Плануємо квітник!

Влітку і восени, взимку і навесні природа завжди неповторно багатолика і прекрасна. І тільки добре продумана і спланована композиція з квітів та декоративних чагарників на Вашій ділянці дозволить домогтися безперервної хвилі декоративності і уникнути шаблонності в оформленні.

Розрізняють два види посадки квітів та декоративних чагарників: одиночні - на газонах, галявинах, біля водоймищ, в горщиках / вазонах та групові - на клумбах, рабатках, в ящиках, для декоративних чагарників - в живих огорожах.Висаджене на газоні, галявині або іншому місці одиночне рослина повинна мати необхідні декоративні якості: великі, гарної форми квітки, орнаментальні листя, високе стебло або компактне будова куща. Для цієї мети з багаторічних квітів більш придатні півонії (трав'янистий і деревовидний), аконітум пірамідальний, фіолетовий і двоколірний; дельфиниум гібридний, диклитра прекрасна, ясенець, жоржини (високі сорти), ревінь пальмовидная, флокс метельчатий (високі сорти), дзвіночок пірамідальний; з літників - кохия, рицина, декоративна капуста; з двулетников - мальва, наперстянка. І майже кожен декоративний чагарник, будь то гортензія, барбарис, спірея або будь-який інший, безумовно, буде чудово виглядати в одиночній посадці!

Клумба. Так зазвичай називають квітник симетричної, геометрично правильної форми - круглий, овальний або квадратний.

Круглу клумбу намічають за допомогою шнура, довжина якого повинна бути дорівнює радіусу клумби, і двох кілочків. Коли контури клумби нанесені, приступають до перекопуванні грунту. При перекопуванні краю клумби піднімають вище рівня квітника на 10-15 см, збільшуючи висоту до центру на 25-35 см. Для влаштування цієї височини земля береться з інших місць, наприклад, звідти, де планується прокласти доріжки, або її підвозять. Земля повинна бути родючим і рихлою. Для збереження форми клумби її обрамляють спеціальними декоративними огорожами, «парканчиком» або обкладають валунами, цеглою, дерном, дротяними дужками. Також її можна обсадити бордюром з низькорослих рослин. Красиво і акуратно виглядає клумба «обсипана» дрібною галькою.

А можна, не використовуючи штучні огорожі, зробити непомітний для очей, але надійний бордюр від бур'янів наступним чином:

1. Навесні, встромляючи лопату вертикально по всьому периметру, підрізати край клумби.

2. Клумба повинна бути злегка негативною, тобто на 3-4 см нижче газону. Так вона краще зволожується, і земля не повзе на газон. Якщо хочеться насипати позитивну, вище, то краї все ж треба залишити нижче газону.

3. Газон коситься будь-якій зручній косаркою, а самий край газону у клумби, ребро, "підголювали" триммером з волосінню.

Ось ще один спосіб непомітного огорожі.

Для нього потрібна чорна пластикова труба діаметром 6 см, яка легко гнеться. Такі труби удосталь продаються на будівельних ринках.

1. Викопати по периметру канавку глибиною 10 см.

2. Укласти в канавку трубу, згинаючи її, фіксуючи, якщо треба, забитими кілочками, роблячи складову - залежить від форми клумби.

3. Засипати трубу землею.

Труба стримує траву з газону, не пускаючи її на клумбу. А над трубою трава і бур'яни не ростуть, бо там шар землі 2-3 см, і цей шар постійно сухий і гарячий. Чорна труба зовсім непомітна. Якщо вона не дратує, то можна залишити її трохи виступає над землею, вигляд буде цілком природний.

Рабатка - це вузька, довга, квіткова грядка, розташована вздовж доріжки, огорожі, тераси або балкона.

Умовно їх можна розділити на односторонні, двосторонні і однорідні. На односторонніх рабатках, які зазвичай розташовують поблизу будівлі, паркану, огорожі, на задньому плані розміщують високі рослини, а ближче до доріжці - на передньому плані - низькі бордюрні. На двосторонніх рабатках високі рослини розташовують у центрі, а низькі з боків. Рабатки можна займати і однорідно квітучими рослинами, облямований їх бордюром. Ширина рабатки може бути від 50 см до 1 м, довжина 3 м і більше. Довгі рабатки симпатичніше виглядають з розривом. Особливо гарні рабатки з однорідних рослин, наприклад, низьких жоржин або флоксів, гладіолусів, лев'ячого зіва, айстр, циній. Залежно від забарвлення у двосторонніх рабатках рослини висаджуються в таких поєднаннях: білі з червоними, сині з жовтими, сині з помаранчевими, фіолетові з жовтими.

Миксбордер - широка рабатка вільної або правильної геометричної форми. Основу складають багаторічні рослини різних видів, неоднакової висоти, квітучі в різні терміни. Рослини одного виду в межах миксбордера висаджують групами. Головне в підборі рослин - угруповання по висоті і термінами цвітіння.
Пам'ятайте, що в основі гармонійних композицій лежить контраст. У квітнику створити його можна різними прийомами: поєднанням форми, фактури і розміру листя або суцвіть, поєднанням забарвлення квіток або плодів. Змінюючи один одного, рослини в квітнику повинні забезпечувати тривалий колірний ефект - бажано, від снігу до снігу.

У малому саду особливу чарівність набувають композиції з квітів з чагарниками. Наприклад, барбариси з пурпурним листям, що зберігає свій колір протягом усіх сезонів, чудово відтіняють язичник Бича і очиток Видний. Під пологом дерев добре відчувають себе не тільки папороті, а й астільби, Вологолюбний бадан та хоста. Взаємно доповнюють один одного волошка гірський, фіолетовий люпин і живучка повзуча. Змінюють один одного в цвітінні лилейник, рудбекия шорстка й золотушник. Передній план квітника може утворити чистец шерстистий в поєднанні з енотера і золотистим бурячком скельним. Ця група низьких квітів може бути доповнена ліловим флоксів розчепіреним.

У миксбордер включають і чагарники (крім живоплоту-фону). Форзиція, наприклад, буде чудово сусідити з нарцисами, які підтримають її золотисте цвітіння ранньою весною. Желтолістние чубушнік створює ефектний фон для синіх люпину і блакитних дельфиниумов. Коли в саду мало місця для квітів, доводиться поєднувати в одному квітнику всі сезони і ретельно продумувати маскування відцвілим рослин або їх заміну на літники

Також читают: