Вплив Місяця на життя і активність рослин

Місячний місяць  впливає на коливання биопотенциала (енергетики) рослин і на їх стійкість до несприятливих зовнішніх факторів. Сильний вплив гравітаційного поля Місяця на земну біосферу викликає, зокрема, зміна магнітного поля Землі. Крім того, ритми Місяця впливають на зміни нічної освітленості, атмосферного тиску, температури, напрямку і сили вітру.

 

Місячний місяць

Місяць, єдиний супутник Землі, звертаючись навколо неї, рухається разом з Землею і навколо Сонця. Ці два види звертання Місяця дуже впливають на все живе на Землі. Перший вид звернення - це час від одного Молодика до наступного. Воно носить назву місячного місяця, і середня його тривалість становить 29,53 сонячних діб. Звертаючись навколо Землі, Місяць займає різні положення відносно Сонця, тому ми бачимо Місяць в різних фазах. Для практичних цілей мають значення чотири фази: Новий місяць, Перша чверть, Повня і Остання чверть.

 

Вплив місячного місяця на рослини

Живці для вкорінення краще нарізати при зростанні Місяця. Не забувайте рясно поливати посаджені в землю молоді рослини, адже від молодика до повні (при зростанні Місяця) рослинам потрібно більше ніж зазвичай води.

Місячний місяць впливає на коливання биопотенциала (енергетики) рослин і на їх стійкість до несприятливих зовнішніх факторів. Сильний вплив гравітаційного поля Місяця на земну біосферу викликає, зокрема, зміна магнітного поля Землі. Крім того, ритми Місяця впливають на зміни нічної освітленості, атмосферного тиску, температури, напрямку і сили вітру.

 

Робота з рослинами і грунтом показала доцільність поділу місячного місяця на наступні періоди:

Молодик, зростаючий Місяць, Полнолуние, спадна Місяць.

У Молодик, яке триває три дні - день перед датою Молодика, дата Молодика і наступний день після Молодика, - рекомендується знищення бур'янів і шкідників, видалення хворих і засохлих гілок, пагонів, рослин, вирізка дикої порослі та прищипка овочевих рослин. Причому робити це слід тільки за день до і в день після Молодика, а ось в сам день Молодика культурні рослини краще не чіпати. Не рекомендується сіяти і садити будь-які рослини, прищеплювати і перещеплювати, рихлити землю навколо рослин, щоб уникнути пошкодження коренів. Допускається полив і легке розпушування після поливу (з урахуванням знака Зодіаку).

При зростанні Місяця активність біополя спрямована від центра рослини (коріння) до периферії вгору, від чого, грубо кажучи, підвищується тиск надземної частини рослини, підвищується її енергонасиченість. Коріння ж в цей час мало реагують на всякого роду ушкодження. Тому, обрізаючи або пересаджуючи рослини в цей період, ми тим самим пробуджуємо сплячі бруньки, і з них швидко зростає нова поросль. Важливо знати міру при обрізку, інакше рослина може минути соком і загинути. На зростаючому Місяці (період 11-12 днів) рекомендується: посів, посадка і пересадка зеленних, листових, плодових та баштанних культур, посадка і пересадка плодових дерев, ягідних кущів та суниці, обробка землі, полив і мінеральні підгодівлі (коренева та позакореневе), заготівля живців для окорененія і щеплень, окорененія живців, щеплення і перещеплення; обробка суниці і вкорінення вусів; заготівлі про запас (зброджування домашнього вина, сквашивание і засолювання овочів і фруктів без термообробки). При зростанні Місяця спостерігається часткове ослаблення сили тяжіння Землі. Це призводить до того, що рослини вбирають з грунту більше води і мікроелементів, тобто від молодика до повні рослинам потрібно більше води.

В місяць (теж 3 дні) рекомендується проріджування сходів, прополка, боротьба з бур'янами та шкідниками, розпушування землі навколо рослин, підгортання, мульчування, збір насіння і коренеплодів на насінники (але не в знаках "Води"), заготівлі про запас (зброджування домашнього вина , сквашивание і засолювання овочів і фруктів без термообробки). Не рекомендується обрізка дерев і чагарників, прищіпка (пасинкування) овочевих рослин, щеплення і перещеплення.

При спадною Місяці підвищується тиск в підземній частині. А так як коріння за своєю природою більш крихкі і ранимі в порівнянні з надземною частиною, то ушкодження їх у цей час може викликати загибель всього рослини. Надземна ж частина в цей період слабо реагує на пошкодження. На спадної Місяці (період 11-12 днів) рекомендується посів і посадка коренеплодів, цибулинних, бобових, картоплі; проріджування сходів, знищення бур'янів і шкідників; полив і органічна підгодівля (тільки коренева); обрізка рослин для замед-лення росту пагонів; обрізка вусів суниці, викопала квіткових цибулин, клубнелуковиц і бульб на зберігання; зрізка квітів, призначених для довгих перевезень і зберігання; збір врожаю для тривалого зберігання; заготівлі про запас (сушка овочів і фруктів, варіння варення, консервацію з термообробкою).

Заготовлювати взапас лікарські рослини краще не в Повня, як вважають деякі, а при спадною Місяці. У цей період підземна частина рослин слабо реагує на пошкодження, а зірвані частини рослин краще зберігають свої якості.

Є в агроастрологіі ще одне дуже важливе правило: якщо для посівів або посадок підходить знак Зодіаку, але не підходить фаза Місяця, то потрібно орієнтуватися на знак і проводити роботу в останній день перебування Місяця в цьому знаку. Наприклад, настає термін посіву моркви, Місяць - зростаюча, але знак підходящий, припустимо, Ваги. У цьому випадку сіяти моркву слід в останній день знаходження Місяця в Терезах. Фаза Місяця в цей день майже не позначиться на даль-дальшої зростанні і врожаї моркви.

 

Зоряний місяць Місяця

Інший вид звертання Місяця - це проміжок часу, протягом якого вона робить повний оборот навколо Сонця, тобто проходить всі 12 знаків Зодіаку. Це так званий зоряний місяць Місяця. Він коротше місячного і дорівнює 27,32 сонячних діб. Положення Місяця в знаках Зодіаку - це вплив певних видів енергій не тільки на ріст і врожайність рослин (найбільше коливання врожайності в залежності від посадки в певному знаку Зодіаку помічені біля картоплі, редису і бобових), але і, найголовніше, на стан грунту.

 

Вплив зоряного місяця на грунт

Грунт - це складний органічний і високоорганізований світ, що охоплює численну флору і фауну, які посилено, незважаючи на варварське ставлення до них людини, намагаються допомогти нашим рослинам вижити, дати нам кисень і хоч якось нагодувати нас. Адже жменю землі з городньої грядки - це понад 4 мільярдів живих істот, сприяють утворенню гумусу і вивільненню поживних речовин, які так важливі для родючості грунту.

Обробку землі - закриття вологи, копку, розпушування після поливу, підгортання, мульчування, полив і підгодівлю потрібно проводити тоді, коли "грунтове населення" готове до поділу, розмноженню, відтворенню нових структур і адаптації в нових умовах. А це буває, коли Місяць проходить по знаках Землі (Телець, Діва, Козеріг), Води (Рак, Скорпіон, Риби) і знаку Повітря Терезам. Фаза Місяця тут значення не має. Розпушування сухої землі, проріджування сходів, прополювання бур'янів краще проводити в знаках Вогню (крім Льва), Повітря (крім Терезів) і в знаку Діви. У цей час земля хоче дихати, і чим частіше проводити розпушування, тим краще землі, а значить, і рослинам.

 

Вплив зоряного місяця на рослини

Цибулинні квіти, посаджені в той час, коли Місяць проходить по знаку Тельця, дружно сходять навесні і цвітуть особливо тривало і красиво.

Посіви, посадку та пересадку рослин потрібно проводити, коли Місяць знаходиться у знаках Землі, Води і в знаку Терезів, враховуючи її фазу для різних рослин. В цей же час проводяться окорененія живців, укорінення вусів і різного роду щеплення.

Рослини, посіяні, коли Місяць проходить по знаку Тельця, довго не сходять, зате сходи дуже дружні. У них хороша пристосовність, багато пагонів, рясне, тривале і красиве цвітіння, міцна коренева система, непогана врожайність. Ці рослини добре переносять перепади температури і володіють підвищеною зимостійкістю, але часто хворіють і дають насіння невисокої якості. Вдалими будуть посіви, посадка і пересадка всіх рослин, в тому числі і картоплі, щеплення і обрізування для посилення росту пагонів. Розсада та саджанці швидко приживаються і добре ростуть.

Посіви в знаку Рака сходять повільно, сходи дуже ніжні. Коренева система розвивається добре, але буває крихкою. Урожай може бути рясним, але крихкі стебла часто не витримують його і ламаються. Ще одна особливість цих рослин: вони невисокого росту і схильні до вилягання. Плоди їх дуже соковиті, тому після збору довго зберігатися не можуть. Краще використовувати їх для зимових заготовок (консервувати, заквашувати, заморожувати) або тут же вживати в їжу. Насіннєвий матеріал від цих рослин невисокої якості. Вдалою у цей час буде висадка розсади однорічних овочевих та квіткових культур. Посадку плодових дерев і рослин, що зимують у грунті, краще не робити, так як зимостійкість рослин в цьому випадку значно знижується.

Коли Місяць проходить по знаку Діви, земля і її "населення" готові прийняти насіння і допомогти рослинам народитися. Але в ці дні краще нічого не сіяти, крім однорічних квіткових рослин. Овочеві рослини, посіяні в ці дні, розвивають хорошу кореневу систему і добре пристосовуються, але зазвичай маловрожайні, не дають насіння, а нечисленні плоди недостатньо соковиті.

Пікірувати, пересаджувати, особливо ті рослини, що були посіяні в Раку, Скорпіоні і Рибах, дуже добре. Вони мало хворіють і швидко оправляються від ран, нанесених при пересадці.

При проходженні Місяця по знаку Діви вдалими будуть пікіровка і висадка розсади всіх городніх рослин, розподіл і пересадка квіткових багаторічників, посадка і пересадка ягідних чагарників, суниці і плодових дерев, а також їх щеплення і обрізування.

Перебуваючи в знаку Терезів, Місяць наділяє рослини, посіяні в ці дні, хорошою врожайністю. Урожай, зібраний у відповідні строки, добре і довго зберігається. Коренева система рослин міцна, пересаджені рослини швидко і добре приживаються. Рослини устой-чиви до хвороб. Насіння від них високої якості і зберігаються в межах норми. Вдалими будуть посів, посадка і пересадка овочевих та квіткових рослин, ягідників і плодових дерев, окорененія живців, щеплення і обрізування плодових дерев і ягідних чагарників, посадка картоплі.

При проходженні Місяця по знаку Скорпіона посіви сходять швидко, рослини бувають високими і міцними, з потужною кореневою системою, стебла і гілки можуть витримати рясний урожай великих плодів. Урожай довго і добре зберігається, якщо зібраний у відповідні строки. Багато насіння, хорошої якості, зберігаються в межах норми. Рослини досить стійкі проти хвороб, якщо не піддавати їх різного роду обрізку - у відкриті рани швидко проникає інфекція. Вдалими будуть посіви овочевих та квіткових рослин, посадка картоплі.

Рослинам, посіяним в знаку Козерога, Місяць дає хорошу врожайність середнього розміру плодів. Зібраний в потрібні терміни врожай довго зберігається. Насіннєвий матеріал теж високої якості і зберігається довше покладеної норми. Посіви сходять повільно, але дуже дружно, коренева система міцна. Ці рослини відрізняються підвищеною здатністю переносити низьку температуру, її перепади і засуху, а також стійкістю до хвороб. Тому в цей час добре сіяти і садити ті рослини, які будуть зимувати в грунті. При проходженні Місяця по знаку Козерога вдалими будуть посів, посадка, пересадка всіх квіткових і овочевих рослин, у тому числі картоплі, дерев і чагарників, щеплення і перещеплення дерев, заготівля живців.

Рослини, посіяні, коли Місяць іде по знаку Риб, швидко і дружно сходять і дають хороший урожай. Плоди смачні, соковиті, але не можуть довго зберігатися. Тому в цей час найкраще з овочів сіяти те, що тут же піде на стіл або заготівлю на зиму. Пересадку в ці дні рослини переносять добре, швидко приживаються. Коренева система розвивається нормально, але вона дуже ранима. Пристосовність до несприятливих погодних умов найнижча, тому рослини, які зимують у відкритому грунті, краще не сіяти і не садити. Не рекомендується в ці дні пересаджувати рослини, посіяні, коли Місяць був в Скорпіоні, а також цибулинні і бульбоцибульні - можливе загнивання кореневої системи.

При проходженні Місяця по знаку Риб вдалими будуть посів і висадка розсади овочевих і однорічних квіткових рослин, заготівля живців для щеплень, обрізка дерев і чагарників.