Пояснення до місячним календарем садівника і городника

Обертаючись навколо  Землі, Місяць займає різні положення навколо Сонця, саме тому ми бачимо Місяць в різних фазах. Для практичної роботи з рослинами і грунтом доцільно розділити Місячний місяць на наступні періоди: Новий місяць, Зростаюча Місяць, Полнолуние, Убуваючий Місяць. А так само враховувати положення Місяця в різних знаках Зодіаку. Всі положення Місяця в знаках Зодіаку і моменти молодика і повного місяця можна дізнатися з календарів або дивлячись на Місяць.

Якщо вам важко визначити, зростаюча Місяць або спадна, то зробіть так, як робили наші бабусі. Якщо з ріжка можна зробити букву Р, то місяць Зростаюча. Якщо місяць схожа на букву С, то це Місяць Старіюча (спадна).

 

Вплив фаз Місяця на рослини

У дні Молодика, яке становить три дні (день перед датою Молодика, дата Молодика, і наступний день після Молодика) ефірна енергія сворачивается, стає компактною і концентрується в твердих і важкодоступних частинах рослини - в коренях і біля основи стовбурів. Верхня, надземна частина рослини завмирає, припиняється ріст і циркуляція соків.

Саме тому в Молодика сприятлива обрізка рослин, знищення бур'янів і шкідників, видалення хворих і засохлих гілок, прищіпка рослин. Причому всі ці роботи потрібно проводити за день до Молодика і на наступний день після нього.

А ось в сам день Молодика рослини краще не чіпати. Дні Молодика - несприятливий час для посіву насіння, щеплення рослин, не рекомендується розпушування землі, щоб не пошкодити коріння. У дні Молодика найкраще заготовлювати коренеплоди, так як саме в цей період вся сила рослини збирається в коріннях. У цей період так само сприятливий збір насіння, таке насіння cохраняющих силу до весни і при посіві на наступний рік дадуть дружні сходи і хороший урожай. У ці дні потрібно бути максимально обережним при роботі з гострими предметами (ніж, сокира, лопата, мотика).

При зростаючому Місяці - всі соки рослини рухаються вгору від кореня до вершини, втечам і листам. Саме тому в даний період гарні пересадження й посадки рослин. Так само помічено, що чим ближче до повні посаджені або пересаджені рослини, тим менше витягується стебло рослини і навпаки - це можна враховувати, саджаючи ампельні рослини. При зростаючому Місяці слабшає сила тяжіння Землі. Це призводить до того, що рослина вбирає з грунту більше води, саме тому від молодика до повні рослини потрібно поливати частіше.

На зростаючому Місяці (період 11-12 днів) рекомендується проводити заготівлю живців на вкорінення, обробку землі, підгодівлю, щеплення, посадку і пересадку, укорінення суниці та інших «вусів», заготівлю взапас - сквашивание капусти і соління овочів.

В місяць (3 дні) рекомендується проводити боротьбу з бур'янами і шкідниками, розпушування і підгортання землі. Не варто обрізати і прищипувати дерева.

При спадною Місяці - соки знову повертаються до кореня, і варто остерігатися проводити роботи з корінням, так як їх пошкодження може привести до загибелі рослини. Але зате ви сміло можете працювати над надземною частиною рослини.

У цей період рекомендуються полив і органічна підгодівля рослин, знищення бур'янів, посів і посадка коренеплодів, посадка цибулинних і картоплі, обрізка вусів полуниці, викопування цибулин квітів для зберігання, сушіння овочів і фруктів, варіння варення.

 

Місяць і знаки Зодіаку

Протягом місячного місяця, від Молодика до наступного Молодика (29-30 днів) Місяць робить повний оборот навколо Сонця і проходить всі дванадцять знаків Зодіаку. Положення Місяця в цих знаках теж необхідно враховувати при різних роботах з рослинами.

Місяць, проходячи по знаках Зодіаку, посилає на Землю різні енергії, як лінза фокусуючи їх на земній поверхні. Ці впливи впливають не тільки на врожайність і сприятливість посадки, але і, найголовніше, на стан грунту.

Грунт - це складний, високоорганізований органічний світ, який включає в себе і флору і фауну, які намагаються допомогти вижити нашим рослинам, нагодувати їх, дати їм кисень.

Тому, коли Місяць проходить знаки Землі (Телець, Козеріг), знаки Води (Рак, Скорпіон, Риби) і знак повітря (Ваги), то в цей час сприятливо проводити обробку землі: розпушування після поливу, копання, полив, мульчування, підживлення. У цей час органічний світ грунту готовий до поділу, розмноженню, відтворенню нових структур і адаптації до нових умов.

А ось прополку бур'янів, розпушування сухої землі, проріджування сходів краще всього проводити в знаках Вогню (Овен, Стрілець) і в знаках Повітря (Близнюки, Водолій, Діва). У цей час Земля дихає, і потрібно якомога частіше проводити розпушування.

Тепер розглянемо, як Місяць, проходячи по різних знаків Зодіаку, впливає на рослини.

