Підготовка грунтосуміші для вузьких гряд

Знайомство наших городників з методом доктора Міттлайдера почалося в далекому вже 1989 році. Тоді знаменитий американський овочівник приїхав до Росії на запрошення християн-адвентистів сьомого дня з Заокскій духовної академії. На землях громади було організовано навчальне господарство, саме звідти новий досвід присадибної овочівництва почав поширюватися по всій країні.Популяризації методу багато в чому сприяли книги доктора біологічних наук Т. Ю. Угарова. Вона однією з перших зазнала новий спосіб вирощування овочів на вузьких грядках і склала покрокове керівництво щодо його застосування.

Якщо ви вирішили вирощувати овочі за технологією Міттлайдера, то, перш за все, потрібно зайнятися пристроєм ділянки. Підготовку грунту потрібно проводити безпосередньо перед посівом або висадкою рослин, щоб не давати бур'янам переваги в рості.

Етапи підготовки грунту

У цій статті ми розглянемо особливості підготовки гряд, сформованих з природною грунту. Передпосівна підготовка складається з декількох етапів:
Приготування добрив
Розподіл суміші добрив по поверхні грунту
Перекопка
Вирівнювання поверхні і формування бортиків
Приготування передпосівного добрива

Для внесення в грунт перед посівом потрібно приготувати два види сумішей:
Суміш № 1 (варіанти А і Б - на вибір)

Суміш № 2

До складу цієї суміші входять всі основні елементи, необхідні рослинам - азот, фосфор, калій і магній - а також мікроелементи бор і молібден. Азот (N), фосфор (Р2О5) і калій (К2О) у суміші № 2 повинні знаходитись у співвідношенні 1,8:1:1,8. За одиницю завжди приймається кількість фосфору, співвідношення фосфору і магнію має бути приблизно 1: (0,2-0,5).

Всі ці елементи зазвичай входять до складу комплексних добрив (нітроамофос, суперфосфат, аміачна селітра, калійна селітра тощо), але в різному співвідношенні. Згідно з міжнародними стандартами, кожне добриво має своє маркування, що складається з трьох цифр, де на першому місці знаходиться процентний вміст азоту, на другому - оксиду фосфору і на третьому - оксиду калію.

Наприклад, калійна селітра (13-0-46) містить азоту - 13%, фосфору - 0%, калію - 46%.

При розрахунку за основу потрібно брати фосфоровмісних добриво і додавати до нього потрібну кількість азотних і калійних добрив.

Для прикладу розглянемо суміші добрив на основі нітроаммофоса А (23-23-0):

До готового макродобрива додають мікродобавки бору і молібдену. На повний вага суміші потрібно додати:

- 15 г борної кислоти або 25 г бората натрію (бури)

- 15 г молібденової кислоти або молібдату амонію, або 20 г молібдату амонію-натрію.

Добрива можна зважувати на аптечних вагах або вимірювати за обсягом, користуючись наступною таблицею (у г/см3 або кг / л):

Внесення добрив у грунт

Коли все готове, обидві суміші по черзі рівномірно розсипають по всій довжині грядки. Доза добрив розраховується так:

суміш № 1 - 100-200 г на 1 погонний метр грядки

суміш № 2 - 50 г на 1 погонний метр

100 г суміші № 1 вносять на легкі грунти (піщані і супіщані), на важкі грунту, де потрібно не більше 3-х підгодівлі в сезон, і на лужні грунту.

200 г того ж складу потрібно вносити на важкі грунту під культури з тривалим періодом вегетації.

Суміш № 2 вносять також в якості підживлення протягом усього вегетаційного періоду. Норма - 25-40 г на 1 погонний метр.

Після цього грядку потрібно перекопати на глибину 20 см і розбити великі грудки. Потім поверхню ретельно вирівнюють і перевіряють її горизонтальність. Краще для цієї мети використовувати рівень. Дуже важливо, щоб поверхня була строго горизонтальної: при цьому добрива і вода будуть рівномірно розподілятися по всій довжині грядки.

По краях грядки із землі формуються бортики, які згодом будуть утримувати воду при поливі. Ширина смуги між бортиками повинна становити 30-35 см.

Пропонуємо вам подивитися відео, в якому дуже наочно викладаються принципи пристрою вузьких гряд.

<center><script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>

<!-- Дачники - под текстом -->

<ins class="adsbygoogle"

     style="display:inline-block;width:580px;height:400px"

     data-ad-client="ca-pub-0166298041788435"

     data-ad-slot="8600828500"></ins>

<script>

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

</script>

</center>

{/source}