Як посадити культури під зиму? Підготовка ділянки та посів

Якщо у вас є дача або будинок, то ви щаслива людина, адже у вас є і ділянку поруч. Хтось на ньому вирощує тільки квіти, а хтось ще й культури. Що дуже вірно, адже важливо не тільки естетику для очей отримувати, а й здорове харчування. На своєму городі це зробити можна і потрібно.

Новачки в справах дачних думають, що сезон посадок закінчено, коли осінь прийшла на поріг, але це помилка. Далі ви знайдете рекомендації по посадці культур під зиму - це відмінна можливість отримати свіжі вітаміни майже цілий рік.

Навіщо садити восени город?

Якщо ви не розумієте, в чому сенс посадок в холодну пору року, то, далі, читайте плюси методики.

  • Посадити можна не тільки часник, як все роблять, а й цибулю, моркву, зелень.
  • Навесні часу завжди мало, і погода не так часто радує.
  • Взимку насіння проходять природну стратифікацію, і культури набувають імунітету.
  • Навесні активуються комахи, але озимим вони не шкодять.
  • Ви отримуєте урожай набагато раніше терміну, а поєднання з весняної посадкою дає можливість зробити великі запаси, заготовки та наїстися свіжих овочів вдосталь.

Як бачите, плюси є і дуже суттєві. Якщо ви ще не встигли посадити культури, то, можливо, час є, так як робити це можна навіть по заморозків і легкому снігу.

Якщо навесні нічого не зійде, то нічого страшного, можна сіяти знову. Але якщо зійде, то незабаром буде урожай.

Як підготувати грунт під озимі?

Грунт після літа втомилася, в ній накопичилися шкідники, мікроорганізми. Краще під озимі підготувати лунки заздалегідь. Навіть грунт на засипку посівів можна насипати в мішок, щоб не возитися з ним по холоду.

Отже, земля повинна бути протравлена ​​від паразитів - спочатку ви її перекопуєте, тим самим розбиваєте ходи, видаляєте бур'яни паралельно, проливаєте окропом з марганцем.

Можете зробити інакше - посипати, наприклад, гірчичний порошок або мелений перець, розпушити все. Паразити не терплять пахучих речовин.

Тепер грунт потрібно збагатити, адже культури або квіти, що росли тут раніше, забрали своє.

Вносити можете органіку - перегній, компост без залишків рослин, перепрілий гній або торф. Багато культур не терплять кислий грунт, тому потрібно вапнування. Перевіряють кислотність лакмусовим папером, що є в аптеці або в магазині для садівників. Краще понижати грунт заздалегідь, так як процес нешвидкий.

На замітку! Підготувати ділянку з осені можна і під весняні посіви, так, ви заощадите час, а грунт збагатиться в повну міру.

Процес посіву під зиму

Зробіть рядки заздалегідь, дотримуючись сівозміни. Наприклад, морква краще садити після цибулі або зелені, але не після пасльонових. Вся справа в загальних хворобах, шкідників. Рядки можуть чекати свого часу під укриттям з плівки або мульчі.

Як тільки до холодів залишиться приблизно 3 тижні, можна сіяти. Так, насіння встигнуть акліматизуватися, і сходи навесні будуть.

Немає точних термінів, так як рік на рік не доводиться, і усі регіони різні. Сіяти можна до -5 градусів. Насіння заглиблюють приблизно на 2 см.

Після чого лунки засипають поживною сумішшю, що ви набрали у мішки раніше. Поливати не потрібно, а ось укрити посіви необхідно. Для цього використовується мульча - торф, тирса, лапник.

Навесні мульчу можете зняти, замінивши на солому і парник з плівки і дуг. Догляд - полив, розпушування, підживлення. Спочатку - азот, далі - комплекси з фосфором, калієм, кальцієм. Для профілактики захворювань використовують «Фітоспорін», «Циркон», який допомагає зростанню і розвитку.

Ось так можна отримати урожай вже на початку літа, зробити запаси і придбати заряд для імунній системи.