Ви знаєте, що бувають знаки родючі і неродючі. Але не всякий родючий знак ідеально підходить для посадки будь-якої рослини, адже у кожного їх них є свої переваги. Набагато краще, якщо вам вдасться посадити рослину, коли Місяць буде в його улюбленому знаку Зодіаку. При цьому не забувайте про дотримання термінів посадок з урахуванням погодних і кліматичних умов вашій місцевості і готовності до посіву грунту вашої ділянки.

 

А зараз я наведу перелік знаків Зодіаку і відповідні їм види робіт з рослинами.

Овен - нічого не садити. Рекомендується прополка, обприскування від хвороб і шкідників.

Телець - пікіровка розсади. Чудово підходить для посадок всіх видів коренеплодів (картопля, буряк, морква і т. д.), особливо при спадною Місяці. При зростанні Місяця - посів бобових, зелені, капусти, спаржі. Формуюча обрізка плодових дерев і чагарників. Як самий родючий знак підходить для посадки будь-яких городніх рослин. Великий врожай, довго зберігається. Для насінних цілей не використовувати.

Близнюки - нічого не садити. Рекомендується прополка, обприскування від хвороб і шкідників.

Рак - пікіровка розсади. Один з кращих знаків для рослин, що потребують вологи (огірки, помідори, кабачки, гарбуз, солодкий перець, спаржа, капуста цвітна, білокачанна і червонокачанна) і листових культур (салат, базилік, естрагон і т.д.), особливо при зростанні Місяця . Посадка смородини, малини та агрусу. Щеплення і формує обрізка плодових дерев і чагарників. При спадною Місяці - посадка картоплі, буряка, моркви. Урожай рясний, зберігається погано. Для насінних цілей не використовувати.

Лев - нічого не садити. Рекомендується прополка, обприскування від хвороб і шкідників.

Діва - городні культури краще не садити, так як урожай буде невеликий. Відповідний період для обробки землі, прополки, підгортання, розпушування, обприскування від хвороб і шкідників, формує обрізки дерев і чагарників. При зростанні Місяця годиться для посадок ягідних чагарників, суниці, багаторічних квітів і лікарських рослин. Посаджені в цей час рослини будуть менше хворіти.

Ваги - пікіровка розсади. При зростанні Місяця гарний час для посадки бобових (горох, боби, сочевиця, соя), а також огірків, кабачків, гарбуза, капусти. Підходить для посадки однорічних і багаторічних квітів, ягідних чагарників, суниці, а також сливи, вишні, абрикос, груші та аличі. При спадною Місяці можна садити коренеплоди та цибулю на ріпку. Урожай непоганий, добре зберігається. Насіння високої якості.

Скорпіон - пікіровка розсади. При зростанні Місяця підходить для посадок помідорів, огірків, кабачків, гарбуза, капусти й інших вологолюбних рослин, а також перців, баклажанів, зелені, щеплення плодових дерев і чагарників. При спадною Місяці - посадка часнику, редиски, редьки, цибулі-сіянки, картоплі, цибулинних квітів, омолоджує обрізка старих дерев. Урожай хороший. Довго зберігається. Насіння високої якості.

Стрілець - нічого не садити. Рекомендується прополка, обприскування від хвороб і шкідників.

Козеріг - пікіровка розсади. Хороший знак для посадки під зиму, а також для посадки багаторічних рослин, дерев, чагарників. При спадною Місяці рекомендується садити коренеплоди, цибуля на ріпку, редис, петрушку, селеру (кореневої), цибулинні квіти. При зростанні Місяця - зелень, капусту, бобові. Підходить для щеплення плодових дерев, обрізання гілок. Урожай непоганий, добре зберігається. Насіння високої якості.

Водолій - нічого не садити. Рекомендується прополка, обприскування від хвороб і шкідників.

Риби - не рекомендується посадка і обрізка дерев. При зростанні Місяця вдалий час для посадки огірків, томатів, баклажанів, перцю, хрону, кабачків, гарбуза, капусти, зелені, а також малини. При спадною Місяці - добре посадити цибулю на ріпку, редис, морква, цибулинні квіти. Урожай рясний, зберігається погано. Для насінних цілей не використовувати.

Городники часто обговорюють таке питання - посіяли, наприклад, редиску і петрушку сухим насінням в грядку в посівної день, але проросте-то редис миттєво, а петрушка - тижнів через два, і потрапить уже в несприятливі дні для росту. А якщо туговсхожіе насіння перед посівом доводиться замочувати, то коли ж це зробити, в які дні календаря? Може, кому й кумедно це читати, але на захист наших старанних городниця скептикам хочеться нагадати прислів'я: «Шукай дружину не в хороводі, а в городі». Так, обговорюємо таке питання. І відповідь на нього є. На сухі і непророслих насіння місяць не впливає, тільки на вологі і пророслі. Тобто посів редису в посівної день потрапить в потрібну фазу, а перчики треба замочити, хоча б на дві години.