Як підготувати дерева до зими методом вологозарядні поливу

З дерев початку опадати листя. Це сад готується до зимівлі. Для того, щоб його мешканці змогли перезимувати, необхідно докласти ще трохи зусиль - як слід напоїти їх до настання заморозків.

Навіщо потрібен саду полив в осінній сезон

Вода на морозному повітрі крім замерзання має також властивість випаровуватися. Так само і в саду в зимовий час волога зникає з гілок дерев і чагарників. В результаті чого кора може зморщитися, і рослина втрачає стійкість до холоду. І в підсумку морозне повітря здатний пошкодити наземну частину рослини. Тому часом в загибелі дерева взимку винен не тільки мороз, але і посушлива погода в осінній період і садівник, яка не полив рослина.

Для того, щоб мешканці саду вдало перезимували, необхідно здійснити влагоразрядний полив. На відміну від рядового він відрізняється значно більшою кількістю води.

Правильно зволожений грунт має хороші показники теплопровідності, в результаті чого тепло з нижніх шарів грунту може прогрівати кореневу систему рослин.

Але, не слід і надмірно заливати дерева, так як зайва волога здатна витісняти повітря з грунту, що може спровокувати відмирання коренів.

Як визначити чи потребує грунт в поливі

Грунт потрібно зволожити досить глибоко - близько 1-1,5 м. Але, як визначити кількість води, необхідне для поливу? Це досить проста і в той же час важке завдання. Для цього необхідно вирити в саду яму 30-40 см в глибину.

Кількість вологи визначається за ступенем зволоженості грунту:

  • немає необхідності в здійсненні поливу. Це можна визначити, взявши трохи землі і здаючи її в долоні. В результаті вийде грудку, який залишить сирої слід на папері. Це вказує про достатню кількість вологи;
  • кількість води можна зменшити на 30%. Щоб це визначити, необхідно стиснути в руці грудочку грунту. І якщо він зберігає форму, але не залишає відбиток, норму можна зменшити;
  • норма поливу не скорочується. Це можна визначити по розсипаних кому землі.

Повна норма - це приблизно 10-14 відер води на 1 м2 грунту. Це для дорослих рослин. Для молоденьких саджанців нормою є близько 3 відер.

Коли здійснюється подзимний полив

Не слід починати полив до того, як опало листя. Так як це може стати причиною росту пагонів, а це може негативно позначитися на їх дозріванні і підготовки до зими.

Процедуру слід починати під час опадання листя. При цьому температура повітря повинна бути близько + 2 + 5 градусів.

Які існують методи поливу

Для цього є кілька різних способів. Найбільш часто садівники кидають шланг на певний час. Цей спосіб рекомендований для сажа, який знаходиться на рівному майданчику. Для найкращого розподілу води по рядах, можна зробити спеціальні канави.

Для саду, який знаходиться на схилі, підійде спосіб дощування. В цьому випадку волога рівномірно потрапляє в грунт. У цього методу є недолік: в разі перезволоження грунту, можуть розвинутися хвороби.

Крапельна система поливу. Цей спосіб вважається найкращим. Для цього можна укласти навколо дерев шланги, які проколоті в декількох місцях. Ці частини слід з'єднати за допомогою спеціальних штуцерів зі шлангом, який веде до водопроводу.

Для цього потрібно досить тривала підготовка, але результатом садівники залишаться задоволені. Так як такий полив надовго звільняє від необхідності контролювати подачу води до дерев.

Коли полив не потрібний

Цю процедуру не слід проводити на грунті, яка має поганий дренаж, на важкому грунті, а також на ділянках, які мають значну кількість грунтових вод.