Де потрібна теплоізоляція?

Треба сказати, що утеплити як у споруджуваному, так і у вже побудованому будинку можна буквально все - від фундаменту до даху. Однак для досягнення максимальної ефективності необхідно знати деякі технічні особливості, характерні для різних сфер застосування теплоізоляції.Стіни

У вже побудованих будинках часто застосовують внутрішнє утеплення, хоча з точки зору теплотехніки це не найкращий варіант. Справа в тому, що в цьому випадку, окрім зменшення корисної площі, волога, неминуче утворюється в житловому приміщенні, починає конденсуватися на холодній частині стіни, тобто під теплоізоляцією. Підсумком стає відсиріванню стін, що негативно відбивається на внутрішній обробці приміщень і здоров'я знаходяться в них людей. Щоб цього уникнути, необхідно використовувати пароізоляцію.

горячекатанный
Найбільш оптимальним, на думку фахівців, є фасадне утеплення, що дозволяє не тільки ефективно і надійно утеплити вже побудований будинок, але і додати йому новий вигляд. Варто сказати, що таке утеплення є найбільш грамотним з усіх точок зору. Справа в тому, що в порівнянні з іншими конструкціями стіни мають набагато більшу площу і тому найбільш уразливі для холоду: до 40 відсотків усіх втрат тепла відбувається саме через них. При цьому зовнішні частини стін будівлі при експлуатації відчувають несприятливий вплив перепадів температур, опадів, сонячної радіації та інших шкідливих факторів.
Якщо утеплення проводиться зовні, проблема конденсації вологи досить ефективно вирішується використанням сучасних паропроникних утеплювачів. Зона випадання конденсату зміщується в шар утеплювача, який випаровує його в навколишнє середовище. Це дозволяє несучій стіні залишатися сухою і сприятливо відбивається на стані конструкції. Крім того, стіна всередині теплоізоляційної "шуби" перестає піддаватися температурних перепадів, і, залишаючись постійно нагрітою зсередини, стає своєрідним акумулятором тепла, сприяючи збереженню комфортної температури.

Покрівля

Звернемо увагу на дах. Відомо, що через неї йде до 20 відсотків тепла. Утеплення скатних дахів, основного конструкційного рішення в приватному будівництві, ускладнене тим, що в покрівельних конструкціях найчастіше використовуються горючі або неогнестойкіе матеріали (такі, як дерево, сталь або алюміній). Отже, для того щоб мінімізувати наслідки пожежі, необхідно застосовувати негорючу теплоізоляцію.
Також дуже важливо, щоб утеплювач вільно пропускав водяні пари, але не був гігроскопічним (не набирав вологу з атмосфери), тому що при збільшенні вологості матеріалу всього на 5 відсотків його теплоізоляційна здатність зменшується майже в два рази.
Між іншим, грамотне утеплення скатних покрівель дозволяє перетворити горищне приміщення в житлове (мансарду), що збільшує корисну площу житла.
Зауважимо також, що переважаючі в містах і вхідні в моду в індивідуальному будівництві плоскі покрівлі неможливо створити без використання якісної теплоізоляції.

Підвал

Останнім часом підвали все частіше використовуються як підсобні приміщення, майстерні та ін Зробити підвал або цокольний поверх житловим можливо тільки за умови достатньої товщини теплоізоляції всіх контактують з грунтом частин будівлі. Якщо на етапі закладки фундаменту не була виконана суцільна зовнішня гідро-і теплоізоляція периметра будівлі за схемою «грунт - гідроізоляція, теплоізоляція - фундамент», домогтися прийнятного мікроклімату буде складно і дорого.

Стать

Підлоги доцільно утеплювати і ще з однієї немаловажною причини - шар теплоізоляції служить гарним звукопоглотітелем. Як відомо, підлоги укладаються різними способами, отже, підбирати утеплювач слід з урахуванням їх конструкції. При укладанні підлоги по лагам, утеплювач розташовується між ними і не піддається навантаженню, тому в такому випадку доцільно використовувати легкі плити з кам'яної вати. Якщо передбачається цементна стяжка, слід застосовувати більш жорсткі теплоізоляційні матеріали.
Підлога і стеля в більшості будинків пов'язані воєдино. І звичайно стеля теж може бути утеплений. Крім заощадження тепла, в даному випадку теплоізоляція виконує і ще одну дуже важливу роль - вона стає відмінним звукоізолятором.

Джерело: газета «Наша дача»

Також читают: