі (зменшення тяжіння Місяця) створює підвищену вологість землі. Місячне світло зменшується, що уповільнює ріст листя, надаючи більше енергії корінню. Іншими словами, енергія і соки рухаються від верху до коріння, тиск в підземній частині рослин підвищується, що сприяє посиленню росту коренів, їх набухання і ранимість. Переважає енергія стихії Земля (коріння) - Телець, Діва, Козеріг. При спадною Місяці слід остерігатися проводити роботи з корінням, так як їх пошкодження може привести до загибелі рослини. Зате сміливо можете працювати над надземною частиною рослини.

 

Сприятливі:

 • посів, посадка, пересадка «корінців» - рослин зі їстівної підземною частиною (таких, як буряк, морква, картопля, пастернак, цибуля, бруква, ріпа, арахіс), дворічних і багаторічних рослин з потужним корінням (фр-яг і декоративних дерев та чагарників, винограду, суниці, ревеню, квітів, лікарських кореневищних рослин). У молодих дерев, посіяних або посаджених в 3 чверті, виростають більш потужні коріння і міцна кора (замість нарощування зеленої маси), і вони в меншій небезпеці при пошкодженні гілок взимку; те саме можна сказати, наприклад, про суниці;
 • зокрема, посів багаторічних трав: лаванда, розмарин, чебрець, майоран, тисячілістнік, цикорій, м'ята, любисток;
 • підзимовий посів зернових;
 • укорінення (розмноження живцями, поділом коренів, цибулинами і відведеннями), вигонка;
 • підгодівля (краще органічна); закладка і перелопачування компостних куп; мульчування (залишайте невелике, вільний від мульчі, місце навколо стовбура);
 • прополка, проріджування; покіс газону (пізнім літом, для затримки росту траи, якщо ви живете в регіоні з літніми лінями);
 • обрізка (для уповільнення зростання, особливо в Скорпіоні), обрізка вусів полуниці;
 • викопала цибулин, клубнелуковиц і бульб на зберігання;
 • зрізка квітів (довго не в'януть);
 • збір для зберігання врожаю "корінців", фр-яг дерев і чагарників, лікарських кореневищних рослин; зрізка квітів.

 

Можливі:

 • прополка, проріджування; оранка, розпушування; обприскування від хвороб і шкідників;
 • органічна підгодівля рослин;
 • сушка плодів, а також трав, квітів і коренів лікарських рослин. 

 

Аспект 3/4 чверть Місяця

Період протягом 12 год до іпосле точного моменту.

Сприятливий збір на зберігання «корінців».

Небажані протягом 12 год до і після точного моменту аспекту 3/4 чверті: посадка, пересадка і розподіл коренів.

 

Четверта чверть Місяця

Переважає енергія стихії Вода. Зменшені сили тяжіння Місяця (збільшені сили гравітації Землі), а також зменшено світло від Місяця, це період відпочинку. Коріння особеннораніми, надземна ж частина, навпаки, слабо ранима від пошкоджень. Найкраще нічого не сіяти, не саджати або пересаджувати.

 

Сприятливі: відпочинок;

 • пересадка (укорінення черешків), особливо «корінців», декоративних рослин (будуть бурхливо рости коріння в збиток урожаю плодів);
 • розпушування; прополка (краще всього останні 3-4 дні 4 чверті), проріджування сходів;
 • обрізка розрослися рослин (особливо в Скорпіоні), видалення вусів суниці, покіс газону (для затримки росту);
 • обприскування від шкідників і хвороб;
 • закладка і перелопачування компостних куп;
 • збір врожаю для довгого зберігання і на насіння, особливо «корінців» і кореневищних лікарських рослин (вони будуть найбільш ефективними); також квітів і насіння (плоди, особливо овочі, з довгим періодом вегетації, довгий час зберігаються після збирання на початку 4-ї чверті ). Закінчити прибирання слід за декілька днів до настання молодика, оскільки прибирання поблизу Молодика дасть лежкие, але менш цінні плоди;
 • сушка плодів, а також трав, квітів і коренів лікарських рослин.

Можливі:

 • посів, посадка, пересадка «корінців» - рослин зі їстівної підземною xастиною (таких, як буряк, морква, картопля, пастернак, цибуля, ріпа, арахіс);
 • зокрема, посів багаторічних трав: лаванда, розмарин, чебрець, майоран, тисячілістнік, цикорій, м'ята, любисток;
 • укорінення (розмноження живцями, поділом коренів, цибулинами і відведеннями), вигонка;
 • органічна коренева підгодівля (добре - фосфором);
 • збір «вершкове» і «дерев», особливо взнаки Воздуха-кольорів (Бл, нд, Вд) і Вогню-фруктів (Ов, Лв, Стор).

Небажано: в 4-й чверті Місяця рослини погано приймають воду, тому слід обмежити полив.